Beleştepe yasak, kapıda bilet satışı olmayacak
Kocaelispor
28 Eylül 2019 Cumartesi 03:46

Beleştepe yasak, kapıda bilet satışı olmayacak

Derince Belediyesi Başkanvekili Kemal Bayraktar önemli açıklamalarda bulundu. Bayraktar, Derince emniyetinin Belediye Derincespor – Kocaelispor maçını Beleştepe’den izlemek isteyenlere kesinlikle izin vermeyeceğini ve maç günü de kapılarda bilet satışının yapılmayacağını ifade etti.

 

KOCAELİ VE DERİNCE BİR BİRİ İLE ÖZDEŞLEŞMİŞTİR

Kocaelispor yönetimini Yelken Kafe’de konuk eden Belediye Derince yönetimi misafirperverliklerini en iyi şekilde gösterdi. Yemekte yer alan Derince Belediyesi Başkanvekili Kemal Bayraktar basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Samimi düşüncelerle sözlerine başlayan Bayraktar şu ifadelere yer verdi:  Kocaeli, bulunduğu konjonktür itibari ile ülkemizin her yerinden gelen insanımızın yaşadığı bir mozaik. Derince de bunun bir tezahürü. Kısacası Kocaeli ve Derince bir biri ile özdeşleşen iki bölge.

 

 

HADDİMİZİ BİLİYORUZ

Ortak paydalarımızdan birisi de Kocaelispor tabii ki. Küçüklükten beri Yeşil Siyahlı renklere gönül vermiş, babalarımızın ellerinden tutup Kocaelispor’un maçlarına gittiğimiz günleri hatırlayan ve bu şekilde büyümüş bir nesiliz. Futbolun, sporun bir cilvesi, Kocaelispor ile karşılaşacağız. Bizim abimiz. Bu büyük camiayı sahamızda ağırlayacak olmanın gururunu yaşıyoruz. Geçen gün Talip hocamızın da dediği gibi, biz haddimizi biliriz. Centilmence bir maç olacağından en küçük bir tereddüdüm yok.

 

 

KOCAELİSPOR MİSAFİR DEĞİL, EV SAHİBİ

Kocaelispor’un deplasmanına gidememiş taraftarımız ile kendi taraftarımız iç içe maç izliyor. Biz biriz, bütünüz. Burada hiçbir sorun yok zaten. 167 kale arkası ve 700 de B Maraton tribün biletlerini Kocaelispor’un tribün sorumlularına teslim ettik. Maçta her hangi bir taşkınlık olacağını hiç düşünmüyorum. Çünkü Kocaelispor misafir değil, ev sahibi. Federasyonun talimatları belli. Buna göre de hazırlıklarımızı yapıyoruz.

 

İZİN VERMEYECEKLER

Emniyetin kesinlikle taviz vermeyeceği bir konu var. O da “Beleştepe” diye adlandırılan bölgeden maç izletmeyeceği yönünde. Taraftarlarımızdan ricamız bu konuyu dikkate almaları. Geçen maçta atılan ilk golün ardından tepeden havai fişek fırlatıldı. Polis de şaşırdı. Yani bu gibi durumlara müsait bir bölge. Orada Büyükşehir’in mesire alanına giden yol olduğu için yolu kapatmamız da mümkün değil.

 

 

BİLET SATIŞI OLMAYACAK

Aslında güzelliklerin de yaşandığı bir yer orası. Geçen gün Erzurumlu bir abimiz semaverini kurdu ve maçını keyifli bir şekilde izledi. Ancak karar alındı. Maç günü kapılarda ya da başka bir yerde bilet satışı da olmayacak. Bileti olmayan taraftarımızın stada girme gibi durumu söz konusu değil. Tesis belediyeye ait olduğu için arkadaşlarımız dur durak bilmeden çalışıyor. Tel örgülerimiz yarımdı. Emniyet mensuplarının talebinin ardından sadece 1 günde bu sorunu da çözdük.

 

GÜZEL BİR HEYECAN VE SİNERJİMİZ VAR

Biz de Belediye Derincespor olarak 3. Lig’de güzel bir heyecan ve sinerji ile yola başladık. Takımımız toparlanmaya başladı. Erokspor ile yaptığımız son maçta iyi bir futbol oynamamıza rağmen istemediğimiz bir skorla haftayı kapattık. Tabii ki hedeflerimiz var, neler yapabileceğimizi de biliyoruz. İlk sezonumuzda illa ki aksaklılar olacaktır. Birçok şeyi tecrübe ediyoruz. Umarım iki takım da sezon sonunda hedeflerine ulaşır.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:05
06:00
13:16
17:07
20:11
21:51