İzmit Belediyesi'nden satranç sporuna TAM DESTEK!
Diğer Branşlar
24 Temmuz 2020 Cuma 10:03

İzmit Belediyesi'nden satranç sporuna TAM DESTEK!

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Kocaeli İl Temsilciliği, TSF İzmit Temsilciliği, İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi iş birliğinde bu sene ilk kez düzenlenen online satranç turnuvası gerçekleşti.

 

EVDE SATRANÇ VAR DEDİLER, EVDEN EVE OYNADILAR

“Evde satranç var” kampanyası ile gündeme gelen TSF İl Temsilciliği, TSF İlçe Temsilciliği, İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi organizasyonu ile İzmit’in tüm satranç severleri buluştu.  Yaş gruplarına göre dört ayrı kategoride gerçekleşen yarışma ile İzmit bir geleneğe imza attı.

 

HER YAŞTAN KATILIM SAĞLANDI

Yarışmacılar, küçüklerde; 8 yaş ve altı (2013 - 2012 doğumlu sporcular), 10 yaş ve altı (2011 - 2010 doğumlu sporcular), 14 yaş ve altı (2009 - 2006 yılları ve arasında doğan sporcular) ve açık kategori olmak üzere dört farklı kategoride yarıştı. Sporcular, satranç turnuvalarında en adil olarak görülen İsviçre Sistemi’ni kullandı. Gelenekselleşmesi hedeflenen ilk online satranç turnuvasına İzmit ev sahipliği yaptı.

 

 

GELENEKSEL HALE GETİRİRİLECEK

Online Satranç Turnuvası’nın temsili maçı bugün Belsa Plaza B Blok’ta gerçekleşti. Temsili maç öncesi İzmit Online Satranç Turnuvası Başhakemi Gökhan Ulutaş “İzmit Belediyesi’nin desteği ile ilk turnuvamızı gerçekleştirdik. Pandemi süreci ile ilk turnuvamızı online olarak gerçekleştirdik ancak bundan sonraki süreçte turnuvalarımızı geleneksel hale getirip birebir uygulamayı istiyoruz.’’ diyerek İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkürlerini iletti.

 

FATMA KAPLAN HÜRRİYET’TEN SATRANÇ SPORUNA BÜYÜK KATKI

İzmit Online Satranç Turnuvası Başhakemi Gökhan Ulutaş’ın ardından İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol “20 Temmuz Dünya Satranç Günü sebebiyle İzmit Belediyesi, TSF Kocaeli İl Temsilciliği ve İzmit Kent Konseyi olarak online satranç turnuvası düzenlemeyi planladık. Kocaeli İl Temsilciliği ve İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in desteği ile bu akşam 4 ayrı kategoride gençlerin yarıştığı satranç şampiyonası gerçekleştirildi. Bu anlamda hem satranç camiasına hem İzmit Belediye Başkanıma hem de hakem ve temsilcilerimize çok teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

 

 

KARDEŞİ ABİSİNİ YENDİ, ŞAMPİYON OLDU

Online Satranç Turnuvası’nın temsili maçında yarışan abi-kardeş iki sporcu; Servet Hakan Altay (17 Yaş) ile Sinan Can Altay (14 yaş)’ın turnuvasında kardeşi abisini yendi. Renkli görüntülere sahne olan temsili maçın sonunda Sinan Can Altay’ı Başhakem Gökhan Ulutaş ile İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol tebrik ederek hediyesini verdi.

 

İLK 3’E MADALYA VE SAATLİ SATRANÇ SETİ VERİLDİ

Pandemi nedeniyle yarışmalara ara veren sporcular ve evde kapalı kalan vatandaşlar için düzenlenen bu online turnuva ile tüm İzmitli satranç severlerin yüzü güldü. Her kategoride ilk üç dereceyi elde eden sporculara, madalya ve saatli satranç seti hediye edildi. Özellikle çocukların ve gençlerin katılımı ile sporu her yaş kitlesine sevdiren İzmit Belediyesi, ilgilenen tüm İzmitlilere teşekkür etti. İzmit’te ilk kez düzenlenen bu turnuvanın kentin tanıtımına da katkı sağlaması amacıyla gelenekselleşmesi hedefleniyor.

 

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:41
07:22
12:55
15:45
18:06
19:36