Kadir Öge: Vay be… Biz hariç herkes haklı!
Kocaelispor
16 Ağustos 2019 Cuma 21:54

Kadir Öge: Vay be… Biz hariç herkes haklı!

Kocaelispor’da 5 sezon boyunca sol bekte forma giymiş Kadir Öge, ayrılış sürecini şu şekilde yorumladı: Görüşmeye ilk ben geldim. Görüşme Bekir Halefler’in çim halı tesislerinde oldu. Halefler “Bu sene para var, her şey farklı olacak, senin ile anlaşmak istiyoruz” dedi. Rakamlarda sıkıntı olmadı, biz de zorlamadık. Kendilerine “Benim belirli şartlarım var. Bunlar size uyar mı?” dedim. “Uyar” dediler. Hiçbir sorun olmadı. İsmail abi (Araç) “Kampa çıkarsın, 16 Temmuz Salı günü peşinatını alır, sözleşmeyi imzalarsın” dedi. “Tamam” dedim.

 

AĞZIMIZI AÇMADIK

Parayı hiçbir zaman sorun yapmadık. Geçmiş yönetimde 100 bin liralık alacağım karşılığında yönetimde olan Ayhan Bey'in sahibi Sanberk İnşaatından ev aldım. İnşaat tamamlanmadı. Param yandı. Ben bu paranın da peşine düşmeden, Kocaelispor için, formam için oynamaya devam ettim. Bahri Yavuz yönetimine ya da çocuklara sorabilirsiniz. Para dağıtılacak “Hamza, Başak, Kadir. Şu kadar para kaldı. Sizinkileri sonra vereceğiz” dediklerinde ağzımızı açmadık.

 

SÖZ HAKKI DOĞDU

Kısacası para ne bu yönetimde ne de önceki yönetimde bizim için öncelik olmadı. Yeni yönetime de dedik “Size Ağustos sonu para vereceğiz, idare edin bile deseniz bizden yana sıkıntı olmaz. Yeni evlendim, düzen kurdum. Bazılarımızın çoluk çocuğu var. Ama “Ben sana şu gün para vereceğim” deyip beni plana sokup, bu 3 kez gerçekleşmezse o zaman burada söz hakkımız doğar. Doğdu da.

 

MÜDÜR İŞİNDEN OLUYORDU

Sen futbolculara istemediği bir sözleşmeyi imzalattırabilir misin? Ortak bir anlaşma olur değil mi? Sözleşme konusu yüzünden az daha yeni müdür işinden oluyordu. Biz ayrılmadan 1 hafta falan önce sözleşmeler geldi, bakıldı, olmadı ve geri gitti. Yeni futbolcuların sözleşmeleri yeniden düzenlendi. Ancak bizle ilgili inisiyatif alınmadı ve biz durumumuzu sorunca sıkıntı oldu.

 

NEREDE HATA YAPMIŞIZ

Zaten 10 gün önce de Bahadır Taşer ile konuşmuş, kendisi de “Peşinatları alınca imzalarsınız, sorun yok” demişti. Aynı sözü Bekir Halefler de "Sıkıntı olmayacak" diye belirtmişti. Kocaelispor'un büyüklüğünü bildiğimiz için profesyonel ligi bırakıp Bölgesel Amatör Lig’e  hiçbir şart koşmadan geri döndüm. 5 sezon beklentisiz formam için elimden gelen tüm mücadeleyi ortaya koydum. Merak ettiğim konu şu. Nerede hata yapmışız?

 

YAŞAR ARSLAN KONUSU

Kendisini tanımıyorum, daha önce de görmüşlüğüm yok. Bir antrenmanda hocalar saha içindeki kişinin (Yasar Arslan) kim olduğunu sordu. En son da o görüştü bizimle. Oturduk. Elinde telefon vardı. Bize “Atım şu an yarışıyor. Onu izleyeyim, bekleyin.” dedi. Ben ve Başak abi  birbirimize bakakaldık. Tamamen aşağılamak amaçlı, kötü üslupla yapılmış bir hareketti. Bu takıma gönül vermiş, 5 sezon kaptanlığını yapmış kişilerin bu muameleyi görmemesi gerekirdi.

 

NE OLMUŞ Kİ ARAMIZDA

Neyse… Sonra Yaşar Arslan “Bekir abi ile aranızda ne oldu?” dedi. Biz de sorun olduğunu düşünmediğimiz için "Ne olmuş, ne varmış aramızda?” dedik. O da “Güven sorunu var. Herkes imza atmış, siz atmamışsınız” dedi. Ben de “Hüseyin Üzülmez söz verdi, tutulmadı, bazı yöneticiler söz verdi tutulmadı. Ama biz tüm bunların üzerine antrenmanlara çıktık, sakatlanma pahasına formam için 2 maç yaptık.  Sözleşmeleri de Cuma günü imzalayacağımızı söyledik. Biz size güvenmiyoruz öyle mi?” dedim.

 

HERKES BİZİ SORUN YAPMIŞ

O da “Uzatmaya gerek yok. Sizinle devam etmek istemiyoruz. Yönetim kurulu kararı” dedi. Ki ben yönetimin tamamının böyle bir karar aldığını kesinlikle düşünmüyorum. Konuştuğum diğer yöneticiler böyle bir karardan haberlerinin olmadığını söylediler. Durumu Engin hoca ile paylaştık “Benim hiçbir şeyden haberim yok, bana bir şey anlatmadınız" dedi.

 

BUGÜN DE KOCAELİSPORLUYUM, YARIN DA

Ortada bizlik bir şey yokken herkes bizi sorun yapmış. Bu konu Kocaelispor'a yıllarca emek vermiş 3 kaptan üzerinde dönen bir kurgudan başka bir şey değil. Ne olursa olsun Kocaelispor kaptanlarının takımdan ayrılışı böyle olmamalıydı. Evlendim, ev kurdum, tüm planlarımı formam altında geçireceğim bu sezona göre yaptım.

 

ETİK VE HAK DEĞİL

Transferin sona ermesine bu kadar az bir süre kala bu yapılanlar kesinlikle etik ve hak değil. Bu şekilde sona ermemeliydi. Özellikle Kocaelispor ile… Olsun… Hayat devam ediyor. Daha önce nasıl Kocaelisporluysam bugün de aynı şekilde Kocaelisporluyum. Kocaelispor var olmaya, ayakta kalmaya devam edecek, insanlar gelip geçecek.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:26
08:10
13:23
15:58
18:15
19:48