Buzun Usain Bolt’ları Kocaeli’ye geliyor!
Diğer Branşlar
06 Haziran 2019 Perşembe 13:55

Buzun Usain Bolt’ları Kocaeli’ye geliyor!

Sürat Pateni (Short Track) Milli Takımı 16 Haziran’da Kocaeli’ye gelecek. 15 günlük kampta sporcular Dünya kupası yarışmalarına en iyi şekilde hazırlanacak.

 

BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN SONRA ÇAĞ ATLADI

Gökhan Özdemir’in başkanlığa gelmesinin ardından buzda adeta çağ atlayan Türkiye Buz Pateni Federasyonu son derece önemli işlere imza atmaya devam ediyor. Özellikle sürat patencilerdeki belirgin kalite artışı dikkatlerden kaçmazken, sporcuların en iyi şekilde hazırlanması noktasında gerek Başkan Özdemir, gerekse de spor bakanlığı her türlü desteği sağlıyor.

 

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir

 

HEDEF 2022 ÇİN - PEKİN KIŞ OLİMPİYATLARI

İlimiz 16 Haziran – 31 Haziran tarihleri arasında buzun en hızlılarını, Sürat Pateni Milli Takımı’nı ağırlayacak. Anna Lukanova’nın baş antrenörlüğündeki kampta Lukanova’nın yardımcılarından birisi de İzmitli antrenörümüz Cemre Karaduman olacak. Yine bu kentin bir sporcusu olan Milli sürat patencisi Tunay Şimşek’in de yer alacağı kampta Milli yıldızlarımız Amerika, Kanada, Çin, Japonya, Almanya ve Rusya’daki Dünya kupası ayaklarına en iyi şekilde hazırlanacak. Asıl hedef ise 2022 Çin Pekin Kış Olimpiyatları olacak.

 

 

YETİŞKEN: KONDİSYON DEPOLAYACAKLAR

Kocaeli’deki kampa çok değer verdiklerini belirten Türkiye Buz Pateni Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ata Yetişken şunları söyledi: Sürat Pateni Milli Takımı’mızı İzmit’te ağırlayacağız. Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcularının konakladığı The Ness Otel’de gerçekleşecek olan kampımız 15 gün sürecek. İzmit Buz Sarayı’nda performans, atletizm pistinde de kondisyon çalışmalarımız olacak.

 

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ata Yetişken

 

ÇİNTİMAR VE YAŞAR’A TEŞEKKÜR EDERİM

Anna Lukanova hocamız ve ekibinin etkin çalışmaları ile dereceler Dünya seviyelerine ulaştı. İnanıyorum ki bu istikrar sürecektir. Bizlere desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Muzaffer Çintimar ile aynı zamanda Buz Pateni Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan Gençlik ve Spor Şube Müdürümüz Sayın Engin Yaşar’a teşekkür ediyorum.

 

Spor41

 

Sürat Pateni Milli Takımı Başantrenörü Bulgar asıllı Polonyalı Anna Lukanova (Solda)

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:50
06:32
13:07
16:38
19:19
20:49

SÜPER LİG PUAN DURUMU