Erhan Altın: Birileri rahatsız oluyor!
Kocaelispor
31 Aralık 2020 Perşembe 17:41

Erhan Altın: Birileri rahatsız oluyor!

Kocaelispor Teknik Direktörü Erhan Altın, 3-1 kazanılan Zonguldak Kömüspor maçının ardından geniş bir değerlendirme yaptı. Hedefe kilitlendiklerinin altını çizen Altın, en çok desteğe ihtiyacı olduğu dönemi geçirdiklerini belirtti.

 

ZOR BİR MAÇTI

Zonguldak Kömürspor karşısında iyi bir takıma karşı oynadıklarını ifade eden Erhan Altın şu şekilde konuştu: Fizik güçleri de iyi olan bir takımla mücadele ettik. Zor bir maçtı. Bir hafta boyunca analizlerimizi yaptık, dersimizi çalıştık. Futbolcularımın algılamaları, istek ve hırsları beni çok mutlu ediyor. Hem ofansif hem savunma yönünden takım olarak iyi işler yapmaya başladık.

 

ROTASYON YAPACAĞIZ

Yorgunluk bittikten sonra bazı zorluklar yaşadık. Arka arkaya maçlar yapıyor, sağlıklı antrenman yapamıyoruz. Sıkıntımız bu yönde. Bütün arkadaşlarımızı değerlendireceğiz. Rotasyonlara gideceğiz. Sırada Ankara maçı var. Yılbaşında orada olacağız. Bir seri yakaladık ve bunu sürdürmek istiyoruz. Kalan maçlarımızı da kazanıp yolumuza devam edeceğiz.

 

İDEAL 11’İMİZİ ARIYORUZ

Rotasyonlara gidiyoruz, hala ideal 11’imizi sahaya yansıtamadık. Onun üzerine tam çalışmalar yapamıyorum. Bir arkadaş giriyor, diğeri çıkıyor. Hastalıklar araya giriyor. Sağlıklı 11’le taktik çalışıyoruz ama tam 11’i sahaya yansıtamıyoruz. Oyuna girenler, birbirinin ne yaptığını bilmiyor. Genele baktığımızda beni mutlu eden şey oyunun iyi olmasıdır.

 

FUTBOLDA BUNLAR VAR

Çocuklarıma “Siz sanatçısınız. Önce siz oynadığınız futboldan zevk almalısınız ki taraftar da, bizler de, yönetim de, sizi izleyenler de zevk alsın” diyorum. Bazen yorgunluğun etkisiyle beyin oksijensiz kalıyor, kaslara istediği gibi hükmedemiyor, oyunu kuramıyoruz. Teknik kapasitesi ve futbol zekası yüksek bir takımız. Bazen kopukluk oluyor; yapıyoruz, yapamıyoruz. Bazen bireyselliğe dönüyoruz. Topu kaptırıp tekrar arkasından koşuyoruz. Futbolda bunlar da var.

 

KÖTÜ MÜCADELE EDEMEZSİN

Futbol olumsuzluklarla dolu bir oyun. Kendi kalene de gol atabilirsin, penaltı da kaçırabilirsin, pas hatası da yapabilirsin. Ama koşmazsan, mücadele etmezsen, o art niyete girer. Olumsuz oynayabilirsin ama olumsuz koşamazsın, olumsuz mücadele edemezsin. Ben de bunu futbolcularımda görmeye başladım. 45 dakikada gol atıyorduk, 90 dakikada gol atmaya başladık. Demek ki çocuklarıma yavaş yavaş bunu yerleştirdik.

 

BUNLAR NEREDEN ÇIKIYOR?

Son günlerde sosyal medya üzerinden yönetime futbolcularla ilgili rapor verdiği ve bazı oyuncuları istemediği yönünde yapılan paylaşımlarla alakalı ise Erhan Altın şunları söyledi: Bunlar nerden çıkıyor bilemiyorum. Bunlar çok mahrem, hassas ve aile içi konular. Ben bu arkadaşlarımla 17’sine kadar maç oynayacağım. O futbolcuları nasıl motive edeceğim?

 

TRANSFER KONUSU

Transfer yapılacak mı? Yapılacak. Biz transferlerimizi eksik bölgelerimize yapacağız. Fakat şu anda bunları konuşacak değilim. Elbette kafamızda belirledik. Eksik bölgelerimiz var. Ve rekabet oluşturacak transferler yapmayı amaçlıyoruz. ‘Transfer olsun’ diye transfer yapmayacağız. Takımımız kazana kazana gidiyor. Düzgün giden bir şeye çomak sokmanın alemi yok. Ben çocuklarımın hepsinden memnunum.

 

YÖNETİMİMİZLE KONUŞACAĞIZ

Herkes eleştiri yapabilir, fikrini ifade edebilir. Benim için ya da futbolcularım için eleştirel haberler, paylaşımlar da olabilir. Herkese saygı gösteriyorum. Kızmıyorum. Ama amaç önemli. Ertelenen maçlarımız var. Bu maçları bu çocuklarımla oynayacağım. Bir hedef koyulmuş. Bu takım bir dünya transfer yaptı. Her şeyi yönetimimizle konuşacağız.

 

BİRİLERİ RAHATSIZ OLUYOR

Arkadaşlarımızla da zaten sağlıklı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Kimse sağdan soldan dolmalara kulak asmasın. İlk ağız ve merci benim. Benim ağzımdan çıkan sözlere bakılsın. Biz futbolcularımızla da konuşuyoruz. Onlar da her şeyin bilincinde. Çok iyi gidiyoruz. Herhalde iyi gitmemiz birilerini rahatsız ediyor.

 

BEKLENTİLERİN FARKINDAYIZ

Bizim bir menfaatimiz var; Kocaelispor. Bu şehrin her şeyine katlanan, sırtında taşıyan bir Kocaelispor’umuz var. Hele ki şu pandemi ortamında şehri mutlu etmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bu takımı şampiyon yapmak için çalışıyoruz. Bu kentin bizden ne beklediğini biliyoruz.

 

İLLA MAĞLUP MU OLALIM

Yazık günah ya. İlla mağlup mu olalım, hedefimizden mi şaşalım? Bunu mu istiyorlar. Kocaelispor’u seviyorlarsa, Kocaelispor’un peşinden koşuyorlarsa takımın başarısını engellemek yerine başarının arkasında durmak zorunda. Herkes her şeyi söyleyebilir ama bizim bir hedefimiz var ve o hedefe kitlendik.

 

Spor41

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum
default photo

Üç beş eyyamcı

Yazan: Kenan Serkanoğlu

Erhan Hocam sen doğru bildiğin yolda gayette iyi gidiyorsun bu sahteler seni yıldıramaz parayla bağırmalarda bitince bu müsvetteler oraya buraya sarmaya çalışıyorlar yollarını bulmasalar maça bile gelmezler dertleri arma değil para

0 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo

Yazan: Karahan

Hocam kimsenin rahatsız olduğu falan yok bizler hepimiz tüm Kocaelispor camiası artık laik olduğumuz yere biran önce super lige çıkmak istiyoruz hepimizin canı o kadar çok yandıki o kadar çok kandırildikki artık eski günlere dönmek istemiyoruz hepimizin tek dileği bu herkes Kocaelisporumuzun başarısını istiyor. Eğer siz ve takıma bu sene dahil olan oyuncu kardeşlerimizde bizimle aynı fikirseyseniz sözümüz yok ama ! Gunu kurtarmayi düşünüyorsanız iki elimiz yakanızda ona göre.

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:23
08:07
13:24
16:02
18:20
19:52