Anlamsız ayrılığı getiren hususlar
Kocaelispor
07 Ağustos 2019 Çarşamba 22:56

Anlamsız ayrılığı getiren hususlar

Kocaelispor’da önceki akşam hareketli saatler yaşandı. Takımın tecrübeli futbolcularından, kaptanlar Hamza Mutlu, Murat Başak ile Kadir Öge ile yollar ayrıldı.

 

KULÜBÜN AÇIKLAMASI

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Kulübümüzün prensipte anlaştığı ve halen resmi sözleşme imzalamadığımız takım kaptanlarımız Murat Soner Başak, Hamza Mutlu ve Kadir Öge ile her iki tarafın menfaati ve futbolcularımızın da önünü açmak adına karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Kendilerine bundan sonraki futbol hayatlarında başarılar diler, verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ederiz.

 

HÜSEYİN ÜZÜLMEZ SÖZÜ!

Ayrılık nedeni ile ilgili yönetim bir detay vermezken, iddialara göre iplerin koptuğu olaylar silsilesi şu şekilde gerçekleşti. Hamza Mutlu, Murat Soner Başak, Kadir Öge ve Can Emre ile yapılan ön anlaşmalar esnasında, Kocaelispor Kulüp Başkanı Hüseyin Üzülmez’in telefonla konferansa katıldı ve futbolculara “Anlaşın, gerisine karışmayın. Size Hüseyin Üzülmez sözü” şeklinde bir ifade kullandı, bunun üzerine de futbolcular anlaşmayı kabul etti. Zaman geçti ve futbolcular sözleşmesiz ve peşinatsız antrenmanlara, maçlara çıkmaya devam ederken, ortadaki sözleşme belirsizliği kafaları karıştırdı.

 

KADİR ÖGE

 

YÖNETİCİ İLE TARTIŞMA YAŞANDI İDDİASI

Ardından geçtiğimiz Pazar akşam saatlerinde futbol şubeden yönetici Yaşar Arslan, Murat, Kadir ve Can Emre ile kampın yapıldığı otelde bir araya geldi. Can Emre sözleşmeyi peşinat almadan imzaladı. Başak ve Öge ise yapılan sözleşme toplantısında  “Bize sürekli söz veriliyor ama bir türlü bu sözler yerine getirilmiyor” dedi. Arslan da buna karşılık vererek “Ya sözleşme ya da siz bilirsiniz” dedi ve taraflar arasında gerilim yaşandı.

 

HAMZA MUTLU 

 

YENİ KAPTAN BURAK SÜLEYMAN OLABİLİR

O anki gerginlikten ötürü de Kadir Öge ve Murat Başak kampı terk etti. Yaşanan güven sorunu ve sözleşme krizi nedeni ile de kulüp Hamza Mutlu, Murat Başak ve Kadir Öge’ye teşekkür ederek uzun yıllardır Kocaelispor’a hizmet eden futbolcularla yolların ayrıldığını duyurdu. Bu arada Kaptan Hamza Mutlu’nun ayrılmasının ardından Kocaelispor’da yeni kaptanın Burak Süleyman olabileceği belirtildi. Yönetim, kaptanlık konusu ile ilgili olarak teknik ekibinin raporuna göre yeni kaptanları belirleyecek.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:16
08:04
13:03
15:26
17:41
19:16