Uğur Balcıoğlu’nun KORONA isyanı!
Derince
25 Eylül 2020 Cuma 01:20

Uğur Balcıoğlu’nun KORONA isyanı!

3. Lig 1. Grup’taki temsilcimiz Belediye Derincespor’da 11 futbolcu ve 1 antrenörün Covid-19 testi pozitif çıktı. 25 kişilik kadrosu 14 kişiye düşen takımın teknik direktörü Uğur Balcıoğlu, "Kadroyu bizim yerimize korona çıkarıyor” dedi. 

 

ALT YAPIDAN 1 KALECİ PROFESYONEL OLDU

Futbolcuların evlerinde ve belediye tesislerinde izolasyona alınmasının ardından takımın TFF’ye bildirdiği 25 kişilik kadrosu 14’e düşen ve yarın (Cumartesi) Manisaspor ile sahasında mücadele edecek Belediye Derincespor’da kadro sıkıntısıyla boğuşan genç teknik direktör Uğur Balcıoğlu, 2 kalecinin testlerinin koronavirüs çıkması üzerine altyapıdan 1 kaleciyi profesyonel yaptıklarını söyledi. Balcıoğlu, oyuncuların bir an önce sağlıklarına kavuşmaları için gereken özenin gösterildiğini belirtti. 

 

YOZGAT MAÇINDA

Takımda koronavirüsün hazırlık kampında ortaya çıktığını söyleyen Uğur Balcıoğlu "İkinci etap çalışmalarının son günlerinde Yozgatspor 1959 ile bir hazırlık maçı oynamıştık. Onlarda daha önceden koronavirüs tespit edilmişti. Sanırım bir oyuncumuz oradan kaptı. Kampın son günü oyuncumuzu buraya gönderip test yaptırdık. Önce negatif çıktı daha sonra biraz daha ağırlaşarak gribal enfeksiyon ve öksürüğe dönünce tekrar test yaptırdık. Bu sefer pozitif çıktı. O süreç içinde futbolcu negatifken takımla beraberdi zaten ve süreç öyle başladı.

 

KARANTİNA SÜREÇLERİ BAŞLADI

Perşembe günü maç için federasyonun koyduğu kurallar gereği test yaptırdığımızda 7 oyuncumuzda korona tespit ettik. Maçtan sonra 2 oyuncumuz daha fenalaştı. Onlara da yapılan testlerde 2 oyuncuda daha tespit ettik. Dün ve bugün 2 oyuncumuzun ve 1 antrenörümüzün daha sonucu geldi. Şu anda hastalık 11 oyuncuya ulaştı. Bu oyuncuları kimsenin kalmadığı belediye tesislerinde izole ediyoruz. Derince’de yaşayanlar ise kendi evlerinde, odalarında izole oluyorlar. Devletin verdiği ilaçlar var. Onları kullanarak 14 günlük süreci geçirecekler” diye konuştu. 

 

MEVCUT KADROYU KORONA TESPİT EDİYOR

Kalecilerin 2'sinde de pozitif sonuç çıkması nedeniyle kadroda sıkıntı oluştuğunu dile getiren teknik direktör Balcıoğlu "Şu an kadromuzdaki sıkıntımız şu; bizim kalecilerimizin 2'si de pozitif çıktı. Altyapıdan bir kalecimiz vardı. 3'üncü kalecimiz olarak onu profesyonel yaptık. 4'üncü bir kalecimiz vardı. Onun evrakını bekliyorduk. Onları yetiştirmeye çalışıyoruz. Eğer evrakı da yetiştiremezsek kalecimiz olmayacak. Onun dışında şu an mevcut kadromuz 14 kişi. Zaten şu anda mevcut kadroyu korona tespit ediyor. Bizim yerimize kadroyu koronavirüs çıkarıyor" dedi. 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:41
07:22
12:55
15:45
18:06
19:36