Ahmet Şahin cevap hakkını kullandı
Gölcükspor
30 Mayıs 2019 Perşembe 01:26

Ahmet Şahin cevap hakkını kullandı

Gölcükspor Kulüp Başkanı Ahmet Şahin, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

EN BAŞINDAN SÖYLEDİK ZATEN

Gölcükspor Başkanı Ahmet Şahin açıklamalarına sezon başından itibaren başladı. Şahin “Sezon başında yaptığımız açıklamada genç oyuncularla yola çıkacağımızı belirtmiştik. Sezona başlarken Gölcükspor şampiyonluğa veya Play-Off’a oynayacak ifadesinde bulunmadık. Kulübümüzün ekonomik şartları dahilinde bütçemizi belirleyerek sezona başlayacağımızı açıkladık. Sezon bittiğinde söylemlerimizde hiçbir farklılık yok. Hedefimiz lig de tutunmak ve önümüzdeki sezonda lig de mücadelemizi sürdürmekti. Bu sezona baktığmıızda sportif olarak çok başarılı olmadık ama hedefimize ulaştık. Üzüntü verici bir durum ama Gebzespor ile Körfezspor BAL ligine düştü. Belediye Derincespor’u 3. Lige yükseldiği için kutluyorum” dedi.

 

MALİYETİMİZ ÇOK DÜŞÜK

Şahin açıklamasının devamında şunlar söyledi: Gölcükspor olarak genç oyuncularımızın bu sezon performansıyla önemli kazanımlar elde ettiğimizi düşünüyoruz. Bu tecrübelerini bu sezon tamamlayarak gelecek sezon daha başarılı performans sergileyeceklerine inanıyoruz. Gölcükspor önümüzdeki sezon çok daha iyi olacağına inancımız tam. Bu sezon ülkemizde profesyonel liglerde mücadele veren tüm kulüpler ekonomik sıkıntı yaşadı. Biz de bu ekonomik sıkıntıdan etkilenen kulüplerdeniz. Tüm bu etkenlere rağmen devre arasında yaptığımız takviyelerle önemli bir bütçe harcamak zorunda kaldık. Gölcükspor geride bıraktığımız sezonun en düşük maliyetli takımı oldu.

 

YÖNETİMSEL HATALARIMIZ VAR

Kayhan Çubuklu hakkında konuşan Şahin “Sezon içinde bizim arzu etmediğimiz gelişmelerde yaşandı. Bunlardan birisi Kayhan Çubuklu ile ayrılğımız oldu. Kayhan Çubuklu’ya bir antrenörden öte bir abi veya bir danışman çok önemli kişi olarak değer verdik. Sezon başında bu takımı Kayhan Çubuklu olarak istişare ederek kurduk. Sezon başında forvet eksikliğini yönetim olarak Kayhan Çubuklu’ya bildirmemize rağmen takımda golcü bir oyuncuya gerek olmadığını bize belirtti. Yönetimsel olarak yüzde yüz hatamız var. Biz bu hatalardan ders aldık. Kayhan Çubuklu maaşını alamadığım için kulüpten ayrıldım demesi bizi derinden üzdü. Bende bir deyim olarak gemiyi ilk önce fareler terk eder dedim. Fakat ben Kayhan Çubuklu’ya fare diyecek kadar cahil değilim. Bir sözümü bir deyim olarak söylemiştim. Biz uzun süre Kayhan Çubuklu ile çalışmayı düşünüyorduk”dedi.

 

HERKES KENDİ KRAMPONUNU ALIR

Kayhan Çubuklu’nun yaptığı açıklamaları talihsiz bir açıklamalar olarak değerlendiriyorum. Kulübün sırlarını aleni bir şekilde ortaya koymasını kabul edilebilir olarak görmüyorum. Kayhan Çubuklu bizim maaşlı bir çalışanımızdı, ayrıldı gitti. “En başarılı teknik direktörüm” demesi megalomanlık olur. Kayhan Çubuklu görev yaptığı 22 maçta 24 puandaydı. Sezona maç maç bakmak doğru bir değerlendirme değil. Takımı bıraktığında bu sezon çok iyi yerde değildik. Kayhan Çubuklu’nun bahsettiği tesis sıkıntısından bizde memnun değiliz. Gölcükspor bugüne kadar hiç oyuncusuna krampon almamıştır. Tüm sporcular kendi kramponlarını alırlar.

   

İCRA EVRAKLARI ELİMİZDE

Kayhan Çubuklu Gölcükspor kulübünü icraya vermediğini belirtmiş. Bizde Gölcükspor Kulübü’nü icraya verdiğine dair evraklar var. 10 bin ve 13 bin TL olarak alacağı var. TFF’de Ahmet Şahin alacaklı, borçlusu Gölcükspor Kulübü olarak bir evrak yok. Gölcükspor’da kimsenin alacağı kalmaz. Erzincan maçından sonra teknik ekipte görev alan arkadaşlar kesinlikle takıma kan değişikliği gerektiğini ifade ettiler.

 

TEKNİK EKİBİ KUTLADIK

Ali Beykoz ile Bolu’da son dört maç için iki yöneticimiz ile görüştü. Ali Beykoz bizden kümede kalma primi haricinde başka hiçbir şey talep etmedi. Sadece yardımcılarına birer maaş talep etti. Bağcılar maçı sonrasında teknik ekibi kutladık ve teşekkür ettik. Kümede kalma primi 50 bin TL’yi ödemek için süre talep ettik. Fakat kendisi iki gün sonra bu primi talep etti. Gölcükspor Kulüp Başkanı olarak Ahmet Şahin olarak benim için Ali Beykoz ile devam etme şansımız yoktur. Bizim için de Ali Beykoz bitmiştir.

 

KONGRE KARARI ALMAYACAĞIZ

Gölcükspor Kulübü yönetim kurulu olarak 2020 Mayıs ayına kadar görevimize devam ediyoruz. Gölcükspor başkanının kim olacağına etki edecek kişi Gölcük belediye başkanıdır. Başkan Ali Yıldırım Sezer’e kulübün ne kadar borcu olduğunu aktardım. Henüz genel kurul kararı almadık. Gündemde olan Ahmet Arık, yönetimlerimizde önemli görevler üstlendi. Kendisinin yaptığı açıklamaya saygı duyuyorum. Gölcükspor’da kongre olduğu takdirde başkan adayı çıkarsa ben aday olmam ve göreve gelecek yönetime başarılar dilerim. Gölcükspor inşallah bu sezon gibi tekrar kötü bir sezon yaşamaz.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:15
05:27
13:09
17:07
20:29
22:23