Musa Aydın: Erteleme bize yaradı
Diğer Branşlar
25 Mart 2020 Çarşamba 00:43

Musa Aydın: Erteleme bize yaradı

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nın 1 yıl ötelenmesinin kendilerine yaradığını ifade etti.

 

TAHA VE RIZA’NIN SAKATLIKLARI VARDI

Aydın değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi: Güreş, Türk sporunun lokomotifi. Olimpiyatlardaki 91 madalyanın 63’ü, 39 altının 26’sı güreşten geldi. Koronavirüsten dolayı Japonya’nın önerisi ile Uluslararası Olimpiyat Komitesi olimpiyatları 1 yıl ileriye attı. An itibari ile evden çıkamıyoruz, antrenman yapamıyoruz. Taha Akgül’ün sakatlığı vardı ve tedavisi devam ediyordu. Rıza Kayaalp’in de boynunda bir sakatlığı bulunuyordu. Rıza da Ankara’da tedavi oluyordu.

 

BİR DAHA TARTIŞMASI BİLE YAPILMAZ

Kota müsabakaları ertelendi. Tarihleri belli değildi ve biz belirsizlik vardı. Erteleme ile bu belirsizlik de ortadan kalktı. Aslında erteleme kararı bize yaramadı. 2021 Tokyo’da ülkemizi başarı ile temsil edeceğimizden kimsenin bir kuşkusu olmasın. Sağlığımız için “Evde kal Türkiye!” diyorum. Bu arada güreş branşının olimpiyatlardan çıkarılacağı durumu doğru değil. Amerika, Rusya’da güreş oldukça yaygın. Bir daha böyle bir tartışmanın yaşanacağını düşünmüyorum. Her şeyden önce güreş, olimpiyatların en eski branşıdır.

 

Spor41

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:45
06:29
13:14
16:52
19:38
21:10