Gölcük’te başpehlivan Tanju Gemici oldu!
Diğer Branşlar
07 Haziran 2019 Cuma 00:14

Gölcük’te başpehlivan Tanju Gemici oldu!

Gölcük Belediye Başkanlığı Yağlı Pehlivan Güreşleri bir birinden kaliteli müsabakalara sahne oldu. Finalde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü’nden Tanju Gemici, Ankara Büyükşehir Belediyespor’dan Erzurumlu Hamza Köseoğlu’nu nefis bir oyunun ardından mağlup ederek şampiyon oldu.

 

YILDIZLAR SAHNE ALDI

Gölcük Kavaklı’da gerçekleşen güreşlere 14 boydan toplam 400’e yakın güreşçi katıldı. Kavurucu sıcakta yapılan müsabakalar gün boyu sürerken, yağlı güreşin yıldız isimleri Gölcük güreşlerini tercih etti. İlimizden Faruk Akkoyun, güçlü İsmail Balaban’a mağlup olurken, son 8’e kalan Karamürselli Kaan Kaya da Recep Kara’ya diş geçiremedi.

 

 

NEFES KESTİLER

Yarı finalde Ankara Büyükşehir’den Erzurumlu Hamza Köseoğlu, Ordu Büyükşehir’den Recep Kara’yı puanlamada mağlup etti ve finale kaldı. Olimpiyat şampiyonu Hasan Gemici’nin torunu olan ve Kağıtspor adına güreşen Tanju Gemici, yarı finalde Antalya’dan, yağlı güreşin sarı fırtınası İsmail Balaban ile çok sert bir müsabaka yaptı.

 

 

ÇOK SERT GEÇTİ

El enselerin boyun kırdığı güreş sık sık durdu, hakem Tanju Gemici’ye sert güreşmemesi konusunda uyardı. Tanju Gemici, rakibine yüklendiği esnada iki güreşçi de yerde kaldı. İsmail Balaban sağ parmağından sakatlanırken İsmail Balaban’ın tarafı Tanju Gemici’nin sert güreştiği ve Balaban’a bilinçli olarak diz attığı gerekçesi ile Gemici’nin diskalifiye edilmesini kuleden talep etti.

 

 

FİNAL MÜSABAKASI 14 DAKİKA SÜRDÜ

Ancak kule müsabakanın devam etmesini kararlaştırdı. İsmail Balaban devam eden mücadelede kol bağlasa da saniyeler sonra sakat parmağı ona izin vermedi ve Balaban güreşi bırakmak zorunda kaldı. Böylece Gemici ve Köseoğlu finale kaldı. Hamza Köseoğlu ile Tanju Gemici arasındaki final müsabakası 14 dakika sürdü.

 

 

RAKİBİNİ YERDEN KESTİ, VE…

Zayıflayan, temposunu arttıran ve pençelerini hayli güçlendirdiği görülen 2 metrelik dev pehlivan Tanju Gemici, finale kadar yüksek temposu ile dikkat çeken, yarı finalde Recep Kara gibi bir devi eleyen Hamza Köseoğlu’nu sağ ayağından kaptı, yerden kesti ve sırt üstü bastırarak şampiyonluğunu ilan etti.

 

 

KUPALARI DAĞITTILAR

Final maçının ardından ödül törenine geçildi. Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer, Kocaeli Büyükşehir Spor Daire Başkanı Ali Bilgi ile Gölcük Güreşleri Ağası Mehmet Özbek dereceye giren güreşçilere kupalarını takdim ederken, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, gölcük protokolü, spor camiası, farklı güreşlerin ağaları da unutulmaz güreşleri yerinde takip etti. Bu arada Ordulu Recep Kara’nın yarı finalde elenmesinin ardından tribünün önemli bir kesiminin boşalması ise yadırganandı.

 

 

KUSURSUZ BİR ORGANİZASYONDU

Final müsabakasını çok iyi bir hakemlik gelişiminde olan, genç yaşına rağmen çok kaliteli yönetimler gösteren, Kağıtspor’un eski güreşçilerinden Olgay İnce başarı ile yönetti. Güreşin koordinatörlüğünü Gölcük Belediyesi Güreş Antrenörü Yusuf Yüksel yaparken, Yüksel’in amcasının oğlu Güreş İl Temsilcisi ve Derince Spor İlçe Müdürü Yusuf Yüksel, güreşçilerden Alpaslan Arslan, kule heyeti ve Gölcük Belediye personeli organizasyonun kusursuz geçmesini sağlayarak alkışı fazlası ile hak etti.

 

Spor41

 

 

DERECELER

 

BAŞ

 1. Tanju Gemici
 2. Hamza Köseoğlu
 3. İsmail Balaban
 4. Recep Kara

 

BAŞALTI

 1. Rasim Saraç
 2. Abdülrefik Öner
 3. Erdal Duman
 4. Rıfat Poyraz

 

BÜYÜKORTA

 1. Onur Susuz
 2. Uğur Taştan
 3. Berat Pehlivanoğlu
 4. Barış Bayev

 

KÜÇÜK ORTA BÜYÜK

 1. Enes Doğan
 2. Seçkin Duman
 3. Hüsnü Boyacı
 4. Resul Yılmaz

 

KÜÇÜK ORTA KÜÇÜK

 1. Mustafa Kemal Kıyı
 2. Cüneyt Çatak
 3. Kerem Kahya
 4. Alihan Kocabıyık

 

DESTE BÜYÜK

 1. Serdar Yıldırım
 2. İhsan Derin
 3. Ahmet Alver
 4. İsmail Derin

 

DESTE ORTA

 1. Yıldıray Pala
 2. Erkan Taş
 3. Fatih Kırat
 4. Kemal Yılmazlar

 

 

DESTE KÜÇÜK

 1. Özgürcan Duman
 2. Enes Yüksel
 3. Rıza Durmuş
 4. İlker Durmuş

 

AYAK

 1. Furkan Has
 2. Berk Avcı
 3. Bekir Arklan
 4. Yurdoğan Şimşek

 

TOZKOPARAN

 1. Doğukan Toprak
 2. Osman Bülbül
 3. Hüseyin Şenel
 4. Mustafa Emir Güney

 

TEŞVİK II

 1. Ramazan Efe Boztaş
 2. Arda Erkan Avcıoğlu
 3. Alparslan Daş
 4. Batuhan Küçük

 

TEŞVİK I

 1. Hüseyin Efe Akdemir
 2. Osman Nuri Cıldan
 3. Hamza Çelik
 4. Kaan Torunoğlu

 

MİNİK II

 1. Salih Can Topçu
 2. Mecit Bülbül
 3. Barış Kemal Yiğit
 4. Emircan Güray

 

MİNİK I

 1. Muhammed Melih Eker
 2. Barış Balcal
 3. Arda Kaan Karamıklı
 4. Berkay Gürbüz

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:50
06:32
13:07
16:38
19:19
20:49

SÜPER LİG PUAN DURUMU