Kürşat Kumaş: Böyle ceza olmaz!
Amatör Futbol
21 Mayıs 2020 Perşembe 21:56

Kürşat Kumaş: Böyle ceza olmaz!

İlimizin başarılı teknik adamlarından, aynı zamanda beden eğitimi olan Kürşat Kumaş, Bursaspor’dan yaptığı paylaşım nedeni ile gönderilen futbolcu Yiğit Şengil’in gönderilmesine sert tepki gösterdi. Genç teknik adam

 

HİÇ HOŞ OLMADI

16 yaşındaki futbolcunun eski kafalı zihniyetlerin kurbanı olduğunu belirten Kürşat Kumaş şu ifadelere yer verdi: Tabii ki sporcunun aidiyet duygusu olmalı. Lakin bu kadar ağır ceza hiç hoş olmamış. Herkesin hayali var, her genç 4 büyük takımda oynamak ister, hatta fazlası formalarını ve tişörtlerini giyer, gezerler. Bir genç hayalinden bahsederken kulüpten kovuluyorsa onu kovan zihniyetin kafası eskilerde kalmıştır!

 

NE ÖĞRENCİ KALIR NE DE SEVİLEN BİR ÖĞRETMEN

Bunlar genç, lise çağında hata yapabilirler. Bizler kaç yaşına gelmiş eğitimli insanlarız, hala hata yapabiliyor, bugün olsa şöyle davranırdık diyebiliyoruz. Yiğit’in yaptığı hata da olsa, bu şekilde cezalandırılması çok daha büyük hatadır! Ben lisede görev yapan bir beden eğitimi öğretmeniyim. Bunlar ne ki. Neler görüyoruz neler! Her ceza şekli böyle olsa ne okulda öğrenci kalır ne de sevilen bir öğretmen!

 

ORTADA KÜFÜR YOK, HAKARET YOK

Eğitim başka, eğitimli olmak da başka bir şey. Geçen gün Abdülkadir Ömür’ü dinledim. “Hayalim Barcelona’da Messi ile beraber oynamak” dedi. Ne var bunda! Kendisini ya da kulübünü mü küçük düşürdü! “Var bir hayalimiz” O takımda ilerde çok oynamak istediğini belirten bir cümle! Küfür yok, hakaret yok, aşağılama yok! Hiç bir şey yok! Bursaspor camiası büyük bir camia! Nereden nereye geldi. Kötü yönetimler, kavgalar, gürültüler, menfaat çatışmaları derken kulüp ne hallere düştü? Bunları yapanların hangi birisi kovuldu o kulüpten, hangi birisi ceza aldı? Bursaspor’a en büyük zararı bunlar vermedi mi?

 

ÜZÜLDÜM

Bırakın bu güçsüzü, garibi ezme, elindeki gücünü disiplin maskesi altında zorbalığa dönüştürmeyi! Gençler bu ülkenin taşıdır, toprağıdır, her şeyidir! Siz büyükler onlar hata yapsa da “büyükçe” davranmasını bileceksiniz! Bilmiyorsanız, büyüklüğünüze… Ozan Erhan Çerkezoğlu’nun dediği gibi, “Başta aklı olmayanın, yaşına TÜKÜREYİM” Bir öğretmen olarak, gençlerle haşır neşir olan bir öğretmen olarak karara üzüldüm.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:01
05:58
13:17
17:08
20:13
21:54