Faruk Akkoyun evinde ŞAMPİYON!
Diğer Branşlar
30 Eylül 2018 Pazar 21:20

Faruk Akkoyun evinde ŞAMPİYON!

Bu yıl altıncısı düzenlenen İzmit Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nde şampiyonluğu Kocaeli’nin altın çocuğu Faruk Akkoyun elde etti. Akkoyun finalde 2013 ve 2017 yıllarının Kırıkpınar başpehlivanı, çayırların Sarı Fırtınası İsmail Balaban’ı altın puan ile mağlup etmesini bildi.

YILDIZLAR GEÇİDİ

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın himayesinde gerçekleşen 6. Altın Kemer Yağlı Güreşleri bir birinden müthiş kapışmalara sahne oldu. 500’den fazla pehlivanın kol bağladığı güreşlerde İsmail Balaban, Ali Gürbüz, Turan Balaban, İsmail Koç, Şaban Yılmaz, Mahmut Kavakçı, Hüseyin Gümüşalan, Tanju Gemici, Süleyman Aykırı, Sermest Bulut, Ali Güngör Ekin, Ekrem Yavuz, Erkan Ertan gibi yıldız pehlivanlar kıyasıya mücadele etti.

 

ÇOK ZORLU BİR KURA ÇEKTİ

13 boyda şampiyonların belli olduğu güreşlerde Kocaeli’nin altın çocuğu, Yenişehir’de ikamet eden ve güreş alanı ile evi arasında sadece yüz metre olan Kandıralı Faruk Akkoyun taraftarı önünde mutlu sona ulaştı. Çok zorlu bir kura çeken Faruk Akkoyun, Mahmut Kavakçı ve Tanju Gemici’yi çangal oyunu ile yenerken Ali Gürbüz oyun yaptığı anda Faruk bir anda Gürbüz’ün oyununa kontra yapıp rakibini bastırdı.

 

ALTIN PUAN İLE

Akkoyun, yarı finalde Karamürselli Hüseyin Gümüşalan’ı mağlup eden çayırların Sarı Fırtınası İsmail Balaban ile finalde karşılaştı. Tıklım tıklım tribünler karşısında yapılan güreşte normal süre ve uzatmalarda yeniş olmadı. Altın puanda Faruk Akkoyun, İsmail Balaban’ın bir anlık dalgınlığını iyi değerlendirdi. Rakibine göğüs çaprazı yapan ve çangal ile de oyununu destekleyen Akkoyun, Balaban’ı sırt üstü düşürdü ve İzmit’in şampiyon oldu.

 

Faruk Akkoyun’un İsmail Balaban’ın altın puan ile mağlup ettiği o an.

 

KEMERİ DOĞAN VE ŞEKER BAĞLADI

Kocaeli Ak Parti Milletvekili İlyas Şeker, Dr. Nevzat Doğan ile birlikte güreşleri heyecanla takip ederken, Akkoyun’a altın kemeri Şeker ve Doğan birlikte bağladı. Müthiş bir şekilde organize edilen ve Doğan’ın diğer belediye başkanlarının önünde olmasının başlıca nedenleri arasında yer alan “ekibi ile personeli” aylar süren emeklerinin karşılığını aldı ve halk önceki gün “Başkan Doğan” diye güreş alanını inletti. Diğer boylardaki şampiyonluk haberi yarınki sayımızda.

 

HABER VE FOTOĞRAFLAR - Spor41

 

6. İzmit Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nde şampiyonluğu bu şehrin evladı Faruk Akkoyun elde etti. Akkoyun finalde 2013 ve 2017 yıllarının Kırkpınar başpehlivanı İsmail Balaban’ı altın puan ile mağlup etti.

 

Yenişehirliler, evlerinin önünde şampiyon olan Faruk Akkoyun ile birlikte fotoğraf çektirme yarışına girdiler.

 

Kırkpınar’da çeyrek finalde gören ancak sakatlanan Faruk Akkoyun, Balaban’ı yerden böyle söktü.

 

Şampiyon Akkoyun’un haklı şampiyonluk sonrası kolu havaya kalktı.

 

Faruk Akkyon’un yarı finalde dev güreşçi Tanju Gemici’yi yeniş anı.

 

Akkoyun’un çeyrek finalde Ali Gürbüz’ü yeniş anı.

 

Dr. Nevzat Doğan kupayı Akkoyun’a teslim etti, Akkoyun’a dedesi Mustafa Akkoyun da eşlik etti.

 

Yarı finale kalan pehlivanlar Dr. Nevzat Doğan ve İlyas Şeker ile birlikte fotoğraf verdi.

 

Final müsabakası öncesi Başkan Dr. Nevzat Doğan iki pehlivana da başarı diledi.

 

“Biz Birlikte Türkiye’yiz Kendimize Yeteriz!” pankartı günün en anlamlı hareketlerindendi.

 

Güreşçiler hep birlikte, şanlı Türk bayrağımızı güreş alanını gezdirdi.

 

İzmit güreşlerinde 41 başpehlivan kol bağladı, müthiş mücadeleler yaşandı.

 

Faruk Akkoyun ve İsmail Balaban final güreşi öncesi kol bağladı.

 

Doğan, İzmitli şampiyon sporcuları altın ile ödüllendirdi.

DİĞER HABERLER

Yusuf Erenkaya: Başarıyı hep beraber yakalayacağız

İzmit Belediye Spor Kulübü Başkanı Yusuf Erenkaya, alt yapılara hizmet etmenin önemine vurgu yaptı ve şu düşüncelere yer verdi: Hepinizin geçmiş Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Başkanımız Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in de teveccühleri ile bir görev aldık. Türkiye’nin hiçbir yerinde yok ki, bizim spor basınımız kadar doğru yönlendiren başka bir spor basını olsun. Kurumumuz adına sizlere de teşekkür ediyoruz.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:14
06:06
13:15
17:03
20:02
21:40

SÜPER LİG PUAN DURUMU