İyi ki Hasan Alemdar gibiler var!
Amatör Futbol
01 Kasım 2018 Perşembe 17:28

İyi ki Hasan Alemdar gibiler var!

Hasan Alemdar… Kocaeli’nin ve ülkenin kadın futbolundaki marka ismi. Yaşamadığı şampiyonluk, kaldırmadığı kupa kalmadı ancak bu şehirde ona hakkı hiç verilmedi. Sokak sokak, mahalle mahalle, okul okul gezen ve kızları futbola adapte eden Alemdar üretmeye, yetiştirmeye, kent ve ülke futboluna ahlaklı sporcular kazandırmaya “Her şeye rağmen” devam ediyor.

 

KAVAKLI ORTAOKULU ARI GİBİ ÇALIŞIYOR   

1. Lig’deki Kocaeli Bayan Futbol Kulübü ile bu şehrin evlatları ile şampiyonluk yaşamak isteyen Alemdar okul faaliyetlerine de sıkı bir şekilde devam ediyor. Kavaklı Ortaokulu Futbol Takımı da bunlardan birisi. Kızların ve erkeklerin bir arada futbol oynadığı müthiş ortamı Milli sporcu Eda hoca hazırlıyor. O’nun dokunuşları ile gelecek adına önemli değerler elde ediliyor.

 

Kavaklı Ortaokulu çalışmalarını Eda hocaları ile birlikte sıkı bir şekilde sürdürüyor.

 

BU VİZYONSUZLUKLA HAYALİ GERÇEKLEŞİR Mİ?

“Beklenen Gün Gelecekse Çekilen Çile Kutsaldır” denilir ama bu şehirde bu sözün gerçeği yansıtmadığı gün gibi aşikar. Alemdar yıllardır çile çekiyor ve beklenen o günün gelmesini hayal ediyor. Vizyonsuz şehir ve spor yöneticileri ile bu hayalinin gerçekleşmesi kolay görünmüyor. Ama o her taşın altına bakıp üretmeye devam edecek. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki bir sporcu kolay yetişmiyor. Hasan Alemdar ve onun gibilere değerlerinin verilmesi dileği ile…

 

Spor41

 

Kız futbolcular çalışıyor, didiniyor, kent kadın futbolu için bir şeyler yapmaya çalışıyor ama her birinin gelecek kaygısı var.

 

 

Kocaeli, kadın futbolunda ülkenin bacası olsa da gereken maddi ve manevi desteği bir türlü bulamıyor.

DİĞER HABERLER

Yuvacıkspor'u tutabilene aşk olsun! "1-3" 

1. Amatör Lig D Grubu’nda şampiyonluk mücadelesi veren Sportif Direktörlüğünü Fatih Kurtoğlu’nun, teknik adamlığını Cevdet Saral’ın yaptığı Yuvacıkspor, Körfez Esenspor ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Maç boyunca üstün bir futbol ortaya koyan Başiskele temsilcisi rakibini Muhammed Emin Kurtoğlu, Cihat Kurtoğlu ile Furkan’ın 3-1 mağlup etti ve 1 maç eksiğine karşın liderliğini sürdürdü. Siyah Beyazlılar yarın erteleme maçında İzmit Sanayispor ile Vin-San Tesisleri’nde karşı karşıya gelecek. Karşılaşma saat 19.00’da başlayacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:55
07:39
12:56
15:33
17:51
19:23

SÜPER LİG PUAN DURUMU