İlker Çakır: Beni en iyi Abbas Sır anlar
Diğer Branşlar
06 Ocak 2019 Pazar 23:20

İlker Çakır: Beni en iyi Abbas Sır anlar

Gebzespor’u adeta dipten çıkaran hayatta kalmasını sağlayan isimlerinden başında gelen eski başkanlardan İlker Çakır, mevcut başkan Abbas Sır’a övgü dolu sözler söyledi ve “Beni en iyi Abbas Sır anlar” dedi.

 

BİR ÇOK SORUN İLE BOĞUŞTU

Gebzespor’un eski başkanlarından İlker Çakır, 4 yıllık başkanlık döneminde birçok sorun ile boğuştuklarını belirtti ve şu ifadelere yer verdi: Futboldan anlamadığım halde zor zamanlarında Gebzespor’da 4 yıl başkanlık yaptım. O dönemlerde rüzgar sürekli tersten esti. Hoş şu an değişen bir şey yok.  Böyle olunca yanınızda kimseyi bulamazsınız. Göreve geldiğimizde tüm dosyalara baktık ve işin içinden çıkacağımızı anlayınca kolları sıvadık.

 

ŞAMPİYONLUK ÇOK KIYMETLİYDİ

Sevdiğimiz dostlarımız ile birlikte koşturduk. Abbas abi (Sır) da çok büyük mücadele veriyor. Öncelikli hedefimiz kulübü sağlam temeller üzerine kurmaktı. Bunu başardığımızı düşünüyorum. Benim sürem bittiğinde kulüpten hiçbir alacağımın olmadığını beyan ederek koltuğu Yusuf başkanımıza bıraktık. Yusuf başkanımız ile Abbas abi kulübü şampiyon yaptı ve bu da bizi mutlu etti. Bu şampiyonluk yaptıklarımızı daha da kıymetli bir hale getirdi.

 

FOTOĞRAFA GELİNCE HERKES ÖNDE!

Bu kulübün tesislerinde oturacak koltuğu, yatacak yatacağı yoktu, 30 milyona yakın borcu vardı. Herkes Gebzespor için “İmkansız” diyordu. Ama kişiler fotoğraf çekilmeye gelirken ön sıralarda yer aldı. Bu işler şekille olmaz, biraz da taşın altına elinizi sokacaksınız! Abbas Sır’a “Abi” derim. O kadar çok şey yaşadık ki… Beni en iyi kendisi anlar. Yazıktır günahtır. Dediğim gibi sırtımıza hiç rüzgar alamadık, sürekli bir şeyler önümüzdeydi.

 

AKILLI ONLAR MI, SAF BEN MİYİM? 

Abbas abi 14 dosyayı 1 milyon 300 bin lira ile kapattı. Belki kimseye inandırıcı gelmeyecek ama onlarca dosyadan toplam 15 milyon liralık alacağı 660 bin liraya kapattık. Gebze Vergi Dairesi’ne 5, Kocaeli Vergi dairesine 2 milyon lira ödedik. Gebzespor’un üzerindeki tüm hacizleri kendi üzerime aldım. Çünkü bir söz vermiştik. Zaman tabii ki kolay geçmedi. Şimdi tertemiz bir kulüp var. 70 vekaletin tamamı Abbas Abi’de. Şimdi soruyorum akıllı onlar mı, saf ben miyim?  

 

Spor4

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:14
05:26
13:09
17:07
20:30
22:24