Ahmet Taşçı: Veliahdım Taha Akgül
Diğer Branşlar
07 Temmuz 2019 Pazar 21:45

Ahmet Taşçı: Veliahdım Taha Akgül

Kırkpınar'da altın kemerin 2 kez sürekli sahibi olan Karamürselli Ahmet Taşçı, Milli sporcu Taha Akgül'ü veliahdı olarak gördüğünü belirtti.

 

SÖYLEŞİYE KATILDI

Taşçı, 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında Edirne Kent Müzesi'nde adına düzenlenen "Bitmeyen Güreşin Yaşayan Efsanesi" söyleşisine katıldı. Sunuculuğunu Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın yaptığı söyleşide Taşçı, yağlı güreş hakkında merak edilen soruları cevapladı.

 

TAHA DAHA YAKIN

Ahmet Taşçı, "2020'de olimpiyatlara katılacak milli sporcular Taha Akgül ve Rıza Kayaalp, olimpiyatlardan sonra da Kırkpınar'a katılabileceklerini ifade etmeleri ile ilgili olarak "Her ikisini de takip ediyorum. Rıza Kayaalp çok güçlü bir çocuk ama grekoromenci. Taha'yı yağlı güreşe daha yakın görüyorum” dedi.

 

REKORUMU BİLE KIRABİLİR

Taha’nın rekor kırabilecek bir sporcu olduğunu altını çizen Taşçı “Taha'nın alanı serbest stil benzeri. Yağa alışabilirse altın kemer alabilir. Yaşı da genç. Hatta bizim rekoru bile kırabilir. Rıza grekoromenci. Üst beden güreşi olduğu için sıkıntı olur. Yağlı güreşte de kispet var alttan güreşildiği için Rıza'nın çok kuvvetli olması yağlı güreşte pek avantaj gözükmüyor. Taha veliaht olabilir, Gerçekten değişik bir sporcu. Yağlı güreşte de izlemek isteriz” ifadelerine yer verdi.

DİĞER HABERLER

Cimnastikçiler Çintimar’ı ziyaret etti

Türkiye’nin başarılı kulüplerinden Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Cimnastik Kulübü 5’er sporcudan oluşan Kocaeli il karması artistik cimnastik bayan takımına 5 sporcu, erkek takımına da 3 sporcu gönderdi. Toplamda ilimizden seçilen 10 sporcudan 8’ini oluşturan ve finallere kadar büyük bir mücadele veren Olimpiyat Yıldızları Artistik Cimnastik Erkek Takımı Türkiye 1.si, Artistik Cimnastik Kadın Takımı ise Türkiye 3.’sü olarak büyük bir başarıya imza atmıştı…

Tüm hudutlarda maçımız var!

Kocaelispor’da 2019-2020 sezonunda 2. Grup’ta mücadele edecek. 17 takımlı grupta taraftarın da rotaları belli oldu. Yeşil Siyahlı 12. adam yeni sezonda da Türkiye’nin her yerinde Kocaelispor’u destekleyecek. En kısa deplasman 11 kilometre ile Belediye Derince olurken, en uzak deplasman 1520 kilometre ile Şırnak Cizre olacak. Cizre’yi 1320 kilometre ile Ağrı, 1100 kilometre ile de Elaziz takip ediyor. İşte Kocaelispor’un bu sezonki deplasman uzaklıkları.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:22
05:35
13:18
17:16
20:38
22:32

SÜPER LİG PUAN DURUMU