İyi ki Hasan Alemdar gibiler var!
Amatör Futbol
01 Kasım 2018 Perşembe 17:28

İyi ki Hasan Alemdar gibiler var!

Hasan Alemdar… Kocaeli’nin ve ülkenin kadın futbolundaki marka ismi. Yaşamadığı şampiyonluk, kaldırmadığı kupa kalmadı ancak bu şehirde ona hakkı hiç verilmedi. Sokak sokak, mahalle mahalle, okul okul gezen ve kızları futbola adapte eden Alemdar üretmeye, yetiştirmeye, kent ve ülke futboluna ahlaklı sporcular kazandırmaya “Her şeye rağmen” devam ediyor.

 

KAVAKLI ORTAOKULU ARI GİBİ ÇALIŞIYOR   

1. Lig’deki Kocaeli Bayan Futbol Kulübü ile bu şehrin evlatları ile şampiyonluk yaşamak isteyen Alemdar okul faaliyetlerine de sıkı bir şekilde devam ediyor. Kavaklı Ortaokulu Futbol Takımı da bunlardan birisi. Kızların ve erkeklerin bir arada futbol oynadığı müthiş ortamı Milli sporcu Eda hoca hazırlıyor. O’nun dokunuşları ile gelecek adına önemli değerler elde ediliyor.

 

Kavaklı Ortaokulu çalışmalarını Eda hocaları ile birlikte sıkı bir şekilde sürdürüyor.

 

BU VİZYONSUZLUKLA HAYALİ GERÇEKLEŞİR Mİ?

“Beklenen Gün Gelecekse Çekilen Çile Kutsaldır” denilir ama bu şehirde bu sözün gerçeği yansıtmadığı gün gibi aşikar. Alemdar yıllardır çile çekiyor ve beklenen o günün gelmesini hayal ediyor. Vizyonsuz şehir ve spor yöneticileri ile bu hayalinin gerçekleşmesi kolay görünmüyor. Ama o her taşın altına bakıp üretmeye devam edecek. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki bir sporcu kolay yetişmiyor. Hasan Alemdar ve onun gibilere değerlerinin verilmesi dileği ile…

 

Spor41

 

Kız futbolcular çalışıyor, didiniyor, kent kadın futbolu için bir şeyler yapmaya çalışıyor ama her birinin gelecek kaygısı var.

 

 

Kocaeli, kadın futbolunda ülkenin bacası olsa da gereken maddi ve manevi desteği bir türlü bulamıyor.

DİĞER HABERLER

Derya Şanlıtürk: Hakemlikte koşu kalitesinin önemi

İlimizde “Kadın Survivor” olarak bilinen, rugby sporcusu ve voleybolcu da olan, erkeklerin bile koşamadığı derecelere ulaşabilen Kocaeli Bölgesi C Klasman Yardımcı Hakemlerinden Derya Şanlıtürk, kadın hakem Stephanie Frappart ve kadın yardımcılarının Süper Kupa finaline atanmasının önlerini çok açacağını belirtti ve şu düşüncelere yer verdi: Biz kadın hakemlerinin işleri biraz daha zor. Çünkü erkeklere göre kadınlar futboldan anlamıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:14
06:06
13:15
17:03
20:02
21:40

SÜPER LİG PUAN DURUMU