Buz Pateni Federasyonu’ndan en anlamlı 19 Mayıs kutlaması!
Diğer Branşlar
16 Mayıs 2020 Cumartesi 14:26

Buz Pateni Federasyonu’ndan en anlamlı 19 Mayıs kutlaması!

Türkiye Buz Pateni Federasyonu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde tüm ülkede fidan dikme kampanyası başlattı. Buz sporlarının Türkiye’deki öncü şehirlerinden Kocaeli de bu kampanyaya katkı sundu.

 

BAĞIŞTA BULUNDU

Göreve geldiği günden bu zaman dilimine kadar ülkedeki buz sporlarının çıtasını çok etkileyici bir seviyeye çıkaran Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir, Kocaeli, Ardahan, Ankara, Erzurum, İstanbul, İzmir, Bursa, Samsun ve Tekirdağ illerinden 2019-2020 sezonunda federasyon faaliyetlerine katılım sağlayan sporcu, kulüp yöneticileri, federasyon çalışanları ve il temsilcileri adına Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı’na bağışta bulundu.

 

GÖKHAN ÖZDEMİR - TÜRKİYE BUZ PATENİ FEDERASYONU BAŞKANI  

 

MEKTUP VE SERTİFİKA

Özdemir, mesajında "Bayramımızın 101. yılı anısına yarının ormanlarında toprağımıza kök salalım, birbirimize daha sıkı tutunalım. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu olsun" derken Kocaeli’de de fidan dikme etkinliği bir birinden güzel görüntülere sahne oldu. Öte yandan tüm katılımcılara TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç imzalı "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için TBPF Başkanı Sayın Gökhan Özdemir, sizin adınıza fidan bağışlamıştır. Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak üzere yapılan bu katkıya vesile olduğunuz için teşekkür ederiz." yazılı sertifikaları verildi.

 

 

SAPMAZ TEŞEKKÜR ETTİ

Kocaeli Buz Sporları Kulübü’nde sürat pateni antrenörlüğü ve yöneticiliği yapan, aynı zamanda curling sporcusu Emre Sapmaz konu ile ilgili açıklamasında şu şekilde konuştu: Benim gibi buz sporlarına gönül veren aileler ile birlikte oluşturmuş olduğumuz kulübümüzün çatısı altında, Osmangazi İlkokulu 2. sınıf öğrencisi olan Kızım Zehra Naz Sapmaz da artistik buz pateni sporcusu olarak mücadele ediyor. Bu ailede 100’ü aşkın minik sporcuya buz pateni eğitimi veriyoruz.

 

 

YEMYEŞİL GELECEK ONLARA MİRAS KALACAK

Buz sporları ailesinin birer üyesi olmaktan sonsuz keyif ve onur duymaktayız. Buz Pateni Federasyonumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesi ile düzenlediği fidan dikme etkinliği hepimize güzel zamanlar yaşattı. Etkinlik sonrası sertifikayı ve federasyon başkanımızın mesajlarını büyük bir mutlulukla aldık. Oluşturulan bu güzel hatıra ormanındaki fidanlar ile birlikte buz patencilerimiz büyüyecekler ve ülkemizin yemyeşil geleceği onlara miras kalacak.

 

Spor41 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:04
06:44
13:03
16:25
18:59
20:27