Darıca GB’de Covid-19 şoku! Antrenmanları  durdurdular!
Darıca G.B.
16 Mayıs 2020 Cumartesi 16:12

Darıca GB’de Covid-19 şoku! Antrenmanları  durdurdular!

3. Lig 3. Grup’taki temsilcilerimizden Darıca Gençlerbirliği’nde bir futbolcunun Covid-19 testinin pozitif çıktığı belirtildi. Antrenmanları durduran kulüpten konu ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

 

DARICA GENÇLERBİRLİĞİ COVİD-19 PCR TEST SONUÇLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME!

Kulübümüz ve Başkanımız Covid-19 salgınının ülkemize yayılmaya başladığı ilk günden bu yana izolasyon ve sosyal mesafe kurallarına azami dikkat göstermiş, gerekli tüm tedbirler alınmış, tesis düzenli olarak dezenfekte edilmiş, maske, eldiven ve dezenfektanın yanı sıra kişisel bakım ürünleri sürekli olarak kontrol edilerek eksiklikleri giderilmiştir.

 

 

TÜM PROTOKOLLER UYGULANDI

Tüm oyuncularımız, teknik heyetimiz ve tesis çalışanlarımıza 12 Mayıs 2020 tarihinde yapılan Covid-19 PCR testleri sonuçlanmış ve takımımızdan 1 futbolcunun testinin pozitif çıkmıştır. Sağlık Bakanlığı ve TFF Sağlık Kurulu’nun pozitif vaka tespiti sonrası izolasyon, tedavi ve takip protokolleri uygulanmıştır.

 

SPORCUMUZ İZOLASYON MERKESİNE GÖTÜRÜLDÜ

Yapılan test sonuçlarının gelmesi ile birlikte başkanımız Arif Gülen tesislerimize gelerek test sonuçlarını kendisi açıklamış ve bu süreçte futbolcularımızı yalnız bırakmayarak yanlarında olmuş, tesislerde uygulanan izolasyon süreci ve futbolcuların ihtiyaçları ile bizzat ilgilenmiştir. Testi pozitif çıkan futbolcumuza Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından izolasyon süreci başlatılmış, İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından alınan sporcumuz önce pandemi hastanesine götürülerek yeni testi uygulanmış ve ardından Sağlık Bakanlığının belirlediği KYK izolasyon merkezine götürülmüştür.

 

 

ÇALIŞMALARI DURDURDUK

Tesislerimizde Başkanımız Arif Gülen'in talimatı ile tüm futbolcularımız, teknik heyetimiz ve kulüp çalışanlarımız izole edilerek yeni test sonuçlarını beklemektedir. Yeni test sonuçları gelene kadar takımımız çalışmalarını durdurmuş ve bu süreci başka bir vakaya rastlamadan atlatmak için gerekli tüm tedbirleri almıştır.

 

Spor41 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:13
08:00
13:01
15:26
17:41
19:16