Abdulkadir Karaosmanoğlu: Şehrin gençliğine dokunmalıyız
Amatör Futbol
16 Ağustos 2020 Pazar 00:49

Abdulkadir Karaosmanoğlu: Şehrin gençliğine dokunmalıyız

Yuvacıkspor Kulüp Başkanı Abdülkadir Karaosmanoğlu’ndan ilginç açıklamalar geldi. 24 yıldır başkanlık yapan Karaosmanoğlu “Takımın çıkmasını hiç istemedim. Ama baktım ki bizim çocuklar, iyi de mücadele ediyorlar. Sonra dedim ki. –Neden çıkmasınlar. Hepsi bizim uşaklar- diye konuştu.

 

HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILIR

İlimiz amatörünün renkli simalarından, Yuvacıkspor Kulüp Başkanı Abdulkadir Karamanosmanoğlu, Başiskele’de tatlı bir rekabet olacağını ifade etti. Teknik adam Fatih Kurtoğlu’na da çok güvendiğini belirten deneyimli başkan şu şekilde konuştu: İlçemizde 3 BAL takımı var. İlla ki tatlı bir rekabetimiz olacak. Hepsine başarılar diliyoruz. Ancak herkes kendisini düşünmek zorunda. Kısacası her koyun kendi bacağından asılacak.

 

NE İŞE YARAR Kİ

Seneye düşmeler, çıkmalar nasıl olacak bilmiyoruz. Şunu biliyoruz ki kimsenin işi kolay değil. 30 yıldır sporun içindeyim. 24 yıldır da kulüp başkanıyım. Kulübümüzde başkan, yönetici, hoca ayrımı yok. Biz kardeşiz. Başarı da böyle geliyor zaten. Şunu vurguluyorum. Yuvacık’ın, Başiskele’nin, Kocaeli’nin gençliğine dokunamadıktan sonra hiçbir iş yapmış sayılmayız. Süper Lig’e de çıksak bu böyle.

 

BANA FUTBOL YASAK!

Kalbimde 9 stent var, 6 kez kalp krizi geçirdim. Bana futbol yasak. 1 yıl öncesine kadar 10 yıl boyunca Yuvacıkspor’un maçlarını izlemedim bile. Bu yıl her maçına geldim. Olay kazanıp kaybetmek değil. Çocuklarımız aslanlar gibi mücadele ediyor. Onları mücadele ederken görünce keyif alıyorum. Her şeyden önce spor yapıyorlar. Seneye de böyle bir takım kurulacağına inanıyorum. Çekirdek kadromuzun üzerine eklemeler yapacağız. Hocamızın talep edeceği 5-6 futbolcuyu almaya çalışacağız.

 

TRİLYONLARI YIĞSALAR HOCAMDAN VAZGEÇMEM

Herkese sorun. Takımın çıkmasını hiç istemedim. Ancak baktım ki hepsi bizim çocuklar. Emek veriyorlar. Dedim ki “Yapacak bir şey yok. Oynayacaklar, oynamalılar. Neticesinde köyümüzü, ilçemizi temsil ediyorlar. Bizim uşaklar” Oradan buradan topçu alıp binlerce lira para vereceksek bu kulübü kapatırım. Öyle bir şey yok! Önce buranın, Başiskele’nin, Kocaeli’nin çocukları! Hocam beni yormaz, köyün de hakkını yemez. Benim hocam unu da kendisi buldu, yağı da kendisi buldu, şekeri de kendisi buldu, helvayı da kendisi yaptı. Biz yanında destek olduk. Doğru yaptığını bildiğim için trilyonları önüme yığsalar hocamdan vazgeçmem.

 

Spor41 - Ali KÖKSAL

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo

Yazan: Ali YILMAZ

Emeginize sağlık başkanım. Bu gençler sizlere emanet. Hepinizi tebrik ediyorum.

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:04
06:44
13:03
16:25
18:59
20:27