Çintimar: Sadece bizim değil, herkes için aynı durum geçerli
Diğer Branşlar
24 Mart 2020 Salı 23:01

Çintimar: Sadece bizim değil, herkes için aynı durum geçerli

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın 1 yıl sonraya ertelenmesi ile ilgili açıklama yaptı ve “Herkes için sıkıntılar ortak” dedi.

 

BU KARARIN ALINMASI GEREKİYORDU

Çintimar alınan kararı doğru olduğunu ifade etti ve şu şekilde konuştu: Alınması gereken bir karardı. Zaten birkaç ülke olimpiyatlara gitmeme kararı almıştı. Biz de buna benzer bir duruş gösterecektik. Olimpiyatlar nasipse 1yıl sonra yapılacak. Aynı şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz.

 

HEPİMİZ YIPRANDIK

Sporcularımız 4-5 aydır yoğun antrenmanlar yaptı. Madalya umudu ile hazırlanıyoruz. Ancak vücutların pik olacağı bu ortamda karar tabii ki yıprattı. Ama ondan önce virüs hepimizi yıprattı. Eşref Apak, Yasmani Copello gibi sporcularımız, gençlerimiz için ciddi bir baskı ve yorucu bir süreç daha geçecek. Aslında herkes için aynı durum söz konusu.

 

KOTA ANLAMINDA ETKİLENMEYİZ

13 kesinleşmiş kotamız var. 17 de kalifikasyondan gelebilecek sporcularımız olabilir. Kesinleşmiş kotaların süresi 1 buçuk, 2 yıllık. Yani seneye gerçekleşecek olan olimpiyatlarda bu süre dolmuyor. Bu anlamda ertelemenin bize yaşatacağı bir olumsuz bir kota etkisi olmayacak. Devletimizin ve Gençlik Spor bakanlığımızın destekleri ile elimizden ne gelirse yapacağız.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:56
06:39
13:16
16:49
19:32
21:03