Fatma Kaplan Hürriyet: Ortalığı yakar, federasyona yürürdüm!
Kocaelispor
30 Nisan 2020 Perşembe 04:11

Fatma Kaplan Hürriyet: Ortalığı yakar, federasyona yürürdüm!

İzmit Belediyesi’nin fanatik Kocaelisporlu başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Tr41 Kocaeli Instagram hesabında İbrahim Karaboğa’nın “İboday” konuğu oldu. Başkan Hürriyet “Kocaelispor’un başka bir takımla birleştirilmesi ya da farklı bir takımın kentin takımı olması projesi sizin başkanlığınız döneminde hayata geçirilmeye çalışılsaydı tepkiniz ne olurdu?” sorusu üzerine “Böyle bir şey kabul edilebilir mi! Ortalığı yakar, Ya Allah der, federasyona yürürdüm!” cevabını verdi.

 

KOCAELİSPOR’U ÖZLEMEZ MİYİM?

1 saatlik keyifli yayında Fatma Kaplan Hürriyet, Yeşil Siyahlı taraftarların sorduğu sorulara samimi yanıtlar verdi. Başkan Hürriyet’in açıklamaları şu şekilde: Göreve geldiğimizden beri Kocaelispor’daki potansiyel enerjinin halka yansıması için çaba sarf ediyoruz. Spora olduğu gibi futbola da ara verdik. Maçları, tezahüratları, Maraton tribününde çıldırmayı ve tabii ki bir arada olmayı özledik.

 

KÜFÜR ETMEMEYE GAYRET EDELİM

Stadımızdaki kadın, çocuk ve aile sayısı artıyor. Bu çok güzel bir gelişme. Şeref tribününde en son Eskişehir’deki final maçını izledim. Milletvekilimiz Sayın Haydar Akar da vardı. Oğlum da cam bölmenin arkasından maçı izlemişti. Ancak orası çok sıkıcı, zıplayamıyorsun. Maratondan maç izlemek çok daha keyifli. Tribündeki küfürlü tezahüratlara tepki vermemeye çalışıyorum. Dediğim gibi stattaki çocuk ve kadınların sayısı fazla. Onların da iyiliği açısından küfür etmemeye gayret edelim.

 

SAHAYA ATLAYASIM GELİYOR, AMA?

Hakemlerin yanlış kararlarına zaman zaman da ben de çok sinirleniyorum, sahaya atlayasım geliyor. Ancak siyasetçiyiz ve kadınız. Bu gibi durumlarda dikkat etmemiz lazım. Kendi futbolcumuz gol kaçırınca anaç yapımdan ötürü sakin karşılıyorum. Zor koşullarda mücadele ettiğimiz için oyuncularımızı alkışlayarak motive ediyorum.

 

EN ÜZÜLDÜĞÜM AN VE EN SEVİNDİĞİM MAÇ

Amatör lige düştüğümüzde çok üzülmüştüm. Avrupa kupalarında oynayan bir kulübün taraftarı olarak bu durum beni çok yormuştu. En çok sevindiğim maç ise Eskişehir’deki Sultangazi karşılaşmasıydı. Bu maçı kazanıp tekrar profesyonel lige dönmüştük.

 

ALT YAPIYI ÖNEMSİYORUM

Futbol pahalı bir iş. Bu nedenle alt yapı çok önemli. Bunu önemsiyorum. Yahya Kaptan’daki tesislerimizi de bedelsiz olarak kulübümüze vermiştik. İzmit’in çocuklarına yapılacak yatırım çok ayrı bir heyecan. İzmit Belediyesi Kadın Basketbol takımımız için de aynı durum söz konusu. Gelişim takımımızdaki sporcularımızın üst yapıya kazandırılması adına çalışmalarımız devam ediyor. İnanıyorum ki İzmit’in çocuklarını bu kulvarlarda bol bol göreceğiz.

 

İMKANIM OLSA MESSI’Yİ RONALDO’YU TRANSFER EDERDİM

Stattaki tüm tezahüratları seviyorum. Ama “Saldır Körfez’im Allah aşkına Hodri Meydan Hep Yanınızda İnşallah” favorim. Kocaelispor ile ilgili hayallerim var tabii ki. Kulübün Süper Lig’de ve Avrupa’da oynaması, Süper Lig’de kalıcı olmasını hayal ediyorum. Dünya’nın en iyi futbolcuları ile oynayabilsek diyorum. İmkanım olsa Messi’yi, Ronaldo’yu düşünmeden Kocaelispor’a transfer ederdim.

 

FUTBOLCU AYIRMIYORUM

İsmetpaşa’yı hatıraları ile kalbimize gömdük. Evet… 2 yıl önceki vedası biraz hüzünlüydü. Futbolcuların hepsini seviyorum. Ayırmıyorum. 2 maç kaybettikten sonra üzülmüştük ve ateşi yakmak için bir kıvılcım yeter dedik. Futbolcularımızın motive olması için arkadaşlarımız çalıştı ve güzel bir girişimde bulundu. Onların fotoğraflarını Ofspor maçından önce İzmit’in birçok yerindeki bilbordlara koyduk. Bizim yaptığımız küçük bir dokunuştu. Futbolcular da sağ olsunlar teşekkür etti.

 

 

BİR KİŞİYİ BİLE KOCAELİSPORLU YAPTIYSAK NE MUTLU BANA

Belsa’nın oralar İzmit’in kalbi. Belediyemizin yanındaki dev ekranlardan Kocaelispor maçlarını izletmeye devam edeceğiz. Orası kalabalık olduğunda çok mutlu oluyorum. Kalabalığı gören, Kocaelisporlu olsun olmasın geliyor. İzmit’i bayraklarla donattıktan sonra kent de havaya girdi ve o bayraklar orada gururla dalgalanıyor. As Yap Boolum atkıları, evlenenlere Kocaelispor yastıkları ve bunun gibi uygulamalarımız tabii ki devam edecek. İlk nikahımdaki aile Kocaelispor taraftarıydı. Kocaelispor marşı da çalınmıştı. Benim için de çok keyifliydi. Şehir insanının motive olması adına en küçük bir etkimiz, katkımız varsa, bir kişiyi bile Kocaelisporlu yaparsak ne mutlu bize.

 

VAR GÜCÜMLE MÜCADELE EDERDİM

Kocaelispor’un başka bir takımla birleştirilmesi ya da farklı bir takımın kentin takımı olması projesi benim dönemimde gerçekleşseydi ortalığı yakardım. -Ya Allah- der federasyona yürür, var gücümle mücadele ederdim! Sonrası Allah kerim. Benim mücadele ruhumu bilirsiniz. Hak yemeyiz ama hakkımızı da yedirmeyiz! Haklı olduğuma inanıyorsam sonuna kadar giderim. Kimseden korkum da, eyvallahım da olmaz!

 

“YEŞİL SİYAH” BİZİM İÇİN “ŞEHİR” DEMEK

Kocaelispor’un kongre üyesiyim. Ocak’ın ilk günleri aidatımızı ödedim. Kendime ait Maraton kombine biletim ile birlikte çok sayıda yeşil siyah renkte kıyafetim var. Genel olarak da bu kombini tercih ederim. Lisanslı ürünlerden de fazla fazla mevcut. Renklerimiz mavi yeşil olsa da İzmit Belediyesi Kadın Basketbol takımımız zaman zaman yeşil siyah forma şortları ile maçlara çıkıyor. Bilindiği üzere İzmit Belediyespor, Süper Lig’de Kocaeli’yi temsil eden tek takım. Bu nedenle İzmit’i değil Kocaeli’yi temsil ediyoruz. Kısacası -Yeşil siyah- bizim için –Şehir- demek.

 

KOCAELİSPOR HER ADIMIMIZDA OLMALI

Kocaelispor’un geçmişindeki başarıları en iyi şekilde anlatmak sonraki nesil için çok önemli. Bu kulüp için emeği geçen kim varsa hatırlamak, hatırlatmak, geçmişten feyz almak çok değerli. Geçmişini bilmeyenler geleceğine yön veremez. Bizler hem şehir, hem de Kocaelispor için aidiyet duygusunu geliştirmek zorundayız. İzmit’in etkinliklerinde, kutlamalarında Kocaelispor’un arması her zaman olacak, bayrağı her zaman dalgalanacak. Kocaelispor her adımımızda, sanatımızda, kültürümüzde bulunacak. Kurumsal politikamız başkan olduğum sürece böyle devam edecek.

 

KOCAELİSPOR, TARAFTARI İLE DE ÇOK BÜYÜK BİR KULÜP

Kocaelispor, taraftarı ile de çok büyük bir kulüp. İlk maçına deprem zamanında, üniversitede öğrenciyken gitmiş ve destek olmuştum. İzmit’in çocukları tarla, bağ, bahçe gezdi. Bu güzel taraftara Madrid, Barcelona statları layık. Korona günleri olmasaydı onlar için çok güzel düşüncelerimiz vardı. Bu günler geçecek ve ardından sürprizlerimiz olacaktır tabii ki. Kocaelispor için Fethiye’de, İzmit’in kalbinde  şampiyonluğu kutlayacağız inşallah! Hayat bazen sizi yere serer ama düştüğünüz yerden kalkmak, yeniden tutunmak sizin tercihinizdir. Biz nerelerden kalktık ve geldik. Yine geliriz!… Çünkü biz Kocaelispor’uz!

 

BAŞKANIMIZA RABBİMDEN ŞİFA DİLİYORUM

Kocaelispor’un şampiyonluğu için mücadele ve emek sarf eden sayın başkanımıza, yönetimimize, teknik ekibimize, futbolcularımıza, kulüp personelimize, basınımıza ve taraftarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tabii ki başkanımıza Rabbimden şifa diliyorum. En kısada sürede aramızda olacağına inanıyor, her zaman yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Hepimizin Ramazan’ı mübarek olsun. Allah bayramlara eriştirsin inşallah.

 

 

İLK AKLA GELEN

SEFA SİRMEN – Efsane başkan, siyasetçi.

MOŞE – 10 Numara

KAAN DOBRA – Rüzgarın oğlu

SELAHADDİN DİNÇEL – Seriye bağlayan hoca.

BURAK SÜLEYMAN – Muhteşem

STANGACIU – Uçan dev adam. İyi ki onu tanımışım. Türkçe’ye de hakim. Panelde de çok başarılıydı. Romanya’dan kalktı geldi. O’na da selamlar sevgiler.

MEHMET SADIK EFE – İyi ki bu şehirden geçmiş.

GÜVENÇ KURTAR – Onu çok seviyorum. Hatta telefonunun sonu 41-41

İSMETPAŞA – Unutulmaz anılar. İzmit’in markalarından. Yeni stat güzeldir ama İsmetpaşa bambaşka! Maç öncesi köfte ekmeğin keyfi hiçbir şeye değişilmez.

YENİ STAT – Yeni şampiyonluklar, yeni bir sayfa.

HODRİ MEYDAN – Cefakar, fedakar! Her şeyin en iyisine layıklar.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:01
06:42
13:03
16:27
19:02
20:31