Güzelim tesis göz göre göre ÇÜRÜYOR!
Diğer Branşlar
01 Aralık 2018 Cumartesi 22:32

Güzelim tesis göz göre göre ÇÜRÜYOR!

Spor Kenti! Kocaeli’ye yakışmayan manzaralardan birisi daha! Kocaeli’nin tek atletizm tesisi bakımsızlıktan göz göre göre çürüyor!

 

YAKIŞMIYOR!

İzmit Outlet Center yanı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı karşısı, Sanayi Mahallesi Ömer Türkçakal Bulvarı (Eski adı Sefa Sirmen Bulvarı) üzerine yer alan atletizm tesisi uzun süredir bakım bekliyor. Dev tesiste o kadar korkunç manzaralar var ki, böylesi görüntüler hem insanının içini acıtıyor hem de “Spor Kenti” denilen şehre hiç ama hiç yakışmıyor.

 

Kocaeli Atletizm Pisti on binlerce sporcunun durağı oldu. Ancak gelin görün ki tesis her geçen gün çürüyor.

 

ALTINDAN OT FIŞKIRIYOR

Tesisin tartan pisti neredeyse bitmiş ve kullanılamayacak durumda. Pistin birçok yerinde çatlaklar oluşmuş ve o çatlakların içinden sızan otlar görüntüyü daha da çirkinleştiriyor. Sporcu sağlığı açısından son derece olumsuz bir hale gelen pistte antrenmanlar yapılamayacak duruma geldi. Hatta ilimiz hakemleri de zaman zaman koşular için farklı illere giderken, profesyonel sporcular da tesisi kullanırken iki kere düşünüyor.

 

Zeminin altından fışkıran otları ilk kez görenler duruma bir anlam veremiyor.

 

KAPALI SALONDA DA SIKINTI VAR

Öte yandan Ocak 2015’te faaliyete giren kapalı atletizm salonunda da sıkıntılar var. Yağmurlu günlerde tavandan sızan su, tesisi kullanılamayacak bir hale getiriyor. Kenarlarında açıklıklar olan tesiste çalışma yapan sporcular için özellikle kış mevsiminde risk daha da artıyor. Açık ve kapalı atletizm pistlerinde antrenman yapmak isteyen sporcular, antrenörler ve sporcu velileri duruma isyan ederken, bir an önce tesis için gerekli bakım ve düzenlemelerin yapılmasını bekliyor.

 

Yağmurlu havalarda sızan su antrenman yapılan zemini bu hale getiriyor.

 

YETKİLİLER GÖREVE!

Konu ile ilgili yaklaşık 200 kişiden ilgili imza bile alındı. Ortada bir ihmalkar ya da işgüzar aramıyoruz. Herkesin niyetinin halis olduğuna inanıyoruz. Sadece böylesi bir tesise sahip olan İzmit’te, eldeki değerin daha sağlıklı şartlarda kullanılması için yetkileri göreve davet ediyoruz. Eğer gerçekten denildiği gibi spor kentiysek, gerçekten Türkiye’nin spordaki başkenti Kocaeli’yse, bu söylem sahipleri gereğini yapmalı. Çünkü fotoğrafa bir de bu taraftan bakıldığında durum hiç de anlatıldığı gibi görünmüyor!

 

Spor41– Özel Haber

 

Adı kapalı ancak kenarları açık olan kapalı atletizm salonunda kışın antrenman yapmak işkence haline geliyor.

 

Tartan pistin birçok yerinde böylesi hasarlar görmek mümkün.  

 

 

 

Sadece 4 yıl önce faaliyete geçen kapalı atletizm salonunun bu halinden eser kalmadı.

 

Zeminde oluşan çatlaklar sporcu sağlığı risk yaratıyor.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:23
05:31
13:08
17:05
20:24
22:15

SÜPER LİG PUAN DURUMU