Başkan Gökhan Özdemir'den Kocaeli’ye teşekkür
Diğer Branşlar
12 Ekim 2020 Pazartesi 18:23

Başkan Gökhan Özdemir'den Kocaeli’ye teşekkür

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir, salgın sürecinde sporcularını kaybetmemek ve konsantrasyonlarını yüksek tutmak için bir dizi çalışma yaptıklarını ifade etti. Kocaeli’deki çalışmalardan çok memnun olduğunu da ifade eden Özdemir, “Kocaeli’deki herkes işini heyecanla yapıyor” dedi.

 

HAYIRLISI İLE YARIŞMALARI BAŞLATTIK

Kocaeli’nin buz sporlarında iyi bir konumda olduğunu, Kocaeli’nin çalışmalarını heyecanla ve istekle yapan bir şehir olduğunu ifade eden Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir şu şekilde konuştu: Hayırlısı il Artistik Buz Pateni kategorisinde Atatürk Kupası’nı gerçekleştirdik.

 

PANDEMİ KURALLARINA UYARAK HAREKET EDİYORUZ

50 sporcunun 5 kategoride mücadelede ettiği yarışma sırasında, pandemi nedeni ile salona sporcular, hakemler ve federasyon görevlileri dışında hiç kimse alınmadı. Malumuzdur çok zorlu bir süreçten çıktık. Mart ayından itibaren Haziran ayına kadar Türkiye genelinde tüm tesislerimiz kapalıydı. Sporcularımız da haliyle bu süreçte buza çıkamadı

 

SÜRECİ İYİ GÖTÜRDÜK 

Biz federasyonların en önemli görevleri arasında sporcu sayısını arttırmak yer alır. Pandemi dönemi özelinde bu görevi şekilde değiştirdik ve sporcu sayımızı kaybetmemek üzerine çalışmalar yaptık. Nitekim bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Bilgisayar üzerinden çoklu ortamlar oluşturduk, bol bol sohbetler ettik, yarışmalar yaptık, videolarımızla sporcularımızı rekabete soktuk.

 

ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM 

Kara antrenmanlarımızı bir süre yaptıktan sonra Kocaeli’de ilk yarışmamızı yaptık. Kocaeli buz özelinde oldukça iyi bir konumda. Burada işlerini heyecanla yapan arkadaşlarımız var. Ankara’dan gelen özel konuklarımız ile Spor İl Müdürümüz İbrahim Aktürk’e, Ziyaülhak ve Engin beylere katılımlarından ötürü teşekkür ediyorum. Mesai arkadaşlarımız Ata Bey ve Yasin Bey ile tüm ekibimize şükranlarımı sunuyorum.

 

ADAYLIĞI KONUŞMAK İÇİN ERKEN

Salonlarımız açılmaya devam ediyor. Ankara, Erzurum ve İstanbul’da tesislerimiz aktif. Birkaç ilimizde de yakın sürede buza girilecek ve çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam edecek. Bu yıl Olan Mali Genel Kurulumuz olacaktı. Ancak pandemi nedeni ile Aralık ayına ertelendi. Şu an için adaylığı konuşmak çok için çok erken. Belki de mali ve seçimli olağan genel kurul birlikte yapılır. Salgın sürecinden çıktığımızda bazı şeyler daha da netleşecektir.

 

Spor41

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:40
07:21
12:55
15:46
18:07
19:37