Bu istek karşısında oralı bile olmadı
Kocaelispor
21 Ağustos 2019 Çarşamba 16:51

Bu istek karşısında oralı bile olmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, KEV Başkanı ve Kocaelispor Kulübü Eski Başkanı Bahri Yavuz ile bir araya geldi. Büyükakın’ın Yavuz’dan Kocaelispor için KEV’den 7 milyon lira borç istediği ancak Bahri Yavuz’un bu isteği reddettiği öğrenildi. Görüşmenin ardından Büyükakın Twitter’deki sosyal medya hesabından “Gönlümden düşme, gönülde kal” sitemli paylaşımını Bahri Yavuz için yaptığı düşünülüyor.

 

KEV’İN KASASINDA 12 MİLYON LİRA VAR

Elde edilen bilgilere göre Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kocaelispor Kulübü Eski Başkanı ve mevcut KEV Başkanı Bahri Yavuz’un toplantı yaptığı, Büyükakın’ın, kasasında 12 milyon lira bulunan KEV’den Kocaelispor’a 7 milyon lira borç istediği, Yavuz’un da buna onay vermediği öğrenildi.

 

BEN İŞPORTACI DEĞİLİM!

Yaşanan durum üzerine Büyükakın “Bahri Bey. Ben işportacı falan değilim! Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sana söz veriyorum. Bu benim borcum” dese de Yavuz “KEV üyeleri olan babama ve kardeşime anlatamam. İstifa ederim, ondan sonra kim başkan olursa ne yaparsa yapsın” yanıtını verdiği ifade edildi. Öte yandan Bahri Yavuz’un yakın çevresine “Transfer açılmazsa açılmasın. Ne olur ki?” dediği de gelen haberler arasında.

 

ÇOK DESTEK VERMİŞTİ

Tahir Büyükakın’ın Bahri Yavuz’un Kocaelispor’da başkanlık yaptığı dönemde KEV’in satışı için Yavuz’a en büyük desteği sağladığı, Kent Konut üzerinden sağlanan 55 milyon lira ile kulübün vergi ve SGK borcunun ödendiği biliniyor, Büyükakın’ın diğer birçok konuda da Bahri Yavuz’un elini rahatlattığı biliniyordu.

 

SON ÖRNEK BURUNGA TESİSLERİ

Bunun son örneği ise Burunga Tesisleri’ydi. Yavuz, Büyükakın’dan Körfez’deki Burunga Tesisleri’nin Kocaelispor’a tahsis edilmesini istemiş, Tahir Büyükakın ise bunu kabul etmişti. Büyükakın’ın bu kadar desteği karşısında Bahri Yavuz’un takındığı tavır farklı yorumları da beraberinde getiriyor. En büyük soru: Acaba Bahri Yavuz, Büyükakın’dan ve yaşadıklarından ötürü intikam mı alıyor?

 

Spor41

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:16
05:31
13:17
17:16
20:41
22:37