Burak Süleyman: Şampiyonluk yolundaki en büyük engel!
Kocaelispor
01 Ekim 2020 Perşembe 15:47

Burak Süleyman: Şampiyonluk yolundaki en büyük engel!

Kocaelispor’dan sezon öncesinde Süper Lig takımlarından Göztepe’ye transfer olan Burak Süleyman, Kocaelispor Kulübü’nden yapılan açıklama karşısında söz hakkını kullandı. Süleyman, Kocaelispor’un şampiyonluk yolundaki en büyük engelin, Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez olduğunu dile getirdi.

 

KOCAELİSPOR'DA GURURLA KAPTANLIK YAPTIM

Adının bir kez daha gündeme gelmesi karşısında sert bir tepki gösteren Göztepe’nin futbolcularından, Kocaelispor’un eski kaptanı Burak Süleyman tabiri caizse açtı ağzını yumdu gözünü. Süleyman cevap hakkını kullanarak şu ifadelere yer verdi: Kocaelispor’un formasını 5 yıl boyunca büyük bir gururla giymiş, Kocaelispor Kulübü’nde kaptanlık mertebesine kadar ulaşmış bir futbolcuyum.

 

ŞİMDİ DE ALLAH’A HAVALE EDİYORUM

Şahsımla ilgili talihsiz bir açıklama ya da iftiralar durup dururken gündeme getirildi. Bunun nedenini bilmiyorum. Daha önce de belirttim… Kocaelispor’un bugünlerdeki ya da bundan sonraki sürecinde de tartışma konusu ben olmamalıyım. Ekmeğimi Göztepe Spor Kulübü’nde kazanmaya devam eden ve hafta sonu oynayacağımız Başakşehir maçına adapte olmaya çalışırken üzerime atılan “Gitmek için yalvardı, bütün taleplerini kabul ettik vs” iftiralarını daha önce olduğu gibi şimdi de Allah’a havale ediyorum.

 

ASLINDA HERKES NEYİN NE OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYOR

Açıklamayı okuduktan sonra Hodri Meydan liderlerini aradım ve o görüşmede, açıklamada yazıldığı gibi -Yalvarma ve ya taleplerimin karşılandığı gibi bir durum oldu mu?- diye sordum. “Hayır, kesinlikle olmadı, açıklamada yazılanlar doğru değil” karşılığını aldım. Aslında Kocaelispor’dan ayrılış sürecimin gerçek nedenleri biliniyor. Kısaca geçeyim. Bu sezonki transferlere ödendiği iddia edilen rakamların 3’te 1’ine bile tekabül etmeyen son talebimin kabul görmemesi gibi bunun yanında da şahsımdan “Kaptanlığı bırakmam!” istendi. Bunun diğer açıklaması “Seni istemiyoruz” demekti.

 

HATALI VE GEÇ KALINMIŞ BİR KARARDI

Hodri Meydan grubu liderleriyle yaptığımız son görüşmeden önceki telefon görüşmemizde “Profesyonel davran, taraftardan etkilenme, gitmen gerekiyorsa git” diye telkinde bulunulmasına rağmen, Kocaelisporlu taraftarlar ve Hodri Meydan liderlerini kıramayıp tekrar takıma döndüm. Sonraki zamanda artık orada istenmediğimi bu nedene de kalmamın doğru olmayacağını anlayıp, her ne kadar hatalı ve geç kalınmış bir karar olduğunu düşünsem de Kocaelispor’dan ayrılmak zorunda kaldım.

 

KOCAELİSPOR'A TÜM KALBİMLE BAŞARI DİLİYORUM

Daha önceki açıklamalarda bahsedildiği gibi, takım standartlarında tarafıma yapılan iyileştirmenin hiçbirini almadan, alacaklarımın tamamını kulübümde bırakıp ayrıldım. Durum bundan ibarettir. Rica ediyorum bir kez daha bana bu şekilde bir açıklama yapma zorunluluğu bırakılmasın. Kocaelispor’a şampiyonluk yolunda sonsuz başarıyı tüm kalbimle diliyorum. Mevcut kulüp başkanının da şampiyonluk yolundaki en büyük engel olduğunu belirtiyor ve tüm Kocaelisporlulara selamlarımı gönderiyorum.

 

Spor41

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo

Yazan: Taraftar 42

Başkanı tanımam sadece başından ve maçlardan tanırım ama bazı şeylerde tuhaf geliyor bana geçen sene en büyük başkandı busene iki maçta en kötüsü başkan oldu aklımın ermediği bir meselede kaptan hakkında bandırma spora gidiyorum diye kulüpten bedava bonservisini aldı sonra bir baktım Göztepe ye gitmiş onun yaptığı ne kadar doğru herkes birbirini suçluyor yazık

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Aydın için karar zamanı!

Sezonun ilk iki maçında 1 puan alan, Afyon ve Çorum galibiyetlerinin ardından geçtiğimiz hafta da İnegölspor’u sahasında devirerek 3’te 3 yapan Kocaelispor, seriyi 4 maça çıkarmak için Niğde Anadolu karşısına çıktı ama 0-0’lık beraberliğinin ardından Kocaelispor’da Onur Öztonga dışında sakat futbolcu yoktu. Antrenmanlara çıkmasına rağmen sağ dizinde sakatlığı bulunan Aydın Karabulut ve orta saha oyuncusu Bilal de Niğde’ye götürülmedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:41
07:22
12:55
15:45
18:06
19:36