Sürat patencilerimiz Erzurum’da madalyaları topladı!
Diğer Branşlar
24 Kasım 2020 Salı 22:23

Sürat patencilerimiz Erzurum’da madalyaları topladı!

Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen Short Track (Sürat Pateni) Nene Hatun Kupası heyecanı Erzurum’da gerçekleşti. Kocaeli, 8 kulüp ve toplam 15 sporcu ile Dadaşlar Diyarı’nda temsil edildi. 15 sporcunun 11’i İzmit’e madalya ile dönerek büyük bir başarıya imza attı. Zümra Bıyık ise kürsüyü son anda kaçırdı.

 

ORGANİZASYON 4 GÜN SÜRDÜ

Türkiye Buz Pateni Federasyonu pandemi sonrası ilk sürat pateni organizasyonunu Erzurum’da gerçekleştirdi. Nene Hatun’un adının verildiği sürat pateni yarışmasına ilimizden de kulüpler ve sporcular katıldı. İlk iki günde Senior, Junior A, B, C, D kategorileri, son iki günde de Junior E, F ve G kategorilerinin yarışmaları yapıldı. Yarışmalar sonunda 1. olanlar 34, ikinciler 21 ve üçüncüler de 8’er puan kazandı.

 

Erzurum’da düzenlenen Nene Hatun Sürat Pateni Kupası’nda madalyaları toplayan sporcular birlikte fotoğraf verdi.

 

4 ŞAMPİYONUMUZ VAR

8 kulüp ve toplam 15 sporcu ile temsil edilen Kocaeli topladığı madalyalarla dikkat çekti. Kocaeli’den tam 11 sporcunun kürsü gördüğü organizasyonda Junior B’de Melike Selen, Junior G erkeklerde Yargı Cem Dönerkaya, Junior G kızlarda Işılay Defne Atlı ve Junior F’de de Kuzey Okan Türkiye şampiyonu oldular. Elif Doğa Derin, Muhammet Çukan ve Süleyman Eren de küçük farklarla şampiyonluğu kaçıran sporcularımız oldu.

 

Kocaeli, sürat pateni anlamında oldukça emin ellerde. Gelecekte çok yetenekli sporcular şehrimizi temsil etmeye devam edecek.

 

YASİN OKAN’DAN TEŞEKKÜR

Gazetemize açıklama yapan Buz Pateni Kocaeli İl Temsilcisi Yasin Okan kulüplere, antrenörlere ve sporcu velilerine teşekkür ederek şu şekilde konuştu: Erzurum’da anlamlı bir yarışmada Kocaeli’yi en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyorum. Pandemi döneminde olduğumuz için çalışma şartlarımız gerçekten çok zordu. Bol bol kara çalışmaları yaparak hazırlanabildik. 15 sporcumuzun 11’i madalya alarak bizleri mutlu etti. Ancak bizlerin asıl hedefi derecelerden ziyade sporcularımızın gelişimlerini görmekti.

 

Erzurum’dan şampiyon dönen Kuzey Okan mutluluğunu bu şekilde paylaştı.

 

BİR BİRİNDEN YETENEKLİ SPORCULARIMIZ VAR

Değerli hocalarımız Cemre Karaduman ve Mülkinaz Bıyık’a, kulüplerimize, sporcu velilerimize ve tabii ki azimli çalışmaları ile hazırlıklarını yapan sporcularımıza çok teşekkür ediyorum. Kocaeli’de sürat pateni anlamında iyi yoldayız. Bizlere destek veren tüm spor paydaşlarına ve müdürlerimize şükranlarımı sunuyorum. Sürat pateninin yanında buz pateni ailesi olarak da Burak Demirboğa gibi ve gelecekte en az onun kadar başarılı olacak sporculara, çok değerli antrenörlere sahibiz. Kocaeli’de buz pateni sporcusu sayısını artırmaya, hem şehrimize hem de ülkemize yararlı sporcular yetiştirmeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

 

Spor41 

 

Muhammed Çukan, Junior F Grubu'nda ikinci oldu ve İzmit’e gümüş madalya ile döndü.

 

İLİMİZ SPORCULARININ ERZURUM’DAKİ DERECELERİ

 

ŞAMPİYONLAR

Melike Selen - Junior B

Kuzey Okan - Junior F

Işılay Defne Atlı - Junior G

Yargı Cem Dönerkaya - Junior G 

 

İKİNCİLER

Elif Doğa Derin - Junior E

Muhammet Çukan - Junior E

Süleyman Eren - Junior G

 

ÜÇÜNCÜLER

Dilruba Şimşek - Junior B

Toprak Efe Eroğlu - Junior C

Doğukan Erdoğan - Junior D

Duru Çuvalcı - Junior F

 

DÖRDÜNCÜ

Zümra Bıyık - Junior G

 

 

İlimiz buz patencileri Erzurum’da son derece başarılı bir yarışma çıkardı. Her biri oldukça hırslıydı.

 

Junior F’de şampiyon olan Kuzey Okan ile yine ilimizden ikinci olan Muhammed Çukan’a madalyalarını Buz pateni Erzurum İl Temsilcisi Vedat Refayeli takdim etti.

 

Melike Selen Junior B’de, Işılay Defne Atlı da Junior G’de kürsünün en üstünde yer almasını bildiler.

 

Aynı zamanda Milli takımımızda da görev yapan Sürat Pateni Antrenörü Mülkinaz Bıyık sporcuları ile gurur duyduğunu belirtti.

 

Junior G'de şampiyon olan Yargı Dönerkaya ile ikinci olan Süleyman Eren buz üzerinde bir biri ile yarıştı.

 

Junior E kızlarda ikinci olan Elif Doğan Derin, altın madalyayı kaçırmanın üzüntüsünü yaşadı.

 

 

Üçüncü olan Duru Çuvalcı madalyasını aldı. Duru bir sonraki yarış için şampiyonluk sözü verdi.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:26
08:11
13:23
15:57
18:14
19:47