Erhan Altın: Çok acımasızca olur!
Kocaelispor
18 Aralık 2020 Cuma 21:36

Erhan Altın: Çok acımasızca olur!

Kocaelispor Teknik Direktörü Erhan Altın, Gaziantep Futbol Kulübü ile oynanan kupa maçını değerlendirdi. Futbolcularının performansından ötürü oldukça mutlu olduğunu belirten Altın, an itibari ile transferi düşünmediğini, öncelikli olarak sıkışık maç takviminden hasarsız çıkmayı hedeflediklerini ifade etti. Altın öte yandan TFF’nin covid nedeni ile takımları hükmen mağlup etmelerinin gündemlerinde olması üzerine bu kararın çok acımasızca olacağını vurguladı.  

 

SON 21 MAÇTA 1 KEZ YENİLDİLER

Altın sözlerine 3-2 kaybettikleri Gaziantep Futbol Kulübü ile oynanan kupa maçını değerlendirerek başladı ve şu ifadelere yer verdi: 17 gündür maç yapmıyorduk. 17 gün önceki maç da yarım maç gibi bir şeydi. Çünkü takımdaki 10 futbolcu oynayamadı. Kupada çok ciddi ve bizim maça kadar 21 maçta sadece 1 kez yenilmiş, zor gol yiyen bir gol yiyen takımla oynadık.

 

SAHAYA KARAKTER KOYDULAR

Rakibimizi çok iyi analiz ettik. Taktik çalışmalarımızın maçta bize geri dönülmesi sevindirdi. Saha içi yardımlaşmamız üst düzeydeydi. Futbolcularımız 90 dakika boyunca sahaya karakter koydu, turu çok istediklerini gösterdi. Özellikle ikinci yarıda çok net gol pozisyonları bulduk.  Kötü goller de yedik. Henüz TV’den izleyemedim ama Muhammed’in uzatmalardaki pozisyonunun penaltı olduğunu söylüyorlar.

 

ÖNÜMÜZ AÇIK

Genel hatları ile baktığımda 17 gün maç yapmamış olan futbolcularımız beklediğimin üzerindeydi. Tur bizim olabilir, buna kendimizi çok inandırdık olmadı. Oynayan oynamayan herkese teşekkür ederim. Evet… Maç tempomuzu bulmamız gerekiyor. Allah’tan kupa maçı araya girdi de oyun genel olarak bana fikir verdi. Daha da iyi olacağız, kenetleneceğiz,  zorlayamaya devam edeceğiz… Önümüz açık.

 

ÇOK HIRPALANDIK

Pandemiden olumsuz etkilenmeyen takım yok gibi. Öyle sıkıntılı bir iş ki bu, 10 gün antrenman yapmadığın zaman sıfırlıyorsun. Üzerine sana kimyasal da yüklüyorlar, o da seni hırpalıyor. Şartlar gerçekten sinir bozucu. 4 tane maçımız ertelendi. TFF’den bu maçların yeni tarihlerini bekliyoruz. Ocak ayının ilk yarısında bu maçları oynayacağımızı düşünüyorum.

 

NE GÜNAHIMIZ VAR

Kamp işi sıkıntıya girecek. Normalde Ocak’ın 10’unda toplanacak, kamp bitince İstanbul’a geçecektik. 2’sinde Ankara Demir maçımız var. 6’sında da Gümüşhane ile oynayacağız. Bir planlama yapıp TFF’ye başvuracağız. Sıkışık maç programında neredeyse iki günde bir maça çıkacağız. Bizim ne günahımız var. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bu bakımdan transferi henüz düşünmüyoruz. Önceliğimiz zorlu maçları sıkıntısız oynamak ve yukarıda tutunmak.

 

ÇOK ACIMASIZCA OLUR

TFF, virüs engeline takılan takımların hükmen mağlup olabileceği yönünde karar alabilirmiş. Bu, Allah tarafından gelen bir şey. Virüsü dünya yaşıyor. Takımlar bütçe yapmış, harcama yapmış. Hükmen yenilgi kararı acımazsızca olur. Bu karar camiaların geleceği ile oynamak demektir. Çünkü takımlar olduğu sürece TFF de var. Bunu yapmamalılar. Üst liglerde 35 futbolcu yazabiliyorsun, bize 25 denildi. Bunun keşke bu sayısı artırsalardı.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:23
08:07
13:24
16:02
18:20
19:52