Nebil Uzun: İnsanoğlu ciddi bir imtihandan geçiyor
Amatör Futbol
24 Mart 2020 Salı 15:23

Nebil Uzun: İnsanoğlu ciddi bir imtihandan geçiyor

Kocaelispor’un eski başkanlarından, Kocaeli Güneşspor Kulübü Başkanı Nebil Uzun sorularımızı yanıtladı. Kocaeli Güneşspor olarak sezonu değerlendiren Başkan Uzun, koronavirüs salgını ile mücadele hakkında da insanın önemli bir sınavdan geçtiğini ifade etti.

 

ALGILAR KAPALIYDI

Tüm dünyayı sarsan koronavirüs salgını ile ilgili olarak sözlerine başlayan Kocaeli Güneşspor Kulüp Başkanı Nebil Uzun şu şekilde konuştu: Zor bir süreçten geçiyoruz. Bu salgının uzun bir süre öncesinden geleceği belliydi ancak Avrupa’da ve ülkemizde kimsenin başına bir şey gelmediği için algılar kapalıydı. El birliği bu günleri atlatacağız. Toplum olarak bize de çok iş düşüyor. Önce kendimizi ve etrafımızdakileri koruyacağız ardından devletimizin kaidelerine uyacağız. 

 

 

SAĞLIKÇILARIMIZ UYKUSUZ GÜNLER GEÇİRİYOR

Şu bir gerçek ki insanoğlu ciddi bir imtihandan geçiyor. Ekonomik olarak da çok kritik bir süreç bizi bekliyor. Allah’a çok şükür biz bir şekilde ayakta duruyoruz. Ancak duramayanlar da var. Esnafımız ve emekçi kesim için sağlıklı bir planlama yapılması da şart. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Tabii ki çok yoğun bir çalışma ortamında uykusuz günler geçiren sağlıkçılarımıza, emniyet teşkilatımıza, bu salgınla mücadele eden aklı başındaki tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.

 

TAHİR BAŞKANIMIZIN DESTEKLERİ

Futbola dönersek... Nasip olursa Kocaelispor seneye 2. Lig’de mücadele edecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın’ın da çok önemli destekleri ile iyi bir kadro kuruldu. Engin Korukır hocamızın kadro oluşumundaki katkısını da yadsıyamayız. Sportif anlamda geçen başarılı bir sürecin ardından haftalar öncesinden ligi bitirmeye çok yaklaştık. Yeni teknik adamımız Sayın Selahaddin Dinçel’in enerjisi, bilgi birikimi işimizi daha da kolaylaştırdı. Devre arası transferlerinden Ali Han’ın çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Kocaelispor’un eski bir başkanı olarak başarıdan ötürü çok mutlu oldum.

 

 

YAŞATMAK İSTEDİK DİYE TEPKİ GÖRDÜK

Şimdiden önümüzdeki sezon için kadro oluşumuna girilmesi, 2. Lig’de de beklemeden 1. Lig’i görmemiz lazım. Tabii ki kongre süreci var. Kongre sonucunun Kocaelispor’a hayır getirmesini diliyorum. Kocaelispor, kentimizin morali için çok önemli. Kapanma sürecindeki travmaları en iyi bilenlerden birisi de benim. Kocaelispor’u yaşatmak için verdiğimiz çabadan ötürü bize tepki gösterenler bile olmuştu. Bugün ise Kocaelispor gerçeği ortaya çıktı.

 

STAT ULAŞIMI DA KRİTİK BİR KONU

O günleri Allah bir daha yaşatmasın. Tahir başkanımızın da Kocaelispor’a olan desteğinin süreceğine inanıyorum. Ancak taşıma suyu ile değirmen dönmüyor. Sabit gelir getirici projeler üretilmesi, ciddi Ar-Ge çalışmalarının yapılmasının şart olduğunu düşünüyorum. Stat konusu önemli. Güvenlik anlamında şu an sıkıntılar yaşıyoruz. İnşallah üst liglere çıkınca kalabalık deplasman grupları gelecektir. Stat güzergahımızın yani ulaşımımızın da toparlanacağına inanıyorum.

 

U-15’LER İÇİN ÖZELEŞTİRİ YAPMALIYIZ

Kocaeli Güneşspor olarak ise 19 ve 16 yaş gruplarında şampiyonaya gidiyoruz. Hakan Sakarya’nın çalıştırdığı 16’larda tüm maçlarımızı kazandık. 19’da Kandıra ile çok tatlı bir rekabet içine girdik. Kendilerine bizleri Kandıra’daki maçta en iyi şekilde ağırladıkları için teşekkür ediyorum. 17’de ligimiz devam ediyor. 15’lerimiz için özeleştiri yapmamız lazım. Bu grupta çok kırmızı kart gördük. En özel grubumuzdu ancak beklediğimiz başarıyı elde edemedik.

 

 

A TAKIMDA 2002 DOĞUMLU 6 FUTBOLCU DİREKT OYNADI

Süper Amatör Lig’de mücadele eden A takım olarak verimli bir sezon geçirdik ve güçlü grupta ligde kalmayı başardık. Çok genç kadro ile mücadele ettik. Ligde kalmak kafalarda soru işareti bırakabilir ama gençlerimiz çok önemli süreler aldılar. Çok sayıda sakatlık yaşamamıza rağmen ligi amorti ettik ve bence ligi kazandık. A takımda 2002 doğumlu 6 oyuncumuz Eren Türkkal, Emirhan Karabela, Doğukan Taçyıldız, Okan Ayaz, Doğukan Tiryaki ve Oğuzhan Şimşek direkt forma giydi.

 

19’LARDA TÜRKİYE DERECESİ HEDEFLİYORDUK

Yine A takımda 5 futbolcumuz da 2001’liydi. Mustafa Çelik ve Usame Ergül çocuklara abilik yaptı. A takım hocamız Göksel Ali Argun, hem vizyonu hem de eğitimci kimliği ile fark yarattı. 17’leri çalıştıran Erhan Okur hocam da yuvaya döndü, önemli katkıları oldu. 15’i çalıştıran Bülent Aksu’ya da emekleri için teşekkür ediyorum. Oynansaydı, U-19’larda Türkiye derecesi hedefliyorduk. Çünkü Alptekin Öge, Berat Kaval ve Berat Kemal de aramıza dönecek ve gerçek gücümüz ortaya çıkacaktı. Umarım şampiyona gerçekleşir. Eğer böyle olursa 19 ve 16’larda şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz.

 

Erdem ÖVÜÇ

 

DİĞER HABERLER

Yalçın Kıldıran: Çok korkuyorum, ama?

Kocaelispor’un eski futbolcu ve teknik adamlarından, Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Başiskele Doğantepespor’da genel kaptanlık yapan Yalçın Kıldıran, sorumsuz bir şekilde sokakta gezenler için sitemde bulundu. Kızı Dilara Kıldıran’ın da sağlıkçı olduğuna vurgu yapan Kıldıran şu ifadeleri kullandı: Korkuyor muyum? Evet, çok korkuyorum. Ölmekten mi? Kesinlikle hayır! Bir tane kız evladım var. O benim canım, her şeyim! O da bir sağlık çalışanı… İstanbul'da gecesini gündüzüne katıp hastanede insanların iyileşmesi için çalışıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:56
06:39
13:16
16:49
19:32
21:03