Hüseyin Çardak: Yılların teknik adamı böyle yapmamalıydı
Gölcükspor
13 Şubat 2020 Perşembe 00:37

Hüseyin Çardak: Yılların teknik adamı böyle yapmamalıydı

Gölcükspor Kulübü Başkanı Hüseyin Çardak, gündeme dair sorularımızı yanıtladı. Genç başkan Sadi Tekekioğlu’nun ayrılış şeklinin deneyimli teknik adamla örtüşmediğini belirtti. Çardak ayrıca kamuoyunda bilinçli olarak üzerlerine baskı uygulanmaya çalışıldığını da ifade edildi.

 

KİMSENİN GİTTİĞİNDEN BİR HABERİ YOK

Gündemde hayli yer edinen Sadi Tekelioğlu konusuna değinen Gölcükspor Kulübü Başkanı Hüseyin Çardak şu şekilde konuştu: Cuma günü hocamızla beraber akşam saat 10’a kadar beraberdik. Kulüpten ayrıldıktan sonra eve gittim. Takım kamptaydı. Sabah 10.30 gibi arandım ve Sadi hocanın tesislerden ayrıldığını öğrendim. Apar topar kulübe geldim. Bilgi almak istedim. Hiç kimsenin konu ile ilgili bir haberi yoktu.

 

DEĞİŞİK BİR OLAY YAŞADIK

Kendisini arkadaşlarımız aradı ama telefonu kapalıydı. Yardımcı antrenörleri çağırdım. Nedenini sordum, onlar da net bir söylemediler. Sözler verilmiş diyorlar. “Ne söz verilmiş, ne yapılmamış”  dedim, yine sessiz kalındı. Sadi Tekelioğlu resmi olarak bir istifa dilekçesi vermeden kulüpten ayrıldı. Değişik bir olayla karşı karşıyayız.

 

OLMASI GEREKEN

Diyelim söz verdim ve yerine getirmedim. Ne olursa olsun bu şekilde olmamalıydı. Sadi Tekelioğlu bu ülkeye mâl olmuş bir teknik adamdır. Bu güne kadar da kendisine saygıda bir kusur ettiğimizi düşünmüyorum. Cumartesi takımla Diyarbakır’a gitmeliydi, takımın başında sahaya çıkmalıydı, Pazartesi günü basın toplantısını yapmalı ve istifa etmeliydi. Bence işin doğrusu bu. Bu olay kendisi ile örtüşmedi. Üzüntü içindeyiz. Önümüze bakacağız, yapacak bir şeyimiz yok.

 

MADDİYATLA ASLA BİR İLGİSİ YOK

Sağda solda, ekonomik nedenlerden dolayı böyle bir olay olduğu söyleniyor. Sadi hoca ile yapılan sözleşme nettir. Her hangi bir tazminat durumu söz konusu değildir. Bugüne kadar olan maaşları da ödenmiştir. Şu da var. Gölcükspor’un geçmişten gelen sıkıntıları var zaten. Kimse Gölcükspor’un ekonomisinin iyi olduğunu söyleyemez, ben de desem yalan söylemiş olurum.

 

BİLİNÇLİ OLARAK POLEMİKLERİN İÇİNE İTİLİYORUZ

Mücadelemiz, mevcut şartlarda kulübü en iyi şekilde yönetmektir. Ben ve yönetici arkadaşlarım gece gündüz mücadele veriyoruz. Bu işler ufak tefek paralarla bu iş olmuyor. Geldiğimizden beri TFF ve iddaa gelirlerinden hiç faydalanamadık. Haklarımız temliklere gidiyor. Tamamen kendi öz kaynaklarımızla ve belediyemizden aldığımız desteklerle bu günlere geldik. Şartlarımız çok kötü değil ama bizi polemiklerin içine sokmaya çalışanlar var.

 

KİMSEYE YAPILMAYAN BASKI BİZE YAPILIYOR

Kimi basın mensubu arkadaşlarımız yazıp çiziyor. Bu kulüp daha önce de güllük gülistanlık bir kulüp değildi ki. Bu basın mensubu arkadaşlarımız geçen sezon, ondan önceki sezon yok muydu? Kulübü bu duruma biz mi getirdik! Bizim dönemimiz şeffaftır. İsteyen istediğini sorabilir. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım buna açığız. 3 aydır gündemden düşmüyoruz. Bunlar bilinçli yapılıyor. 35 yıllık kulüpte hiç görülmeyen kamuoyu baskısı bize yapılıyor! Bizim de eksiklerimiz olabilir, kimse dört dörtlük değil. Ama muhalefetlik Gölcükspor’a fayda getirmez.

 

ÖNÜMÜZDE 36 PUAN VAR

Cezalı olduğum için Diyarbakır’a gidemedim. Yetkili arkadaşlarla görüştüm. 85 dakika tek kale top oynadığımız söyleniyor. 6 tane net gol pozisyonuna giriyoruz. Bayrampaşa ve Soma maçlarında da aynı durumlar söz konusuydu. İyi futbol bazen fayda etmiyor, netice önemli. Mazeretlere sığınacak değiliz. Toparlanmak zorundayız. Önümüzde 36 puanlık bir havuz var. En fazla puanı almanın mücadelesini yapacağız.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:01
05:58
13:17
17:08
20:13
21:54