Doğan Babacan seminerinde duygusal anlar
Amatör Futbol
07 Eylül 2019 Cumartesi 15:40

Doğan Babacan seminerinde duygusal anlar

Türk Futbol Hakemliğinin efsane ismi Doğan Babacan’ın adının verildiği eğitim semineri 42 Evler’de yer alan Uluslararası Gençlik Merkezi’nde gerçekleşti.

18 MAYIS 2018’DE VEFAT ETMİŞTİ

Yeni sezon öncesi il ve aday hakemler ile il gözlemcileri eğitim seminerinde buluştu. 2019-2020 futbol sezonunda FIFA’nın yeni kurallarının anlatıldığı seminere, Dünya Kupası finallerinde (1974 Batı Almanya) maç yöneten ilk Türk hakemi ve 18 Mayıs 2018’de kaybettiğimiz Doğan Babacan’ın adı verildi. Uluslararası Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda verilen seminerde MHK Eski Başkanı Mustafa Çulcu da yer alırken, seminerin eğitimcisi Kocaeli İl Hakem Kurulu Başkanı Orhan Günen’di.

 

 

KURT: DERNEĞİMİZ SİZİN İÇİN BURADA

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan eğitim seminerinde selamlama konuşmasını yapan Orhan Günen yaparken, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Başkanı Özhan Kurt “Tüm hakem ve gözlemcilerimize başarılar diliyoruz. Derneğimiz sizler için burada. Her zaman bizleri arayıp sıkıntılarınızı çözmeye varız” dedi. 

 

 

YENİ OYUN KURALLARI ANLATILDI

MHK Eski Başkanı Mustafa Çulcu da yaklaşık 15 dakikalık bir konuşma yaptı ve seminere geçildi. Doğan Babacan için TFF tarafından hazırlanan video izlendi ve duygusal anlar yaşandı. Ardından İl Hakem Kurul Başkanı Orhan Günen yaklaşık 3 saat süren bir eğitim vererek yeni oyun kuralları ile ilgili başarılı bir sunum gerçekleştirdi.

 

Spor41

 

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

Savaş Demir: Sonuna kadar şampiyonluğu hak ettiniz

Tam 14 yıl sonra Süper Amatör Lig’e adını yazdıran Arslanbey Organize Sanayispor’da teknik adam Savaş Demir duygularını şu şekilde tarif etti: Tarif edilemeyen mutluluk ve emeğin karşılığı. Alın teri, hem de son damlasına kadar. İyi ki varsınız çocuklar. Bu şampiyonluğu sonuna kadar hak ettiniz. Beni hiç üzmediniz, hoca bildiniz abi bildiniz, ben de sizleri kardeşim, ailem bildim. Hepinizi ayrı ayrı kutluyorum.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:59
07:39
13:25
16:25
18:50
20:19