Burak Süleyman olayının iç yüzü!
Kocaelispor
17 Temmuz 2020 Cuma 16:40

Burak Süleyman olayının iç yüzü!

Kocaelispor’da yolların ayrılması gündemde olan Burak Süleyman haberi şok etkisi yarattı. Camiada meraklı bekleyiş devam ediyor. Burak Süleyman’ın kırmızı çizgisi olduğunu ifade eden Yeşil Siyahlılar, Burak Süleyman’ın yuvadan uçmasını istemiyor. Yönetimin (1 ya da 2 kişi) yaptığı açıklama ise büyük bir talihsizlik olarak değerlendirildi.          

 

KRİZ ÇOK BÜYÜK

Kocaelispor’da Burak Süleyman ile ilgili gelişmeler merakla takip ediliyor. Peki, Burak Süleyman ile yolların ayrılacak olmasını doğuran sıkıntılar neler?

 

SEZON İÇİNDE ÖDEME SORUNU YAŞANDI

1- Sezon içerisinde Kocaelispor yönetimi ödeme konusunda teknik ekibi, futbolcuları ve kulüp çalışanlarını hayli mağdur etmiş, kaptan Burak Süleyman ise zorlu süreçte futbolcu arkadaşlarının hakkını savunmak için yönetim ile aralarında köprü vazifesi görmüştü. Burak Süleyman birçok kez takım olarak antrenman protestosuna izin vermemiş, TFF’ye şikayete gidecek olan futbolcuları engellemişti. Hayli gerilimli günler geçiren Kocaelisporlu futbolcular yaşanan durumu sineye çekerek mücadelelerinden geri adım atmadı.

 

KAPTANLIĞINI ELİNDEN ALACAKLARDI

2 - Burak Süleyman transfer komitesi ile yaptığı görüşmede yeni sezon için transfer edilecek futbolcuların yüksek maliyetli olması durumunda kendi sözleşmesinde de düzenleme yapılmasını, takım kaptanı ve 1. Lig’de oynayabilecek bir futbolcu olması vesilesi ile “Derdim para değil. Bu takımın kaptanıyım ve bu şehrin evladıyım. 1. Lig’de de oynama şansım da var. Kulübe yüksek maliyetli bir futbolcu gelirse beni ezdirmeyin yeter” ifadesini kullandı. Transfer komitesi de Süleyman’ın bu isteğine olumlu yanıt vermediği gibi Süleyman’ın kaptanlığını elinden alma niyetlerini beyan edince Süleyman da “E siz beni düpedüz göndermek istiyorsunuz o zaman” şeklinde konuştu.  

 

ÇOK KONUŞULUYOR, ÇOK GÖZ ÖNÜNDE DİYE

3 - Öte yandan Burak Süleyman’ın vizyonunun fazla olması kulüp içindeki kimi yetkililerin hoşuna gitmiyordu. “Burak Süleyman hepimizden çok konuşuluyor, hep o göz önünde” denilerek Süleyman’ın kulüpten uzaklaştırılması için için bir bakıma bahanenin üretildiği iddia edildi. Kulüpten 220 bin lira alacağı bulunan Süleyman’a alacakları artı 100 bin lira yani toplam 320 bin lira karşılığında gidebileceği ifade edildi. Dün bir süre telefonlarını kapatan Burak Süleyman’ın kendisine gelen teklifleri değerlendirdiği ve gideceği kulübün çok yüksek ihtimalle 1. Lig takımı olacağı öğrenildi.

 

BÜYÜKAKIN’DAN ARACI OLUNMASI İSTENİYOR

4 - Burak Süleyman’ın kulüpten ayrılma aşamasına gelmesi ile ilgili olarak çok sayıda Yeşil Siyahlı taraftar Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın devreye girmesini, konuyu tatlıya bağlamasını istiyor. Aralarında kulüp başkanı ve yöneticisi olan vatandaşlar da Büyükakın’ın telefonuna mesajlar gönderiyor. Yönetimden bir ya da iki kişinin Burak Süleyman ile ilgili yaptığı açıklama da büyük bir talihsizlik olarak nitelendiriliyor. Özellikle sosyal medyada “Aynısı Gökdeniz için de yapılmıştı. Para muhabbeti yapılıp, futbolcuyu yem olarak atma geleneğine Burak Süleyman ile devam ediliyor” şeklinde tepki gösteriliyor. 5 yıldır Kocaelispor forması ile çok önemli işlere imza atan Burak Süleyman’ın kalması arzu edilirken, pamuk ipliğine bağlı bu konunun olumlu neticelenmesi hayli zor görünüyor.

 

Spor41 – ÖZEL

  

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:29
08:15
13:21
15:50
18:07
19:41