Amatör kulüplerde yeni formüller!
Amatör Futbol
10 Haziran 2019 Pazartesi 17:08

Amatör kulüplerde yeni formüller!

Piyasaların hareketsiz olması ve iş adamlarının gittikçe ticari hacimlerinin kaybetmesi amatör futbolu da vurdu. Kimi kulüpler kapanırken, kimileri birleşme kararı alıyor, kimileri ise gençlere yatırım yapıyor. Kentimizde de 4 kulübün iki ayrı çatı altında birleşmesi gündemde.

 

İLİMTEPE KULLAR 1975 KULÜBÜ GELİYOR 

Geride bıraktığımız sezon inanılmaz bir başarı sağlayarak Bölgesel Amatör Lig’e çıkan Körfez temsilcisi İlimtepe Futbol Kulübü ile 1. Amatör Lig’den Süper Amatör Lig’e çıkan Kullarspor ortak paydada bir araya geldi Konu ile ilgili Çarşamba günü basın toplantısı yapılması planlanıyor. Körfez’deki Burunga Tesisleri’nin kullanımının Kocaelispor’a verilmesi ve Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ten her hangi bir hareketin gelmemesi üzerine eli ayağı bağlanan İlimtepe Futbol Kulübü, Başiskele’ye taşınma kararı almak zorunda kaldı.

 

KÖRFEZ’İN AYIBI

Körfez’in BAL’daki tek temsilcisi olacakken, tesislerinin olmaması, imkanların sunulamaması ve daha da önemlisi kulübün başarısının dikkate alınmaması Körfez’de hayal kırıklığı ile karşılanırken, böylesi bir yapının ilçeden taşınması Körfez’deki spor teşkilatının ayıbı olarak değerlendirildi.

 

MURAT SON İLE DEVAM

Kullarspor geçtiğimiz gün genel kurulunu yaptı ve kulübün adı İlimtepe Kullar 1975 Kulübü oldu. Böylelikle, tesisleri ile ve kurumsal duruşu ile dikkat çeken, başkanlığını Fahri Altıntaş’ın yaptığı Başiskele ekibi önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Lig’de yer almaya hazırlanıyor. Genç teknik adam Murat Son da BAL’daki takımda göreve devam edecek. Hatta transfer çalışmaları şimdiden başladı.

 

DOĞANTEPE GENEL KURULA GİDEBİLİR

Öte yandan Başiskele’de farklı bir yapılanma daha söz konusu. Başiskele Belediyespor ile Doğantepespor’un birleşmesi gündemde. Önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Doğantepespor’da Serhat Hozar’ın başkanlığındaki yönetimin olağanüstü genel kurula gidebileceği öğrenildi. Ancak Hozar konu ile ilgili şu an için net bir açıklama yapmadı.

 

ERENOĞLU’NA “BAŞKAN OL” ÇAĞRISI

BAL’da Başiskele’yi Kullarspor ile temsil edecek olan Doğantepespor için farklı bir yönetimin oluşum yaptığı gelen haberler arasında. 30 kişiden oluşacak olan yönetimin her ay belli bir miktar kulübe katkı sunması ile ilgili çalışmalar sürerken, ilimizin ve bölgenin saygın iş adamlarından Mehmet Erenoğlu’na Başiskele’deki yapılanmanın başkanı olması için baskı yapılıyor. Erenoğlu’nun yakın çevresine yaptığı açıklamada başkanlığı düşünmediğini ancak, oluşuma her türlü katkıyı sağlayacağını söylediği öğrenildi.

 

Spor41 - Özel

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo

Yazan: Doğantepeli

Keşke Mehmet Erenoğlu nu ikna edebilselerde başkan olsa, kulübede fayda sağlasa

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:10
05:24
13:09
17:08
20:33
22:29