Fırsat yakalamış, şeytani planlara sahip insanlar!
Kocaelispor
12 Eylül 2019 Perşembe 14:04

Fırsat yakalamış, şeytani planlara sahip insanlar!

Kocaelispor Kulüp Başkanı Hüseyin Üzülmez düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtlarken adeta içini döktü. Bir çok konu ile ilgili detaylı açıklamalar yapan Üzülmez, transfer yasağının kalkması için kendilerine zorluk çıkaranları fırsat yakalamış, şeytani planlara sahip insan müsveddeleri” dedi. Sezon öncesi başkan olmayı düşünmediğini de belirten Üzülmez şu ifadelere yer verdi: Başkan olduktan sonra bir takım farklı sesler ve duyumlar aldık. Sanki başkan olmaya çok hevesliymişim gibi bir hava yaratıldı.

 

BİR ARAYA GELDİK

Ne benim ne de yönetimdeki arkadaşlarımın “Eskisi gitsin, biz gelelim” diye bir ihtirasımız olmadı. Bize görev düşerse seve seve yapabileceğimizi ama Kocaelispor’a hizmet edecek herkesin yanındayız demiştik. KOTO’da eski başkan ve aday olabilecek arkadaşımız ile bir araya geldik. Hem Bahri Bey hem de aday arkadaşımız benim başkan olacağım konusunda düşüncelerini dile getirdi ve karar verildi.

 

SAĞLIĞIMIZ BOZULDU

Çok değerli bir yönetim ile çalışıyorum. Arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Başkaları sefa sürerken ben ve yönetici arkadaşlarım kan ter içinde para aradı. Bizi üzen, insani değerlerini yitirmiş sporcu müsveddeleri ile muhatap olmamızdı. Ukalalık, ego diz boyuydu. Fırsat yakalamış, şeytani planlara sahip olan kişilerle uğraştık. Gerçekten sağlığımız bozuldu. Ben mide spazmları ile yaşadım. O dönemde bunları paylaşmak istemedik. Ancak belirtmek isterim ki kan kustuk kızılcık şerbeti içtik dedik.

 

KOCAELİSPORLU GÖZÜKENLER!

Kocaelisporlu gözüküp, geçmiş yıllarda Kocaelispor’a hizmet etmiş bazı insanların, taraftar adı altında gözüküp göz boyayanların, bana göre bir başkasının adamı olmuş bu kişilerin, Kocaelispor’da yöneticilik şerefini taşımış bu kişiler alacaklılara “Anlaşmayın, bunlar nasıl olsa parayı bulacaklar, siyaset arkasında, güçleri var, rahat olsun, paranızı öyle ya da böyle vermek zorundalar” demeleri bizlerin içini acıtmıştır. 2 milyonluk şehirde bu saydığım adam sayısı 5’i geçmez.

 

BİRÇOK KULÜBÜ MOTİVE ETTİK

Çok şükür bu süreci atlattık. Gerçekçi olmalıyım ki Kocaelispor’un mücadelesi birçok kulübü motive etmiştir. Hatta Ankaragücü bizi örnek gösterdi ama ne yazık ki transferi açamadı. Çok zorlu bir süreç yaşadık. En büyük pay bendedir, ondadır diye bir şey yok. Bu işi hepimiz başardık. Bizim en büyük destekçimiz, teşekkürlerin bile az kaldığı kişi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve çalışma arkadaşlarınındır.

 

UMUDUMUZU KAYBETMİŞTİK

Umudumuzu kaybettiğimiz, sağlıklı düşünemediğimiz anlarda toplamda 3 aylık bütçemizin yarısına yakın bir desteği Sayın Büyükakın verdi. Gecenin bir saatinde kendisini aradık, anlattık, adeta bir psikolog gibi şahsımı motive etti. 40 yıldır üst düzey sosyal, ticari ve siyasi hayatın içindeyim. Ama bu 3 ayda yaşadığım stresi başka bir süreçte yaşamadım. Kocaelispor için helali hoş olsun.

 

GEÇMİŞ YÖNETİMİNDEN 4 MİLYONLUK BORÇ

Bir önceki yönetimden (Bahri Yavuz dönemi) 4 milyonluk bir borç yükü aldık. Bunun karşılığında 964 bin lira kıymetli evrak yani senet ve çek gelirimiz var. Alacağımız çek miktarı 691 bin, baç binası ve Sporyum kira alacağı ise 270 bin lira. Bazı ödemeleri 2020 yılının 3. ayından itibaren alacağız. Geçmiş yönetimden kalan 1.7 milyon SGK borcunu yapılandırdık. Geçen yıldaki futbolculara 616 bin lira ödedik, yine geçmiş yönetimden kalan personelin de borçlarını kapattık. Ayrıca yine geçen yıldan icralık Gençlik Spor Kulübü’ne 350 bin, müsabaka ve saha kirası olarak da 500 bin liralık bir borç bulunuyor.

 

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Sadece asil yönetim değil yedek yönetim kurulumuza da, art niyetli birkaç basın mensubu hariç siz basın mensuplarımıza, küçük istisnalar hariç tüm taraftarımıza, şehrimize fedakarlıklarından ötürü çok teşekkür ediyorum. Henüz şehrimizden yeterli desteği alamasak da manevi olarak bizlere destek veren siyasi parti yöneticilerine, belediye başkanlarına, ticaret ve sanayi odası başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum, teşekkürün en güzelini Kocaelispor’a az ve ya çok destek verenlere gönderiyorum.

 

KISKANÇLIKLARINDAN ÇATLAYACAK

Kocaelispor bu kentin turizm, sosyal ve ekonomik hayatındaki en önemli kurumudur, partiler üstüdür. Hiçbir toplantımızda siyaset konuşmayız. Kendi ayakları üzerinde duran, orada burada para dilenen değil, profesyonel yönetilen bir kulüp olmak için çabalıyoruz. Bu duygumuza sahip çıkmak isteyenler varsa bizlerle birlikte olacak, istemeyenler kıskançlıklarından çatlayacak.

 

ARABESK YAŞAMAYA DEVAM ETSİNLER

Transferi açmak için faizli borç 25 milyondu. Yalvara yakara bu rakamdan 12-13 milyon lira indirdik. Bu da dolaylı olarak bir transfer başarısıdır. Bunu başaracağımıza çok inanıyorduk. SGK sürprizi oldu. Direkten döndük.  Neticesinde bu esaretin kalkmasından ötürü şehirdeki herkes mutlu. Ama mutsuz olan bir azınlık var. Onlar da arabesk bir şekilde yaşamaya devam etsinler.

 

TFF TEŞEKKÜR ETTİ

Az önce de dediğim gibi transfer sürecinde bizlere destek olan karakterli, adam gibi adamlar da vardı. Yönetimimiz, Türkiye’nin içinde bulunduğu en büyük kriz döneminde 10 milyon liralık bir kaynak sağladı ve örnek oldu. TFF de buradaki samimiyeti gördü ve sayfasından bizlere teşekkür etti.  Yönetimimiz olarak futbolcularımızın peşinatlarını ve primlerini ödedik. Çok şükür kimseye bir borcumuz yok.

 

KONUNUN CİDDİYETİNİN FARKINDAYIZ

Ancak 1-2 art niyetli, ahlaklarının sorgulanacağı basın mensubu olarak adlandırılanlar bizleri lekelemek, yönetimimizi küçük düşürmek için her şeyi yapıyor. Bunlara asla izin vermeyeceğim. Kızılyıldız Kulübü ile görüşüyoruz. 300 bin Euro borcumuz var. Kendilerine yeni bir yönetim olduğumuzu belirtir bir yazı gönderdik. Yine yabancı bir futbolcumuzun (Bastos) da alacağı 100 bin dolar. Bu işin şakasının olmadığını biliyoruz. Çünkü yaptırımları ağır olur.

 

Spor41

 

ÜZÜLMEZ YÖNETİMİNİN YAKLAŞIK

3 AYDA OLUŞTURDUĞU KAYNAKLAR

 

Belediye iştiraklerinden reklam geliri: 8 milyon 144 bin lira.

Diğer gelirler ve bağışlar: 2 milyon 785 bin lira.

Yönetim Kurulu: 2.5 milyon lira karşılıksız bağış.

Kombine ve loca gelirleri: 1.850 bin lira.

Forma ve reklam gelirleri 1 milyon 450 bin lira.

Stadyum reklam gelirleri: 425 bin lira.

Kocaeli Eğitim vakfı: 250 bin.

Kartepe Sportif’ten 185 bin.

İş insanlarından: 110 bin lira.

Sağlık sponsorluğu: 100 bin lira.

TOPLAM: 17 milyon 800 bin lira.

NOT: Bedeli gelecek tarihlerde tahsil edilecek 1 milyon liralık alacak var.

 

KAYNAKLARLA NELER YAPILDI?

Transfer tahtası ödemesi: 13 milyon (12.8 milyon nakit, kalan 200 bin lira Ali Çamdalı’ya çek olarak verildi)

14 yeni transfer peşinat, maç başı ve primleri için 2 milyon lira ödendi.

Geçen yıldan kalan futbolculara 616 bin lira ödendi.

SGK: 155 bin peşinat verildi, yapılandırıldı. (Toplam borç 1.787 lira)

Vergi dairesi: 347 bin lira.

Sporcu sağlık giderleri: 150

Prim giderleri: 100

Diğer giderlerle birlikte toplam 16 milyon 800 bin liralık ödeme yapıldı.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:02
07:42
13:25
16:24
18:48
20:16