Burak Demirboğa.. Aslansın, koçsun! Sana helal olsun!
Diğer Branşlar
16 Ekim 2020 Cuma 18:21

Burak Demirboğa.. Aslansın, koçsun! Sana helal olsun!

Macaristan'ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen Budapest Trophy 2020 yarışmasında ilimizi ve ülkemizi temsil eden ve Buzun Prensi olarak bilinen İzmitli sporcu Burak Demirboğa ikinci oldu ve ülkemize gümüş madalya kazandırdı.

 

BİR KEZ DAHA GURURUMUZ OLDU!

İzmitli buz patenci Burak Demirboğa bir kez daha gururumuz oldu. Avrupa şampiyonası kadar değerli olan Challenger yarışması Macaristan'ın başkenti Budapeşte’de düzenlendi. İlimizin ve Milli takımımızın gururu Burak Demirboğa yarışmayı İtalyan rakibinin arkasından ikinci sırada tamamdı ve ülkemize gümüş madalya kazandırdı. Sporcunun yıllardır antrenörlüğünü yapan Rana Belkıs Göçmen'in talimatlarını yüzde yüz yerine getiren ve koreografiyi son derece başarılı bir şekilde yerine getiren Burak Demirboğa göğsümüzü kabarttı.

 

 

YAŞAR: ÇOK ÖNEMLİ BİR YARIŞMA

Milli takım kafilesi ile birlikte Macaristan’da bulunan Türkiye Buz Pateni Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Gençlik Spor İzmit Şube Müdürü Engin Yaşar açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Macaristan’daki yarışma Avrupa Challenger Serisi olarak geçiyor. Challenger yarışmaları Avrupa şampiyonası sonrasındaki en önemli seridir ve burada Avrupa ile Dünya şampiyonasına gidecek sporcular belli oluyor.

 

 

BAŞARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK

Bizim için çok önemli olan bu yarışmada yer alan Burak Demirboğa kusursuz bir yarışma çıkardı. Kısa programı 4. sırada bitirmesine rağmen uzun program müthiş geçti ve Macaristan’da gümüş madalya kazandı. Junior’da Alperen Özkan da bronz madalya alarak bizi gururlandırdı. Senior’da yarışan Başar Oktar da madalyayı kıl payı kaçırdı. Tüm sporcularımızı, antrenörlerini ve kulüplerini tebrik ediyor, bu başarının artarak devam edeceğine tüm samimiyetimle inanıyorum.

 

Spor41

 

 

 

 

 

Uzun yıllardır Burak Demirboğa'nın antrenörlüğünü yapan Rana Belkıs Göçmen, Burak'ın yolunun çok açık olduğunu belirtti ve sporcusunu kutladı. 

 

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:40
07:21
12:55
15:46
18:07
19:37