Bu kurs, futbolcu menajeri olmak isteyenler için!
Amatör Futbol
08 Kasım 2019 Cuma 12:10

Bu kurs, futbolcu menajeri olmak isteyenler için!

Bir dönem ilimizde birçok takımda futbol oynayan, Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü mezunu olan Ahmet Kars, menajerlik kursu açıyor.

 

16-17 KASIM’DA

Kadir Has Üniversitesi’nde Spor Hukuku Eğitimi de aldıktan sonra Almanya’da futbol eğitimini tamamlayan Ahmet Kars’ın vereceği kurs, İstanbul Sheraton Batışehir Otel’de 16-17 Kasım’da olacak. Kursa Türkiye’nin önemli futbol adamlarının da katılması bekleniyor. 2 gün yoğun olarak planlanan kurs menajer olmak isteyen gençler için de büyük bir fırsat olacak

 

LİSANS OLMAYAN MENAJERLERE İSYAN

Kursa katılmak isteyenler, www. assistmenajerlikkursu.com adresi üzerinden başvuru yapması ve program detayının gelmesini beklemesi gerekiyor. Ahmet Kars açıklamasında “Türkiye, futbolcu menajerliği açısından hem istatistikî olarak hem de futbola faydaları açısından Dünya’nın gerisinde kalmıştır. Lisanslı Menajer sayısı 250-300 civarında iken bu sayı gelişmiş ülkelerin çok gerisindedir. Ancak ülkemizde lisanslı olmayan menajer sayısı çok daha fazladır” dedi.

 

YABANCI DİL ÇOK ÖNEMLİ

Kars öte yanda “Liyakatsiz kişilerin bu meslekte yer alması sorunların en büyüğünü oluşturuyor. Bunun yanında ahlaki kaygıları çok fazla gözetmeyen birçok menajer, bu mesleğin kamuoyunda yanlış tanıtılmasına neden oluyor. Dünya’da “Futbolcu Menajerliği” özellikle yabancı birçok dili konuşan menajer sayısının fazla olması dolayısıyla bir adım önümüzdedir” ifadelerine yer verdi.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

Savaş Demir: Sonuna kadar şampiyonluğu hak ettiniz

Tam 14 yıl sonra Süper Amatör Lig’e adını yazdıran Arslanbey Organize Sanayispor’da teknik adam Savaş Demir duygularını şu şekilde tarif etti: Tarif edilemeyen mutluluk ve emeğin karşılığı. Alın teri, hem de son damlasına kadar. İyi ki varsınız çocuklar. Bu şampiyonluğu sonuna kadar hak ettiniz. Beni hiç üzmediniz, hoca bildiniz abi bildiniz, ben de sizleri kardeşim, ailem bildim. Hepinizi ayrı ayrı kutluyorum.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:59
07:39
13:25
16:25
18:50
20:19