Korona morona onlara vız geldi, tırıs geçti!
Amatör Futbol
25 Mayıs 2020 Pazartesi 11:46

Korona morona onlara vız geldi, tırıs geçti!

Kocaeli Kadın Futbol Kulübü ilimizi Kadınlar Birinci Ligi’nde temsil ediyor. Liglere verilen ara nedeni ile çalışmalarını evlerinde bireysel antrenmanlarla sürdüren Yeşil Siyahlı kulüp salgından en etkilenen kulüpler arasında başı çekiyor… Neden mi?

 

ZAHMET ÇEKİYORLAR

Erkek futbolu ucu bucağı olmayan bir endüstri haline gelirken dönen paralar akıl almaz seviyelere ulaştı. Yayın, federasyon, sponsor, reklam ve bunun gibi gelirler bu endüstriyi daha da cazip hale getirdi. Ancak kadın futbolu için aynı durum söz konusu değil. Burada kaynaklar oldukça az ve kulüpler bütçe oluşturma konusunda büyük bir zahmet çekiyor.

 

ONLAR KOCAELİ’NİN GURURU

İlimizin gözbebeği, Kocaeli’ye çok sayıda Türkiye ve dünya derecesi kazandıran futbolculardan kurulu Kocaeli Kadın Futbol Kulübü, kadın futbolunun en üst kategorisi, 1. Lig’de mücadele ediyor. Sadece 1. Lig’in değil, tüm liglerin en genç takımı olan Yeşil Siyahlılar ayrıca 1. Lig’de yabancısı olmayan tek kulüp olarak da dikkat çekiyor. Kadrosundaki futbolcuların yüzde 95’inin İzmitli olduğu takımda futbolcuların hemen hemen tamamı Milli sporcu!

 

BAŞI ÇEKİYORLAR

Hasan Alemdar’ın teknik direktörlüğünü yaptığı takımımız kendi özsermayesinden çıkardığı futbolcuları ile başarılı oluyor. Kadınlar Milli takımlar bölge sorumlusu Özge Arslan ve yardımcı antrenör Sinem Şirin, Alemdar’ın eli ayağı. Akil bir şekilde yolunda ilerleyen ekibimiz virüs salgınından en az etkilenen takımlar arasında başı çekiyor.

 

ÜRETİRSEN KAFAN RAHAT OLUR!

1. Lig’deki takımların çoğu bu süreçte mali anlamda çok zorlanıyor. Özellikle 4-5 yabancısı olan kulüplerin tamamı bu sıkıntıyı fazlası ile yaşarken, maaşlar hariç sadece konaklama ve beslenme giderleri ağır oluyor. Bu kulüpler çaresizce kadın futbolu ile ilgili verilecek kararı sabırsızlıkla beklerken, Kocaeli Kadın Futbol Kulübü her an lig başlayacakmış gibi hareket ediyor. Buradan da şu sonuç ortaya çıkıyor. Ne kadar üretirsen o kadar rahat olursun. İşte size Yeni Dünya’ya çok çabuk entegre olacak kulüp örneği!

 

Spor41

DİĞER HABERLER

Sıkıntı yok! Bu işler hep bizde zaten!

Kocaeli Gazetesi’nin 26 Haziran’daki spor eki sayısında, 9 aydır boşta olan ve Gençlik Merkezleri Sorumlusu Fatih Dizdar’ın vekaletten yürüttüğü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Müdürlüğü koltuğuna, antrenörlük yapan, 14 yıldır da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde personel olan Barış Çoban’ın atanacağını Erdem Övüç okuyucularına “Özel haber” olarak manşetten duyurmuştu. Bu habere itimat edilmedi, isme karşı çıkıldı, tarafımıza ulaşanlar Çoban’ın spor müdürü olmasının imkansız olduğunu dile getirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:10
05:28
13:16
17:16
20:43
22:41