Hüseyin Düzenli 11 yıldır Balıkesir Altınoluk'ta
Amatör Futbol
07 Ağustos 2019 Çarşamba 23:36

Hüseyin Düzenli 11 yıldır Balıkesir Altınoluk'ta

Attığı röveşata gollerinin ardından, İtalyan futbolcu “Riva” lakabını Nasut Kayalı’dan alan Hüseyin Düzenli, Balıkesir Altınoluk’tan tüm sevenlerine selam gönderdi.

 

İÇİNDEKİ ATEŞ HİÇ SÖNMEDİ

İlimizin kıdemli kademeli teknik adamlarından, Kocaeli ve Türk futboluna sayısız futbolcu sunan Hüseyin Düzenli, 11 yıldır yaşadığı Balıkesir’in Altınoluk ilçesinde futbolcu üretmeye devam ediyor. İçindeki ateşi hiç sönmeyen ve ilk günkü gibi heyecanlı bir şekilde teknik adamlık yapan Düzenli, Kocaeli’deki sevenlerine selam gönderdi. Gençliğinde çok iyi bir atlet olan ve Kocaeli’de çeşitli atletizm birincilikleri elde eden Düzenli, başarılı teknik adam Melih Düzenli’nin de babası.

 

Nasut Kayalı’nın “Riva” lakabını verdiği deneyimli teknik direktör Hüseyin Düzenli, Kocaeli’deki tüm eş, dost ve akrabalarına selam gönderdi.

 

ÇOK İYİ BİR ATLETTİ

Hüseyin Düzenli 1965 yılında futbola Kocaeli Güneşspor’da başladı ve Denizgücü ile Karagücü takımlarının bulunduğu ligde mücadele etti. 1966’da Adapazarı Şekerspor’a transfer oldu ve bu takımla şampiyonluk yaşadı. 1967 Kasım ayında Yozgat jandarma alayında vatani görevine başladı. 27 Aralık’ta Yozgat Jandarma Alayı Atatürk Koşusu’nda dönemin Türkiye derecesi sahibi sporcularını geçip birinci oldu. Düzenli, vatani görevini bitirince 1969’da Petrolspor’a transfer oldu ve 1970-71 sezonunda Petrolspor ile Kocaeli şampiyonluğu yaşadı, 1 gol ile gol krallığını kaçırdı.

 

Çok iyi bir atlet olan Hüseyin Düzenli, Yozgat Jandarma Alayı Atatürk Koşusu’nda dönemin Türkiye derecesi sahibi sporcularını geçip birinci oldu ve omuzlarda taşındı.

 

ARAMIZDAN AYRILANLAR İÇİN ÇOK ÜZÜLÜYOR

Efsane teknik adam, Merhum Nasut Kayalı attığı röveşata golünün ardından Düzenli’ye Riva lakabını verdi. Düzenli, iş karşılığı Beykoz ve Paşabahçe’den gelen teklifleri kabul etmedi ve İzmit’te futbol oynamaya devam etti. Teknik adamlık kariyerinde ilimizde çok sayıda kulüpte görev aldı. 11 yıldır Balıkesir Altınoluk’ta yaşayan ve 70 yaşını deviren İzmitli teknik adam, Türk sporuna yeni gençler yetiştirmeye devam ediyor. Düzenli, Nasut Kayalı, Hayri Kara, Kayhan Alyörük ve Bora Uluç gibi değerlerin vefatlarından ötürü çok üzgün olduğunu belirtti ve vefat eden unutulmaz isimlere Allah’tan rahmet, sevenlerine de başsağlığı diledi.

 

Spor41

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:18
08:06
13:04
15:26
17:41
19:17