Tenis, Yahya Kaptan’da bir başka güzel!
Diğer Branşlar
08 Haziran 2019 Cumartesi 00:31

Tenis, Yahya Kaptan’da bir başka güzel!

İzmit Tenis Kulübü Yahya Kaptan Şubesi faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Tenis sporunun kentimizde gelişmesi adına önemli bir misyon üstlenen kulüpte geleceğin tenisçilerine gösterilen ilgi hayli iyi seviyede.

 

VİRANE TESİS BAŞTAN AŞAĞIYA YENİLENDİ

20 yıl gibi köklü bir geçmişi olan İzmit Tenis Kulübü, Yahya Kaptan Şubesi’ni yaklaşık yaklaşık 1 yıl önce Yahya Kaptan Life Express tesisinin içerisinde faaliyete geçirdi. Öncesinde özel bir spor salonu tarafından kullanılan ve yaklaşık 3 yıldır virane halde duran tesis, baştan aşağı yenilenerek modern bir görünüme kavuştu.

 

 

DENEYİMLİ EĞİTMENLER EŞLİĞİNDE

Kulüp Başkanı Metin Türedi’nin desteklediği bu proje ile tenis sporunu ilimizde daha çok kişiye ulaştırma hedefi hayata geçmiş oldu. Tesisin başında ise İzmit Tenis Kulübü’nün deneyimli tenis eğitmenleri Uğur Gökhan Uluç ve Oğuz Ergün bulunuyor. Tenis anlamında Kocaeli’nin ilk ve tek federe kulübü olan İzmit Tenis Kulübü’ne bağlı Yahya Kaptan Şubesinde altyapı, yetişkin gruplar ve tenis okullarında sporcu yetiştirmeye yönelik çalışmalara tüm hızı ile devam ediliyor.

 

 

FELSEFE SOHBETLERİ, TANGO GECELERİ

Bir spor merkezi olmasının yanı sıra sosyal bir yaşam alanı olma görevini de üstlenen tesis, felsefe sohbetleri ve tango gecelerine de ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Tekerlekli Sandalye Tenisi Erkek Milli Takım sporcusu Turan Akalın da antrenmanlarını kulüp antrenörleri eşliğinde sürdürüyor.

 

 

ULUÇ: MİNİ TENİS ÇOK ÖNEMLİ

Deneyimli tenis antrenörü Uğur Gökhan Uluç Spor41’e şu açıklamaları yaptı: Kulüpte sporculara modern tenis metotları ile eğitim verilmekte. Aksi takdirde küçük yaştaki çocuklar bu spordan ürkerek uzaklaşabilir. Sistemin yararları, yakalanan başarılarla doğrulanıyor. Tabiî ki bu başarı hem sporcunun hem de velinin özverisini gerektirmekte. Başarıyı yakalayan sporcular ise istikrarlı bir şekilde tenis sporuna devam ediyor.

 

 

10-16 YAŞ ARASINDA

Bu sistemin genel hedefleri ise şu. Mini tenis, tenis sporunu dünyada temel seviyede yaymada önemli bir unsurdur ve gelecekte teknik olarak gelişmek için gerekli temelin oluşturulmasına yardımcı olur. Mini tenis 10–16 yaş arası geliştirme programlarında yetenekli çocukları seçmek bakımından mükemmel bir kaynaktır.

 

 

HERKESİ BEKLİYORUZ

Sistem, çok sayıda insanın tenise ilgi duyup katılması için eşsiz bir fırsattır, ayrıca eğlenceli ve kolaydır. Başarı, tenis oynamayı eğlenceli yaptığı gibi özgüvenin gelişmesine de yardımcı olur. İzmit Tenis Kulübü Yahya Kaptan şubesinde modern tenis eğitimi verildiği için çocuklar performans tenisine geçişte sıkıntı yaşamadan adapte olabiliyor. Tenise ilgi duyan herkesi merkezimize bekliyoruz.

 

Spor4

 

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:50
06:32
13:07
16:38
19:19
20:49

SÜPER LİG PUAN DURUMU