Metin Şahin: 1 yılı çok iyi geçirmeliyiz
Diğer Branşlar
25 Mart 2020 Çarşamba 16:30

Metin Şahin: 1 yılı çok iyi geçirmeliyiz

Türkiye Tekvando  Federasyonu Başkanı Metin Şahin, 2021 yılına ertelenen Tokya olimpiyatları için 1 yılı çok iyi geçirmeleri gerektiğini belirtti.

 

DÜNYA DURMA NOKTASINA GELDİ

Başkan Şahin, kadınlar ve paralimpikte tam kota aldıklarını ifade etti ve şu düşüncelere yer verdi: Aralık 2019’da Wuhan’da çıkan virüs, dünya’nın her yerine sıkıntı verdi. Salgın sadece spora değil her şeyi olumsuz etkiledi ve ne yazık ki dünya durma noktasına geldi. Olimpiyatların ertelenmesi ile ilgili alınan karar doğru.

 

SADECE BİZ, ÇİN VE KORE

Tekvando branşı olarak kadınlar ve paralimlikte tam kota aldık. Sadece Çin ve Kore bunu başardı. Erkeklerde ise 2 kotayı Nisan’da alabilirdik. Bekleyeceğiz. Olimpiyatlarda çok başarılı olacağımızı düşünüyorum. Bu bakımdan bu 1 yılı da son derece dengeli ve programlı bir şekilde geçireceğiz.  

 

KOTA ALANLAR

Şahin, teknik ekip ve sporculara güvendiklerinin altını çizerek, "En büyük hedefimiz, Tokyo’da bayrağımızı göndere çektirip İstiklal Marşı’mızı dinletmek." şeklinde görüş belirtti.Tekvandoda kadınlarda 49 kiloda Rukiye Yıldırım, 57 kiloda Hatice Kübra İlgün, 67 kiloda Nur Tatar ve 67 kiloda Nafia Kuş, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılma hakkı elde etmişti.

 

Spor41 

DİĞER HABERLER

Tolga Havuç'un ziyaretçisi Tuğba Hülür’dü

Çeyrek asırlık tecrübesi ile köklü bir geçmişten aydınlık geleceğe koşan Türkiye’nin en büyük vakıf üniversitesi İstanbul Aydın Üniversitesi/Bil Holding iş birliği, ortaklığı ile Kocaeli’ye getirilmiş olan vizyon projeleri içerisinde hayata geçirilen ilk proje İzmit Bağçeşme Özel Bil Çocuk Üniversitesi’nin kurucusu Tuğba Hülür, Kocaeli Olimpiyat Yıldızlar Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Tolga Havuç’u ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:23
05:35
13:18
17:16
20:38
22:31