Hüseyin Çardak: Gün kenetlenme günüdür!
Gölcükspor
13 Şubat 2020 Perşembe 18:34

Hüseyin Çardak: Gün kenetlenme günüdür!

Gölcükspor Kulüp Başkanı Hüseyin Çardak basın mensupları ile bir araya geldi. Çardak, Darıca Gençlerbirliği ile bir sorun olmadığını ifade ederek “Bizim Darıca ile aramızda hiçbir sorun yok ki zeytin dalı uzatalım. Her zaman bir araya gelebiliriz” dedi. Çardak, gazetelerde geçen “Şike” iddialarını da gülerek karşıladığını” sözlerine ekledi.

 

BULUNDUĞUMUZ YER TATMİN EDİCİ DEĞİL

Sözlerine selamlama konuşması ile başlayan kenetlenme zamanı olduğunu belirtti ve şu şekilde konuştu: Puan cetvelindeki yerimiz bizi ve ilimizi tatmin etmiyor. Tüm mücadelemiz takımın üst seviyelere gelmesidir. Bütünleşme adına çağrıda bulunuyorum. Gün birlik, gün kenetlenme zamanıdır.

 

YENİ BİR SAYFA AÇMAK İSTİYORUZ

Ne yazık ki iyi futbolumuz sonuca tesir etmiyor. Şu bir gerçek ki dışarıda daha iyi top oynuyoruz. Önümüzde 3 maç var. Moralimizi üst seviyeye çıkarmamız lazım. Kendi sahamızda maç kazanabilsek ilk 5’in içinde olacağız. Hiçbir şey bitmiş değil. Herkesin bu işi sahiplenmesini istiyorum. Pazarspor maçında yeni bir sayfa açmak istiyoruz.

 

TEKNİK EKİBİMİZE BAŞARILAR

Kendi öz evlatlarımızla hareket etmek istedik. Genel Koordinatörümüz Adil Kuru, teknik ekibimiz Ömer Faruk Uzuner, Adem Aydemir, Murat Başak ve Murat Onar hocalarımızla yeni bir sürece girdik. Kendilerine başarılar diliyorum. Altınordu’dan bir masör ile de anlaştık. Eski masörümüz, futbol şubeye maaşımı sordu. Ahmet Bey de “Daha günü gelmedi. Birkaç güne ödeyeceğiz” deyince masör buna itiraz etti “Ben maça gelmem” dedi. Biz de “Kendisi bilir” dedik. Ödemesini yaptık ve sözleşmesini karşılıklı olarak feshettik.

 

ZATEN GELİŞİ DE SIKINTILIYDI

Futbolcu olarak Murat Başak’ı devre arasında önermiştik. Sadi Tekelioğlu genç futbolcu oynatmak istediğini belirtti. Murat Başak’ı teknik ekibimiz arasına kazandırdık. Ömer Faruk hocamıza ve ekibine başarılar diliyorum. Görevinden ayrılan Sadi Tekelioğlu’nun gelişi de sıkıntılı olmuştu zaten. Yönetim olarak da arkasındaydık. Devre arası kampına beraber gittik, transferleri de onun raporu doğrultusunda yaptık.

 

BEKLEMİYORDUK

Bakın, ekonomik sorunu olmayan kulüp yok. Burası ayrı. Sadi Tekelioğlu ile Diyarbakır maçından 2 gün önce beraberdik. Cuma günü takıma maç başı ödemesi yaptık. Akşam saat 9-10 gibi hocamızla konuştuk. Tesislerden ayrıldım, eve geldim, sabah öğrendim ki Tekelioğlu takımı terk etmiş. Şaşırdık haliyle, böyle bir şey kesinlikle beklemiyorduk.

 

PRİM KONUŞMANIN YERİ VE ZAMANI DEĞİLDİ

Tekelioğlu’nun yardımcıları prim sistemi ile ilgili bir sıkıntı olduğunu ve bunu kabul edemeyeceklerini söyledi. Ben de “Yarın maç var. Bunun konuşulacak yeri ve zamanı değil” dedim. Bu arada 4 maçtır kazanamıyoruz ki primi konuşalım. “Siz maç kazanın sonra primi konuşalım” dedim. Sadi Tekelioğlu maçına gelmeli ve oynamalı, ertesi gün de ne karar verecekse de vermeliydi. Türkiye’ye örnek olmuş bir teknik adamın bunu yapmaması gerekiyordu.

 

1 LİRA BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Sadi Tekelioğlu’na bu hareketini yakıştıramadım. Artık gitmiş, çok da konuyu uzatmak istemiyoruz. Bilinsin diye söylüyorum. Anlaşmamız şu şekildeydi. Play-Off’a kalırsak takıma 250 bin, 2. Lig’e çıkarsak da 350 bin lira prim verilecekti. Tekelioğlu’nun yardımcıları eski prim sistemini istediler. İlk yarıda 4 ya da 5 prim ödemesi yaptık. Ekonomik şartlarımız da belli. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmamız gerekir. Gölcükspor’u düşünmek zorundayız. 1 lira bile bizim için çok önemli.

 

HERKES ÜZÜLDÜ

Darıca Gençlerbirliği ile ilgili yaşanan süreç vardı. Herkes üzüldü. Bu tür şeyler gençler arasında olur. Ama bu bizim Darıca Gençlerbirliği ile olan ilişkimize zarar vermemelidir. Darıca Gençlerbirliği bizim kardeş takımımızdır. Eski futbolcumuz Ahmet Özer’in kardeşi yolda beni gördü ve Gölcükspor’dan bir yöneticinin Darıca’nın başkanı Arif Gülen’i aradığını babam için -Maça gelmesinler- dediklerini öğrendik” dedi. Ben de böyle bir şey olmadığını ifade ettim. 

 

İKİ TARAFA DA YAKIŞMADI

Olaylardan sonra Arif Bey’i aradım. Yurt dışında olduğu için telefonuna ulaşamadım. Emre Alan daha önce bizde futbol oynadı. Eski başkan Ahmet Bey zamanında Darıca’ya 12 futbolcu kaldığı için 2 futbolcu vermiştik. Bunlardan birisi de Emre’ydi. Şike konusunu yorumlamak bile yersiz. Gülerek karşıladık. Çok da ortamı germenin manası yok. Millet bir birine neler neler yapıyor. Tabii ki olmaması gerekiyor. İki tarafa da yakışmayan şeyler oldu. Arif başkanımızı ararız, aramız da iyidir. Aramızda zaten bir mesafe yok ki zeytin dalı uzatalım.

 

Spor41

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:00
05:57
13:17
17:09
20:14
21:56