Eski Demirsporlu Oğuzhan Alpat, Polonya’da çok iyi işler çıkarıyor!
Amatör Futbol
06 Eylül 2020 Pazar 17:31

Eski Demirsporlu Oğuzhan Alpat, Polonya’da çok iyi işler çıkarıyor!

Kocaeli Demirspor’un eski futbolcularından, Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü’nden mezun olan Oğuzhan Alpat, Polonya’da Akademia Sportu Orły Futbol Akademisi’nde U4-U8 yaş gruplarında koordinasyon ve beceri geliştirme antrenörü olarak görev alıyor.

 

ZEKİ CÖMERT VE HALUK KAYA İLE BİRLİKTE ÇALIŞTI

Üniversite öğrenciliği süresince Kocaeli Demirspor’un eski antrenörü Zeki Cömert ve ardından Haluk Kaya ile Demirspor altyapısında yardımcı antrenörlük yapan Oğuzhan Alpat aynı süre içerisinde TFF’nin Üniversite-Okul, Sakarya Futbol Köyleri projelerinde asistan antrenör olarak da görev aldı. Bu projelerde görev almak Alpat’ın antrenörlük mesleği anlamında da önemli tecrübeler elde etmesini sağladı.

 

 

KORA KORYCIN’DE FORMA GİYİYOR

İyi seviyede İngilizce, orta düzeyde slav dil ailesinden olan Lehçe dilini konuşan genç antrenör 3 yıldır Polonya’da yaşıyor. Bu sezon başı itibari ile birlikte Akademia Techniki futbol takımında altyapı oyuncularının gelişimlerine yönelik antrenmanlar dizayn eden ve bireysel performans antrenörü olarak çalışan Alpat aynı zamanda Polonya Futbol 4. Ligi takımlarından Kora Korycin Futbol A takımında forma giyiyor.

 

BİR TEKSTİL FİRMASINDA TÜRKİYE DİREKTÖRÜ

Yüksek Lisans eğitimine Polonya’da devam edecek olan Alpat, Polonya Futbol Federasyonu’nun Ekim Ayında yapacağı UEFA B kursuna katılacak. Futboldan ayrı olarak Polonya’nın önemli tekstil şirketi olan PGT şirketinde Türkiye Direktörlüğü görevini başarı ile yürüten genç antrenör Türkiye’de tekstil sektöründe de faaliyetlerini sürdürüyor.

 

 

GENÇ YAŞTA ÖNEMLİ BAŞARILAR ELDE ETTİ

Yakın zamanda PGT Türkiye Futbol Akademisi’ni kurarak nitelikli antrenör kadrosuyla birlikte Türk futboluna hizmet etmek isteyen 29 yaşındaki sporcu ve antrenör, ülkemizde Çanakkale Çanspor, Milasspor ile İzmirspor A Takım kondisyoneri olarak Ahmet Saray ve ekibiyle birlikte görev yaptı.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo

Yazan: Dursun Mirza

DURSUN MİRZA2017 yılında Bandırma Belediyesinde Cafer Koç Hocam ile birlikte Avrupa Gönüllü Hizmet ofisini kurduk ve 12 çocuğumuzu bizim güvencemizde Avrupa’ya gönderdik. Bu Bizim kamuoyuna yansıtamadığımız hizmetlerimizden biriydi. Oğuzhan kardeşimde ilk gönderdiğimiz çocuklarımızdan biriydi çok başarılı oldu ve hayatı değişti. Bizim ismimiz geçmese de çocuklarımıza vesile olduk. Bu’nun mutluluğu bize yeter. Tek üzüntüm var yeni göreve gelen Tolga Başkan ilk önce Cafer hoca’yı işten çıkardı.

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Halı saha turnuvası düzenleyenler dikkat! CEZA GELİYOR!

İçişleri Bakanlığı’ndan özel turnuva düzenleyenler ile ilgili tüm valiliklere önemli bir yazı gönderildi. Böylesi organizasyonlar düzenleyecek olanlar ciddi yaptırımlarla karşılaşacak ve turnuva düzenleyenlere ciddi para cezaları verilecek. Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa da konu ile ilgili uyarıda bulundu ve TFF’nin de özel turnuva düzenlenmesi konusunda kesin kararlı olduğunu, özellikle son dönemde ülkede adeta patlama yapan halı saha turnuvalarına kesinlikle izin vermeyeceğini belirtti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:41
07:22
12:55
15:45
18:06
19:36