Sürat patencilerimiz Erzurum’a madalya için gidiyor!
Diğer Branşlar
08 Kasım 2020 Pazar 22:56

Sürat patencilerimiz Erzurum’a madalya için gidiyor!

Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen Short Track Nene Hatun Kupası heyecanı 12-15 Kasım tarihleri arasında Erzurum’da gerçekleşecek. Kocaeli, 8 kulüp ve toplam 15 sporcu ile Dadaşlar Diyarı’nda temsil edilecek.

 

KAHRAMAN TÜRK KADINI NENE HATUN İÇİN ORADA OLACAKLAR

Pandemi sonrası ilk sürat pateni organizasyonu Erzurum’da gerçekleşiyor. 20 yaşlarında genç bir gelinken, küçük yaştaki oğlunu ve 3 aylık kızını evde bırakarak Erzurum'daki Aziziye Tabyası'nın savunulmasında çalışarak adını tarihe yazdıran Erzurumlu Türk kadını Nene Hatun’un adının verildiği ve 12-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Sürat Pateni yarışmasına ilimizden de kulüpler ve sporcular katılacak. 12 ve 13 Kasım’da Senior, Junior A, B, C, D kategorileri, 14 ve 15 Kasım’da da Junior E, F ve G kategorilerinin yarışmaları yapılacak. Yarışmalar sonunda 1. olacak sporcu 34, ikinci 21, üçüncü de 8 puan kazanacak.

 

YASİN OKAN’DAN BAŞARI DİLEĞİ

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Kocaeli İl Temsilcisi Yasin Okan sezonun ilk yarışması olan Short Track Nene Hatun Kupası’na  8 kulüp ve 15 sporcuyla katılacaklarını belirtti. Okan, sporcuların Covid-19 salgınından dolayı antrenmanlarına evlerinde başladıklarını ve sonrasındaki süreçte buz pateni sahasında çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Sporcuların Erzurum’a bireysel zamanlarını geliştirmek için gideceklerini söyleyen Okan, Kocaeli’ye madalyalarla döneceklerine inandığını da sözlerine ekledi. 

 

Spor41

 

YASİN OKAN

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:29
08:15
13:21
15:50
18:07
19:41