Bazı şeyler anlatılmaz… YAŞANIR!
Kocaelispor
10 Eylül 2018 Pazartesi 17:04

Bazı şeyler anlatılmaz… YAŞANIR!

Kocaelispor sezonun ikinci haftasında Gölcükspor’u Burak Süleyman’ın bitime 4 dakika kala attığı golle 1-0 mağlup etti ve 2. maçını da kazanarak liderliğini sürdürdü. 1 dakika bile susmayan, Gölcük’ü inleten Yeşil Siyahlı taraftarlar ise kuşkusuz gelen galibiyetin mimarlarındandı. Maçın hikayesi onlar için bambaşkaydı.

ÖNCE ŞAŞIRDILAR SONRA ALIŞTILAR

Kocaelispor taraftarının önemli bir kısmı Gölcük ile oynanacak maç için önceki gün saat 13.30’da Marina Sahili’nde toplandı ve 14.00’da “ATATÜRK” vapuru ile Gölcük’e tezahüratlar eşliğine hareket etti. Sivil halkın bir bölümü 12. adamı vapurda görünce ilk önce şaşırdı, sonra “Şimdi başımız şişecek” dedi, ancak belli bir süre sonra taraftarın coşkusu ve enerjisi tüm vapura sirayet edince genci, yaşlısı, çocuğu kadını herkes tezahüratlara eşlik etti.

 

 

ATATÜRK VAPURU UĞURLU GELDİ

Taraftar, Gölcük Saraylı 52 No’lu kooperatif minibüsleri tarafından Şirinköy Stadı’na sorunsuz ve ücretsiz bir şekilde taşındı. Bu sevk idarede kooperatif başkanı Osman Çavdar, yönetimi ve Gölcüklü şoförler taraftara çok yardımcı oldu. Yeşil Siyahlılar alınan galibiyetin ardından aynı minibüsler tarafından Gölcük İskelesi’ne bırakıldı, iskeleden vapura binilip İzmit Marina’ya dönüldü. 12. adam İzmit’e Muhammed Kaptan’ın dümende olduğu, kendisine uğurlu gelen ATATÜRK Vapuru ile döndü.

 

 

UNUTULMAYACAKLAR ARASINDA

İzmit Marina iskelesine yaklaşan vapurda taraftar vapurda meşalelerini yaktı, tezahüratlarını yaptı, cep telefonlarının ışıklarını açtı, ortaya çıkan manzara ise tek kelime ile efsaneydi! Büyük bir coşku yaşayan 12. adam kıyıya 30 metre kadar uzaklıkta paralel yanaştı ve kıyıdaki İzmitliler ile birlikte “Yeşil Siyah” denildi, tezahüratlara devam edildi. Unutulmaz bir günü daha geride bırakan Kocaelispor taraftarı, gemi kaptanı, çalışanları ve kendilerine yardımcı olan herkese teşekkür ederken, son olarak bir arada fotoğraf verildi.

 

Spor41

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:27
08:12
13:23
15:55
18:12
19:45

SÜPER LİG PUAN DURUMU