Güreş antrenmanlarını evin bodrumunda yapıyorlar!
Diğer Branşlar
22 Mayıs 2020 Cuma 00:17

Güreş antrenmanlarını evin bodrumunda yapıyorlar!

İzmit Belediye Spor Kulübü’nün genç güreşçileri salgın döneminde antrenmanlarını aksatmıyor. Deneyimli antrenör Şener Sar’ın çalıştırdığı sporcular formda kalarak yeni sezon öncesi kendilerini hazır tutuyor. Çalışmalardaki en önemli konu antrenmanların Şener Sar’ın evinin altındaki bodrumda yapılması.

 

KURALLARA UYUYORLAR

Evinin bodrumuna minder seren, ağırlık aletleri, lastik ve balyoz gibi aparatlar temin eden Şener Sar sporcularını 4’erli ve 2’şerli gruplar halinde çalıştırıyor. Sosyal mesafe kuralları gereği sporcularını güreştirmeyen Şener Sar, koşular için ise Cephanelik Stadı’nı parkurunu ya da evinin yakınlarındaki yeşil alan ve merdivenlerini kullanıyor.

 

 

ÇOK SAYIDA SPORCU YETİŞTİRDİ

İzmit Belediyesi’nde güreş antrenörlüğü yapmasının yanı sıra Edirne Kırkpınar Başaltı boy pehlivanı olan Şener Sar aktif güreş hayatını bu yıl noktaladı. Kırkpınar’da en iyi peşrev ödülü de alan Şener Sar’ın babası merhum Saffet Sar da güreşe çok meraklıydı ve oğlunun da bu sporu yapmasındaki öncü isimdi. Uzun yıllar boyunca hem minder güreşçisi hem de yağlı güreş pehlivanı yetiştiren Şener Sar, İzmit Belediyesi olarak girdiği tüm yarışmalarda bol bol madalya toplayarak İzmit’e en iyi şekilde temsil ediyor.

 

Spor41 – Özel

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:01
06:42
13:03
16:27
19:02
20:31