Murat Şahin: Laf değil, icraat üretmeliyiz!
Amatör Futbol
28 Mayıs 2020 Perşembe 14:59

Murat Şahin: Laf değil, icraat üretmeliyiz!

İlimtepe Kullarspor Kulübü Teknik Direktörü Murat Şahin, Bölgesel Amatör Lig’in 18 Temmuz’da devam edileceğinin ifade edilmesi üzerine net konuştu. Şahin “Biz de liglerin ertelenmesini istedik. Ancak bir karar alınmış. Ağlamak yerine karara uymak zorundasın. Kısacası laf değil icraat üretmelisin” dedi.

 

BU İŞİN ŞAKASI KALMADI

Murat Şahin gazetemize yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi: Biz de liglerin ertelenmesini isterdik ancak an itibari ile karar bu şekilde değil. TFF “Oynayın” diyorsa oynamak zorundayız. Kısacası elimiz mecbur. Kendimizi 18 Temmuz’a göre adapte ediyoruz. Yeni sezona başlar gibi çalışmalara başlayacağız. Çocuklar da biraz daha dikkatli olacak. Biz de elimizden geldiği kadar hassas olmak durumundayız. Son 4 hafta. Rakiplerimiz de kolay değil. Bu işin kesinlikle şakası yok.

 

MADDİ ZORLUKLAR İLLA Kİ YAŞANACAKTIR

KASFK’nin ya da futbol il temsilciliğinin hızlı bir şekilde harekete geçmesi gerekiyor. İl Sağlık Müdürlüğü ile temasın kurulup amatör takımların testleri ile ilgili bir planlama yapılması şart. Hadi bizim şartlarımız izole olmak için ideal. Ya şartları olmayanlar, onlar ne yapacak? Devam kararı mali anlamda da kulüpleri çok zorlayacak. 4 maçımızda da kampa gireceğiz. Yolu, yemeği desen cabası. Futbolcu da illa ki maaş ister, maç başı ister. Kimi takımların futbolcuları fabrika işçisi. İşin bu tarafını düşünmek dahi istemiyorum.

 

ÇABUK VE SAĞLIKLI KARAR VERİLMELİ

Deniliyor ki iki otobüs ile deplasmana git. Birçok kulübün otobüsü dahi yok. Ben izoleyim, tesisim de hijyenik. Peki, maçları oynayacağımız statlar? Nereden bileceğim korona var mı yok mu? Yani sadece benim önlem almam yetmiyor. Bana kalsa antrenmanlardan 2 gün önce testlerin yapılması, sonuçlarına göre de hareket edilmesi gerekir. Sancaktepe Kulübü sonuçları görmeden kampa girdi, 9 kişide Covid çıktı. Zaman dar. Kulüplerle ivedi şekilde irtibata geçilmeli, toplantı yapılmalı, kriz masası oluşturulmalıdır.

 

Spor41

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:17
05:32
13:17
17:16
20:40
22:36