Tolga Güldibi VAR eğitimine davet edildi!
Amatör Futbol
16 Kasım 2019 Cumartesi 23:53

Tolga Güldibi VAR eğitimine davet edildi!

İlimizin genç ve başarılı hakemlerinden Tolga Güldibi önemli bir davet aldı. Merkez Hakem Kurulu tarafından Video Yardımcı Hakem (VAR) eğitimine çağrılan Güldibi, kariyeri adına da önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

 

SAİT TUZCU DA ÇAĞRILMIŞTI

Yıllarca hakkı gasp edilen, formda olduğu dönemlerde klasman düşürülen ancak yılmadan gayretli çalışmalarına devam eden Kocaeli Bölgesi Klasman Hakemi Tolga Güldibi, emeklerinin haklı karşılığını almaya geç de olsa başlıyor. Bu sezon da oldukça formda olan ve notları hayli yüksek gelen Güldibi, MHK tarafından verilen Video Yardımcı Hakem (VAR) eğitimine davet edildi. Daha önce klasman hakemlerimizden Sait Tuzcu da VAR eğitimine çağrılmıştı.

 

İLKİ 26-27 VE 28 KASIM’DA RİVA’DA

Merkez Hakem Komitesi tarafından öncelikli olarak takip edilen hakemler arasında yer alan Güldibi’nin üst klasman hakem olma yolunda alacağı VAR eğitimi hayli önem arz ediyor. 3 gün sürecek olan eğitim 26-27 ve 28 Kasım’da İstanbul Riva’da gerçekleşecek. Güldibi 4 periyotta yapılacak VAR eğitiminin ilkini Kasım’da alacak ve diğer 3 eğitim ise Aralık ayı içinde olacak.

 

 

ÇULCU’NUN KOCAELİ HAKEMLİĞİ İÇİN ÖNEMİ

İlimizin hakemlikteki gururu, Merkez Hakem Komitesi Eski Başkanı Mustafa Çulcu’nun tekrardan kurulda aktif rol almasının ardından Kocaeli hakemliği kısa bir süre içinde inanılmaz bir ivme yakalamış ve hakemlerimize klasmanda bol bol maçlar verilmeye başlanmıştı. Uzun süre görülmeyen Kocaeli hakemliği, Çulcu’nun dokunuşları ile yine ülkede paylayan yıldız oldu.

 

 

HAKEM EĞİTİMİ ÖN PLANDA

Öte yandan İHK Başkanı Orhan Günen ve İl Hakem Kurulu yöneticileri, Kocaeli hakemliğinin gelişimine de hayli önem veriliyor. Salı ve perşembe günleri yapılan hakem antrenmanlarının yanında her çarşamba günü İzmit Fuarı içindeki Sivil Toplum Merkezi’nde Kocaeli hakemlerine gruplar halinde yeni kurallar ile ilgili eğitim veriliyor, hakemler arasındaki iletişimin de artmasına yönelik adımlar da atılıyor.

 

Spor41 - ÖZEL

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:14
05:30
13:17
17:16
20:41
22:38