İnandılar ve başardılar!
Amatör Futbol
15 Haziran 2019 Cumartesi 11:31

İnandılar ve başardılar!

Kocaeli’de birçok kişinin farkında olmadığı ancak öğrenildiğinde akıl tutulmasının yaşandığı bir tesis var. Başiskele’ye bağlı Kullar’daki tesisler sadece Kocaeli’nin değil, Türkiye’nin parmakla gösterdiği bir spor kompleksi oldu.

 

DAHA DA GELİŞECEK

Kullarspor Kulübü Başkanı Fahri Altıntaş, yönetimi ve Kullarlıların bir hayali vardı. Kullar ve ilimiz çocuklarının yıllarca yararlanabileceği bir tesisin bölgeye kazandırılma gerekiyor. Yemediler, içmediler, sadece Kullar’ın çocukları için dertlendiler ve bugün ortaya göz kamaştırıcı bir manzara çıkardılar. Kısacası hayal ettiler ve başardılar! Kullarspor tesislerinde daha yapılacak çok şey var. Çünkü tesis gelişmeye ve modifiye edilmeye çok açık.

 

 

BU TESİSE PROFESYONEL BİR FUTBOL TAKIMI YAKIŞIR

Burası sadece futbola değil, birçok branşa hizmet ettiği için “Spor kompleksi” olarak değer görüyor. Bu sezon İlimtepe Kullar 1975 Spor Kulübü ile Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan takımın tesisleri amatör lige çok fazla. Hedef, güzel bir mali politika ile Kullar tarihinde bir ilki gerçekleştirmek, hem Kullar’ı hem de Kocaeli’yi profesyonel liglerde temsil etmek. Açıkçası bir futbolcunun ve teknik ekibin istediği her şeye sahip olan tesise de profesyonel bir futbol takımı yakışır.

 

 

TRİBÜNLER SÜLEYMAN SAK’A EMANET

Kullarlı, futbol kulüpleri ile ayrı gurur duyuyor. Bölgede seçim süreci dışında konuşulan ilk konu tabii ki futbol ve Kullarspor. “Asla küfür yok” diyerek Süleyman Sak’ın liderliğindeki taraftarlar hem rakip takım taraftarları ile ekmeklerini paylaşıyor, hem de onları en iyi şekilde uğurluyor. Dahası Türkiye amatör futbol tarihinde bir ilki gerçekleştiren Kullar taraftarı, tribüne ısıtıcı da bağladı ve soğuk kış günlerinde sıcak bir maç izlenmesi de sağlandı.

 

 

İÇİNDE YOK YOK

Kulübe ait iki adet küçük otobüs var. Sporcular her gün evlerinden alınıp antrenmanlara getirilip evlerine götürülüyor. Futbol okulundaki sporcular için de tüm Başiskele’den futbolcular toplanıyor. Kullarspor Gençlik Eğitim Spor ve Kamp Merkezi’ni dıştan görünce bile tüyleriniz diken diken oluyor. İçinde yok yok… 24 sporcunun ve 3 teknik adamın 24 saat konaklayacağı yerden tutun, fitness salonuna, kütüphanesinden konferans salonuna, dinlenme odasından 4 adet çok büyük soyunma odasına kadar, merkezde yok yok..! Şaka değil… Basın evi bile var!

 

 

 

MASAJLAR ALİ KÖKSAL’DAN!

Başiskele Belediye Eski Başkanı Hüseyin Ayaz’ın bu tesislerin kurulmasında emeği çok fazla. Mevcut belediye başkanı Yasin Özlü de desteğini sunuyor. Çünkü Özlü de biliyor ki, bu tesisler sadece ilçede değil, Kocaeli’de çok önemli ve gurur duyulması gereken bir proje. Kullarlıların hayalinin önce emeğe ardından gerçeğe dönüştüğü tesis sadece Kullarspor’a değil, tüm Kullar’a, hatta Başiskele’ye, Kocaeli’ye uzun hizmet edecek. Merkez içinde yüzme havuzu da kısa zamanda inşa edilecek. İşin içine sauna ve hamam da girerse Ali Köksal’a da masaj yapmak kalacak.

 

KULLARSPOR TESİSLERİNDE NELER VAR?

3 Katlı Gençlik Kamp Merkezi binası

4 adet futbol sahası (64x98, 30x50, 42x62 ve 66x100)

Bay-Bayan Spor alanları

Baskebol sahası (15x28)

Voleybol sahası (9x18)

Tenis kortu (11x24)

50 araçlık açık otopark

Kafeterya

Oyun parkları

Basın evi

1 kilometre bisiklet, yaya ve koşu yolu (Bu yıl bitecek)

Yarı Olimpik Yüzme Tesisi (Bu yıl bitecek)

Kapalı spor salonu (Bu yıl bitecek)

 

Spor41 - ÖZEL

Fotoğraflar - Ali KÖKSAL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo

Yazan: Murat akar

Ben canı gönülden inanıyorumki, ilimtepe kullar spor, çok emin adımlarla başarılara doğru yol alıyor, emeği geçen tüm yöneticilere vede, kullar spora gönül vermiş heryerde desteklerini sporcuya hissettiren trübün lideri SÜLEYMAN SAK nezdinde tüm taraftara bizlerede böylesi güzel atmosferi yaşattıkları için teşekkürler.

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:01
07:46
12:57
15:29
17:46
19:20