Gülsüm Çetin: Kadın olarak gurur duyduğum gece!
Amatör Futbol
18 Ağustos 2019 Pazar 02:30

Gülsüm Çetin: Kadın olarak gurur duyduğum gece!

23 yaşındaki Kocaeli Bölgesi Bölgesel Hakemlerimizden Gülsüm Çetin, bir kadın olarak Frappart ve yardımcılarının Süper Kupa finaline atanmasından ötürü gurur duyduğunu belirtti ve şunları söyledi: Kadın hakem Stephanie Frappart ve yardımcılarını tebrik ediyorum. Her şey bir tarafa, kadın olarak ayrı bir gurur duyuyorum.

 

FUTBOL SAHASINDA DA KANITLADIK

Böylesi dev bir maça kadın hakem triosu atayan UEFA’ya teşekkürü bir borç bilirim.  Kadınların da erkekler kadar iyi maç yönetebileceği bu maç ile bir kez daha kanıtlanmış oldu. Frappart, bir çok kadın hakeme, hatta kadın futbolculara bile idol oldu. Biz kadınlar hayatın pek çok alanında var olduğumuz ve fazlasıyla kendimizi kanıtladığımız gibi futbol sahasında da kanıtladık. Fransız kadın hakem Frappart bu düşüncemizi destekledi.

 

DARISI TÜRK HAKEMLERİNİN BAŞINA

Bugün Dünya’da kadın hakeme eşitlikçi bir bakış açısıyla bir atama yapılıyor. Türkiye Futbol Federasyonu başkanımız Sayın Nihat Özdemir ‘Biz de bu işin gerisinde kalmayacağız’ mesajını veriyor. Bu açıklama bize umut oluyor ve biz kadın hakemleri heyecanlandırıyor. İnanıyorum ki böylesi büyük maçlar biz Türk kadın hakemleri de görev alacaklardır.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:26
08:10
13:23
15:58
18:15
19:48