Karamürselli Merih’e büyük ayıp!
Diğer Branşlar
17 Ekim 2019 Perşembe 00:50

Karamürselli Merih’e büyük ayıp!

Juventus taraftarı asker selamı veren Karamürselli Merih Demiral için karalama kampanyası başlattı!

 

İTALYA’DA GÜNDEME OTURDU

Juventus’un Karamürselli futbolcusu Merih Demiral, Türkiye’nin önce Arnavutluk ardından Fransa ile oynanan maçlarda mücadelesinin yanında ruhunu da maça yansıtması dikkatlerden kaçmamış, atılan gollerin ardından asker selamını eksik etmemişti. Juventuslu taraftarlar, asker selamı veren Merih Demiral'ın takımdan gönderilmesi için kampanya başlatarak şok bir olaya imza attı ve "DemiralOut" etiketi ile İtalya’da günün konusu haline geldi.

 

ETİK DEĞERLERE KARŞIYMIŞ

Juventuslu kimi taraftarlar, yetenekli oyuncunun İtalyan kulübünün 2018'de yayınladığı etik değerlerine karşı hareket ettiğini iddia ederken, Juve'nin "Genel Prensipleri" arasında yer alan "Juventus cinsiyet, etnik köken, ırk, sağlık durumu, politika, dil gibi farklılıklara saygılıdır ve ayrım yapmaz" maddesinin de sözleşme feshine neden olarak gösterilmesi gerektiği gibi absürd bir yaklaşımda bulundular.

 

SANKİ SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIKLAR!

Kimi gurbetçi futbolcular da buna benzer sorunlar yaşadı ve kulüpleri tarafından uyarıldı. Irkçılık ile sıkça anılan, her sezon sahalarına muz kabuklarının yağdığı, hatta ifadeleri nedeniyle İtalya Futbol Federasyonu Eski Başkanı Carlo Tavecchio'ya 6 ay hak mahrumiyetinin getirildiği İtalya’da gerçekleşen Merih olayı “Ne işkembe ne lahana turşusu” dedirtecek türdendi. Merih ve Türk Milli futbolcular, vatanlarına göz diken hainlerin püskürtülmesi için Suriye’ye giren Türk askerine ve tüm Mehmekçiklere her daim selamlarını göndereceklerini net bir şekilde ifade ettiler.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

Tolga Havuç'un ziyaretçisi Tuğba Hülür’dü

Çeyrek asırlık tecrübesi ile köklü bir geçmişten aydınlık geleceğe koşan Türkiye’nin en büyük vakıf üniversitesi İstanbul Aydın Üniversitesi/Bil Holding iş birliği, ortaklığı ile Kocaeli’ye getirilmiş olan vizyon projeleri içerisinde hayata geçirilen ilk proje İzmit Bağçeşme Özel Bil Çocuk Üniversitesi’nin kurucusu Tuğba Hülür, Kocaeli Olimpiyat Yıldızlar Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Tolga Havuç’u ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:23
05:35
13:18
17:16
20:38
22:31