Halı saha işletmecilerinin hali PERİŞAN!
Amatör Futbol
05 Temmuz 2020 Pazar 20:50

Halı saha işletmecilerinin hali PERİŞAN!

Halı saha Futbol Federasyonu Kocaeli İl Başkanı Celal Çitçi, halı saha işletmecilerinin çok zor günler geçirdiğini ifade etti ve bir an önce yetkililerin seslerine kulak vermelerini istedi.

 

HER TÜRLÜ ÖNLEMİMİZİ ALDIK

Celal Çiftçi yaptığı açıklamada şu şekilde konuştu: Pandemi nedeniyle 15 Mart 2020 günü kapatılan halı sahalar 01 Haziran 2020 günü açılmıştı. Halkın spor yapmak amacıyla ilgi gösterdiği halı sahalar 4 Haziran’da tekrar kapatıldı. İstenen her türlü önlemi aldıklarını belirten halı saha işletmecileri kapatma kararı ile yeni bir şok yaşadı.

 

FUTBOLCU BAŞINA 150 METREKARE ALAN

Yaklaşık iki buçuk ay kapalı olan halı sahalarda hijyen, dezenfektan, temizlik, maske ve ateş ölçer önlemlerinin hepsini alan halı saha işletmecileri gelen yeni kapatma kararı ile yeniden şok oldular. Ayrıca futbolda seyirci sebebiyle virüs önlemlerinin alındığı bu dönemde, kaldı ki halı saha tesislerimizde tribün seyircisi olmadığı gibi, 1500 m2 de futbolcu başına 150 m2 alan düşmekte.                                       

 

SABIRSIZLIKLA İYİ HABERİ BEKLİYORUZ

Bu durumda 68 spor tesisi çalışanlarıyla yaklaşık 350 ailenin mağduriyeti söz konusudur. Böyle gitmesi halinde durumun daha kötü bir vaziyete dönüşmesinden endişe ediyoruz. Yetkililerden daha duyarlı olmaları gerektiğini istiyoruz. Gerekiyorsa pandemi kurulu bu konuyu tekrar gözden geçirerek durum uygunluğu beyanlarını vermelerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo

Yazan: Bekir

Öncelikle piknik alanlarını actiniz sinemayi actiniz kiraathaneyi actiniz düğün solonlarini actiniz internet cafeyi actiniz daha sayamadigim bir çok yeri actiniz peki yetkililere soruyorum neden hali sahalari açmıyorsunuz amaciniz ne biz futbol oynamak istiyoruz iyce bunaldik halisahalarda dus yok soyunma odasi yok ve dezenfekten ateş ölçer var ve seyirci yok sizden bilgi almak istiyorum nezaman açılcak halisahalar

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:29
08:15
13:21
15:50
18:07
19:41