Levent Atalı'dan Suriyeli Çocuk çıkışı
Diğer Branşlar
01 Kasım 2018 Perşembe 16:31

Levent Atalı'dan Suriyeli Çocuk çıkışı

Her yıl ekim ayında düzenlenen Kartepe Zirvesi’nin ikinci gününde “Yerel Entegrasyon” konulu sempozyum düzenlendi. Doç. Dr. Levent Atalı, Türkiye’de Suriyelilere sağlanan hizmetlerin spor yönü ile incelenmesi hakkında konuştu.

 

GÖÇMENLER İNSANİ ŞEKİLDE YAŞAMALI

Spora başlayan Suriyeli çocukların neler kazanacağı ile ilgili bilgiler veren Doç. Dr. Levent Atalı, “Onlar zaten zor koşullarda geldi ve daha yaşamlarını bile kuramadı. Nasıl spor yapacaklar?” gibi önyargılar var. İlk olarak göçmenlerin insani şartlarda yaşamlarını sağlamak zorundayız. Daha sonra kültür, sanat ve spora da zaten eğilimi olmaya başlıyor. Suriyeli çocukların serbest zamanlarını daha verimli geçirebilmeleri için spor yapmasını sağlamalıyız. Spor ve oyunlar kim olursa olsun ne yaşamış olursa olsun her şeyi unutturabilecek normalleştirebilecek bir güce sahip” dedi.

 

DİĞER HABERLER

Yusuf Erenkaya: Başarıyı hep beraber yakalayacağız

İzmit Belediye Spor Kulübü Başkanı Yusuf Erenkaya, alt yapılara hizmet etmenin önemine vurgu yaptı ve şu düşüncelere yer verdi: Hepinizin geçmiş Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Başkanımız Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in de teveccühleri ile bir görev aldık. Türkiye’nin hiçbir yerinde yok ki, bizim spor basınımız kadar doğru yönlendiren başka bir spor basını olsun. Kurumumuz adına sizlere de teşekkür ediyoruz.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:14
06:06
13:15
17:03
20:02
21:40

SÜPER LİG PUAN DURUMU